İstanbul Figürlü Kahve Fincaları :)

İstanbul Figürlü Kahve Fincaları :)

Cumartesi sabahı Semacığım vın vın beni aldı ve doooğru Gamze’ye gittik.. Gamzeciğim sağolsun pencere önüne kurduğu mükellef masası sayesinde bizi bir güzel doyurdu.. Ana temamız yine aynıydı, yaşımız geliyordu..Bu yıl sonuna kadar acilen bir ev satın alınacaktı, yaşımız geçiyordu çocuk yapma vakti gelmişti, en kısa zamanda hamilelik, doğum ve doğum sonrası masrafları ve bebeği %100 kapsayan bir özel sağlık sigortası yapılacak, uygun bir hastane bulunacaktı?! Gamze normalde de saat başı bana mail atıp ” Ebrashca bak ne buldum , bi de şuna bak, bir de buna bak ” vs..  diye beni gün içinde de işgal ettiğinden uzun süredir Cenkle mi yoksa Gamzeyle mi evli olduğum konusunda tuhaf sorgulamalarım olmuyor değildi.. Gamze sürekli olarak ” Ebrashca bebek yapmamız lazım artık, sen yap ki ben de gaza geleyim kızııım?!!!” Ah Gamzem sen gaza gelmişin çoktan , bundan sonrası beni değil eşini ilgilendiriyor değil mi ama ?? 🙂

Bizim bu hallerimiz sebebi ile müzmin bekar Semacığım yine Allah’a rutin şükürlerini sunup ,”amaaan ne çok derdiniz var beee” diyerek evlilikten bir kez daha soğudu , ve randevusuna geç kalmamak için yola koyuldu 🙂 (Yok hayatım  okadar korkunç değil normalde , daha ev yönetiminden bahsetmedik bile, geri dööön!!!

Mükellef kahvaltımızdan sonra Cenkle Kanyonda buluştuk. Bu arada daha önce bahsetmiştim , Cenk’in kardeşi Onur  İstanbul’a yerleşti ve aralık ayında evleniyor. Sevgilisi Elvan haftasonu için İstanbul’daydı ve “müstakbel Çankaya” çifti olarak yeni evlerinde  ilk davetlerini vereceklerdi.

Cenkle güzel bir hediye seçmek için Paşabahçe’ye girdik, Cenk üzerinde İstanbul figürleri bulunan Türk Kahvesi fincanlarına bayıldı onlardan almak istedi , hatta tutturdu, “ben tercihimi bunlardan yana kullanıyorum!!…Bense bütün çok bilirliğim ve ukalığımla ” ayyy Kız İstanbul’a yerleşecek , ne yapsın İstanbul figürlü kahve fincanınııııı !!!

Neyse güzel bir pasta teşhir standı şeklinde (yani nasıl anlatacağımı bilemedim , işte ayaklı bir tabak üzerine büyük yaş pasta , kek ya da muffin konulabiliyor..) ondan aldık..

Davettliler arasında bizimle birlikte , Cenk ve Onur’un çocuklu arkadaşı Erkan ve biricik eşi ,prenses  Özgenciğim de vardı 🙂  ( Cenk Özgen’in Monaco Sarayından geldiğini düşünüyor 🙂 )

Sağ olsunlar onlarda gelirken elleri boş gelmemiş, hatta abartıp bana bile hediye getirmişlerdi 🙂 Üzerinde kadın kıyafetleri, şapkası, gözlüğü ,bikinisi, olan kupa takımı 🙂 Elvan’a ise üzerinde İstanbul figürleri bulunan Türk kahvesi fincanlarından al-mış-lar!! Elvan pakedi açar açmaz çığlık çığlığa ” ayyy ben bunlara bayılıyordum , çok ama çok teşekkür ederimmm!!” de-mez -mi??

O an Cenk’in bana bakışlarının ne kadar sevgi dolu olduğunu anlatmama pek gerek yoktur herhalde..Tabii ki o bana o şekilde bakarken , ben bütün ciddiyetimi korudum ..

( Bence hemen ilişkimizi gözden geçirmene gerek yok, düşünebiliriz.. )

Gecemiz beylerin PS turnuvası, Bayer Münih – Chelsea maçı izlemeleriyle devam etti.. Maçın son dakikalarında bu maçtan cacık olmaz hadi artık bayanların gönlünü alalım tarzında ,aman tamam fazla zırıldadık sonunda lanet edip Survivor’u açtılar,  neyse reklam arası maça döndüğümüzde durum 1-0 olmuştu , ve ikinci gol çok geçmeden geldi.. Herşey o kadar saniyelikti ki bize laf söylemelerine fırsat bile gelmeden maç uzatmalar gitti ,.. Bu arada ben çoktan kafamı koltuğun kenarcığına iliştirmiştim.. Uyandığımda maç çoktan bitmiş ,Özgenler çoktan gitmiş ve Elvan ,Onur ve Cenk’den oluşan 3 kafa bana bakıyordu 🙂 Geç olduğu için orada kalacağımıza çoktan karar verilmiş, müstakbel Çankaya çifti çoktan yatağımızı hazırlamışlardı bile 🙂 Yatağıma yattığım an rüyamın kalan kısmına devam etmeye başladım, hakem bana sarı ,kırmzı, mavi Allah ne verdiyse bütün kartlardan gösteriyordu.. Sağolsun pek cömertmiş..

Sabah Elvancığımın harika anne kahvaltısından sonra evimize döndük ve güzel bir haftasonu da böylece bitmiş oldu.. Veda bile edemediğim Erkan ve Özgenciğime buradan tatlı hediyeleri için tekrar teşekkür ediyor, bir sonraki organizasyon için benden haber beklemelerini rica ediyorum:)

Harika bir pazartesi, güneşli bir gün.. Yağmur filan yok henüz, güzel bir hafta bizim olsun..Hepinize mutluluklaaaar 🙂

Yorumlarınız benim için değerlidir ,okunası ve üzerinde düşünülesidir ;)