Hayırlı Pisili Bir İş :)

Hayırlı Pisili Bir İş :)

Abimin pisisine olan aşkımı artık cümle alem biliyor..Daha düne kadar kedi köpek gördüğünde kaldırım değiştiren ben bu bızdığı tanıdıktan sonra hayvanlara olan bakış açım değişmişti.. Sokak kedilerine bile korkmadan elimi uzatıp sever olmuştum.. Daha önceleri abime kedinin bacaklarını ve kafasını kıpırdatamayacağı şekilde sabitlemesini isteyip, sadece işaret parmağımın ucuyla severken, şimdilerde zavallı pisi sırf ben onu kucağıma alıp mıncıklamayayım diye beni gördüğü an patinajlar çekip kaçıyor..(napayım sevdim mi tam seviyorum arkadaş, evet kafasını ağzıma soktuğum doğrudur.)

(Evet senden bahsediyorum bızdık hanım..Ben seni yemiyim de kimi yiyeyim ??) 

Şimdi bu tatlı bıdık 2 yıldır rahibe hayatı yaşadı , kimselere pas vermedi. (halasına çekmiş maşallah, öyle gönül eğlendirmece değil ciddi düşünmek istemiş..Halası =ben ).

Velhasıl bir kaç ay önce gönlünü hırbonun tekine kaptırmış, karnında 2 bebesiyle abime koşmuştur.Abim ne yapsın -baba yüreği -kabul etmiş pisiyi. 2 ay önce bebeler doğdu.. Pisimiz annelik görevlerini tamamladı ve artık sıra bu pisilere yuva aramaya geldi..

(Meraba.. Bana acil yuva aranıyor, 2 aylığım ama 3 kaplan gücündeyim.Uslu,sevgi pıtırı bir minişim.Kuytulara girip uyumaya bayılırım,  saklandığım yerlere kuyruğumu sığdıramadığımdan hep dışarda kalır, böylece beni bulmanız hiç de zor olmaz ..)

 Bu akşam abimlere yemeğe davetliydik , o kadar terbiyeli ki pisiler, mangalın kokusunu duydukları halde hiç arsızlık yapmadan kendi kuru mamalarına koştular..

En üsttekine dikkat 🙂 Instagram arkadaşım Serap’ın dediği gibi (@serapahmet); ” üstteki “aslında ben yoğum ” mesajı veriyor 🙂 .

Üstteki kedi aslında bizim kedimizin yavrusu değil,abimler bizim yavrular daha yeni doğduğunda sokakta bu miniği tek başına ağlarken görmüş yürekleri dayanmayıp onu da alıp eve getirmişler 🙂 Abimle Aylin sağolsunlar merhametten geberecekler, kedi, köpek, kuş hatta gergedan görseler eve alıp getirir tedavi eder yedirir içirir doğaya salarlar.. Bahçelerinin önünden geçerken ayağım takılıp düşme rolü yapayım diyorum beni de  alıp beslerler belki 🙂

İşte yavru kedilerimizin hikayeleri böyle , eğer sizde evde minik bir kalp atışı daha istiyorsanız, gergin günlerinizde kucağınıza aldığınız an bütün negatif elektriğinizin elektrik süpüregesi gibi çekilmesini istiyorsanız ,mamasını suyunu kenara koyduğunuzda sizden hiçbirşey beklemecek, temizliğini kendi yapan bi minik temizlik küpü istiyorsanız bu minişlerden birini ücretsiz almak için benimle bağlantıya geçebilirsiniz. (ebrar-q@hotmail.com)

Amaaa yok anam ben alırım, hevesim geçince de gönül rahatlığıyla sokağa bırakırım ki köpekler parçalasın, insanlar tekmelesin, susuz kalsın dilleri boğazına kaçsın aman uzak durun istemeyiz 🙁 ayy ne fenasınız yaaa içim şişti iki dakikadaaa 🙁  (çoklu kişilik bozukluğu ..)

Güzel bir gün harika bir hafta olsun.. Ramazan, bolluğuyla bereketiyle gelsin hepimize güzellikler getirsin, neşeli haftalaaaar miyaaaaw 🙂

 

5 Responses »

  1. Pingback: » Bir Duyarlı Vatandaş Bir Hayvanseverdir Ebrashca :) Küçük Şirin Mutluluklar

Yorumlarınız benim için değerlidir ,okunası ve üzerinde düşünülesidir ;)