Hello Kitty World,GoodBye Real World ;)

Hello Kitty World,GoodBye Real World ;)

Geçen hafta www.mekanist.net ekibinden Elif ‘den Hello Kity World Ataşehir etkinliği için davetiye maili aldığım an heyecandan kendi etrafımda dönmeye başlamştım bile.. Heeeh şöyleee bana böyle organizasyonlar getirin, ne öyle yok suşiymiş de çubukla pirinç yiyip “öhöm çök lözzötlüymüş yöeee” diye 8 oluyoruz di mi?

Şaka bir yana Hello Kitty Suadiye’den sonra şimdi de Ataşehir’de kocamaaan bir mekan açmış.. İçinde cafe,restoran ve üzerinde hello kitty ikonu olan ,aklınıza gelebilecek herşey vardı.(Pazar çantasından, banyo takımına, magnetten bornoza,kıyafetten aksesuara aklınıza gelebilecek herşey..Yani kussanız Hello Kitty yazacak afedersiniz.)

helllo kity world

Organizasyona sevgili arkadaşım Serap’da davetliydi, buluşup tam koyu bir sohbete başlamıştık ki, yanımıza bir amca geldi. Kendisi tedarikçiymiş yani Hello Kitty’nin iş ortaklarından.. (Daha şu cümleyi yazdığım an bile ne kadar sıkıcı geldiğini hissedebiliyorum bir de siz düşünün ortamda ki havayı..) Tam geleni geçeni süzüp,gözlerimizi kısarak kızsal ve hırssal  yorumlar yaparken amca araya girip “işte bu hello kitty’de 39 yıllık bir firma… bla..bla..bla..” anlatıyor..

Ama Serapcığım amcayı o kadar sahiplendi ki bir ara dolaşalım diye masadan ayrılırken Serap “biz biraz dolaşıp hemen dönüyoruz ” diye kendisine raporlamayı da unutmadı ..Ne de olsa sorumluluk sahibi kız..

Serap

(Bakın baştan aşağı sorumluluk 😉 )

Derken Ataşehir Belediye Başkan’ı çıktı ve konuşma yaptı.. Büyük yatırımdan, yapılan emekten vs.. vs..bahsederken mekanın sahibine dönüp “kediye yatırım yaptın ama değdi” demesi en bombaydı 🙂

Gecenin sunuculuğunu kaşık kadar suratı, çubuk kraker gibi bedeniyle Özge Ulusoy yaptı..Anacım bu kızcağız survivor’da bile daha etli butluydu..Erimiş serçeye dönmüş huncaazım..

Hello Özge

(Bir çorba kaynatanı yok mu bu kızcağızın yahuu?? )

Mekanın her yerini dolaştık, bütün Hello Kitty’leri mıncıkladık,fotoğraflar çektik, derkeeeen geneli İtalyanlardan oluşan bir kalabalığın yanından geçerken aradan bir ses bize doğru “R”lerin üzerine basarak :SoRRy! diyerek seslendi.

hiiiç üstüme alınmadan yürürken yineledi..Ben yine oralı olmadım derken omzuma dokundu,

tam döndüm, İtalyano aynen  :

Is youR name EbRaR?? (aha ! işte yurdum insanı kıymetimi bilmesin elin İtalyanosu yolumu çevirsin! Bigün keşfedileceğimi biliyorudummm!)

Ben tabiii yıllar önce annesini kaybetmiş çocuk gibi :

YeEeEeESS?!?!?!??! dedim..Uzuun ve değişik tonlamalarla söylediğim- aslında kısacık olan- bu kelimeyi uzatma sebebim “acaba seni nereden tanıyorum?” du. (Saniyelik de olsa aklımdan geçenler: Blogdan mı tanıyor galiba??? İtalyanca mı yazıyorum ki?? Yoo.. Evet gerizekalıyım..)

Genç yakışıklı İtalyanomuz eliyle birini işaret edip : Aleksandra ! dedi

anaaa Aleksandraa!!! (evet benden geliyordu bu kezban tepki..)

7 yıl önce, şuanda çalıştığım şirkete ilk başladığımda, birlikte Viyana’da 2 gün eğitim almıştık.O İtalya ofisinden gelmişti eğitime..

Kızcağız 3 sene bizim şirkette çalışıp ayrılmıştı..Meğer o zaman Hello Kity’nin distrübitörlüğünü yapan bir şirkete geçmiş, o nedenle burdaymış?! Akdeniz insanı işte aynı bizim gibiler , sarıldık uzun uzun kucaklaştık birbirimizi öptük ,

“inanamıyorum Ebrar 7 yıl oldu “dediğinde zamanın nasıl da deli gibi geçtiğini farkettim.. Az değil..

Ve dünya yuvarlak.. Ay ne yuvarlağı küçük ,yani dünya küçük (bi de toparlasam neler anlatıcam ..) Sen gel İtalya’dan burda karşılaş..Sonra birbirimize sarılıp la şa te mi kan taareee dedik =))) hahah şaka..

İşte böyle bir bombayı da yaşadıktan sonra yeniden Hello Kitty’e dönersek gecenin geri kalan kısmında ,bir anonsla bizler için hazırlanan şemsiyeleri alıp bahçeye gelmemizi rica ettiler.

şemsiyeleeeeer

(yağmur hazırlıksız yakalasa da anında şemsiyeler paketlerinden çıkarılıp dağıtıldı..Ve ortaya harika bir görüntü çıktı..Kimin fikriyse beyninden öpüyorum)

Bütün kalabalık dışarı çıktığımızda defile başladı,şipşirin kıyafetlerle mankenlerimizi izleyip gece boyunca yediğimiz kanepeleri, miniş tartoletleri düşünüp hayıflandım..(Bir yandan da içim kıyıldı tabii geç oldu,acaba içeride başka güzel ikramlar var mı diye düşünüyordum ..Yok olmıcak benden..)

defile

Bu arada mankenlerimizin ayağında en az 22 cm olduğunu düşündüğüm ayakkabılar vardı.. Ayyy Allaaaah sen verme yarabbiii düşmeden bitirseler şu defileyi derken buldum kendimi..Farkettim de bayağı bir anneanneye bağladım bugece..

Gecenin sonunda sürpriiiiz Nil Karaibrahimgil çıktı ve kalabalık coştu 🙂

Çok ama çoook güzel bir geceydi, buradan www.mekanist.net ekibine çok ama çoooooooooook teşekkür ediyorum.. Yine bomba gibiydiler..

Eve döndüğümde Cenk aynen beni bekliyordu:

küskün Cenk

O’nu etkinliğe götürmediğim için küsmüştü ama günün bombalarını en ince ayrıntısına kadar anlatıp kendisine yaşatınca hemen özüne döndü 🙂

Harika bir akşam rengarenk rüyalar olsun.. İyi geceleeeeeer 🙂

14 Responses »

 1. Ebrashca nasıl bi insansın sen? Suşi’de de eğlenmiştim ama bu yazı bambaşka olmuş. Tam senlik bir organizasyonmuş gerçekten. Bence seni Disney Worl’de de davet etmeliler 😉 Gerçekten yazarken yaşatıyorsun iyi ki varsın bi’tanesin sen, günüme güller açtıran neşeli kadın 🙂

  • aha! Disney World! eveeeeeeeeeeeeeeeeet harika oluırduuuuu buradan yetkililere sesleniyorummm beni alın götürün pleaseeeeee =)

 2. “ANA ALEXANDRA!!” işte buna çok güldüm =))))))) kezban değilsin tatlım ,çok tatlısın sen :)ayrıca suşi yerken 8 olmana ve anneanneye bağlamana =)))ya harikasın Ebrashca gerçekten neşe kaynağısın.Hergün bakıyorum ne yazmış acaba diye .Daha sık yaz n’olur n’olu n’olur!

  sevgiler
  Vildan

  • :))))) çok ama çok teşekkür ederim eğlenelim tabii.. Yazmak çok eğlenceli benim için ama tabii daha çok şey yaşamam lazım yazmam için 😉 Neyse bu kış renkli geçecek gibi bekleyelim görelim 😉

 3. Hello kitty güzel de bence diğer çizgi film kahramanlarını da yapmalılar.. Donald Duck, varyemez amca vs.. harika olmaz mı? 🙂

 4. Sizin gibi dünya tatlılarının orada olacağını bilsem, yağmuru bahane etmez gelirdim ama olacağı varmış ki dün akşam Renaissance Hotel’de bu güzel buluşma gerçekleşti. Ne mutlu bana sizlerin nesli hala tükenmemiş.

 5. aha! Siz lazy chefsiniiiiiiz:) evet bizde sizi tanımaktan çok mutlu olduk ,bundan sonra sık sık görüşürüz zaten 😉

 6. Pingback: Ekim Ayında Neler Yaptık? - Mekanist Blog | Mekanist Blog

Yorumlarınız benim için değerlidir ,okunası ve üzerinde düşünülesidir ;)