Hangi Maça Gittiğini Anlayamaz, Yaşar Ebrashca :)

Hangi Maça Gittiğini Anlayamaz, Yaşar Ebrashca :)

Geçen hafta internette bir yarışmaya katıldım..

Şöyle bir soru vardı ;

Hangi futbolcu bilmem hangi şampiyonada üst üste 4 gol atarak takımını şampiyonluğa taşımışdır?

Cenk’e sordum ,cevabını yazdım..Çaykovski mi Svaroswski mi öyle bir şeydi adamın adı..(Lewandowski’ymiş gol kralıymış mış mış ..) Cuma günü bir mail geldi;

Şampiyonlar ligi final maçını Küçükçiftlik Park’da izlemek ve saat 16:00’dan 24:00’e kadar sürecek olan eğlenceye katılmak için  2 kişilik davetiye kazandınız..Etkinlik alanında futbol’a dair herşey sizi bekliyor.. Oyun konsolları, deneme atışları, minik koşu parkuru..vs..

Evet benimle birlikte listedeki diğer isimler ; Sadullah, Ali, Emre, Berke, Sinan vs..Neyse Cenkle Tufan (Sinem’in eşi ) giderler diye düşündüm..Ama şans (!) benden yanaydı, hangi aklımla kendi adıma yarıştıysam artık,davetiyeler benim adımaydı, mecburen Cenk’le birlikte benim de gitmem gerekiyordu..

Neyse ne yapalım Cumartesi akşamı maç izleyerek geçecekti..(Kazandığım yarışmaya bak?! Git bir güzellik salonu için hediye çeki kazan değil mi? Ya da bir tatil ,uçak bileti , üçlü valiz seti vs.. vs.. futbol maçına bilet neden??? )

Akşam üzeri mekandaydık,Ben çimenlerin üzerinde kendime bir minder bulup yayıldım.. Zaten Cenk kendini kaybetti,nereye saldıracağını şaşırdı…Kafamı nereye çevirsem Cenk’i orada gördüm.. Cenk atış yaparken.. Cenk koşarken .. Cenk küçük çocuklarında olduğu PS kuyruğunda sıra beklerken ..Her oyundan sonra kazandığı hediyeleri bana getirdi..

(içtiğimiz suya kadar Puma sponsor olmuştu.. Bir ara futbolcular yerine, puma, çita,aslan ve kaplanları izleyeceğiz sandım.. )

Bir ara kızlı erkekli Alman bir taraftar grubu minderlerini çekerek yanıma yayıldılar hatta küçük bir yarım ay çizdiler ki yarım ayın son halkasını ben oluşturuyordum.. Muhtemelen “ayy bu ezik niye tek oturuyor dur yanına gidelim dediler ki bakışları bir tuhaftı.. Gerçi bakışları kıyafetimden ve oraya hiç ait değilmişim gibi tavırlarımdan da olabilir..Gündüz gezmeden gelip Cenkle buluştuğum için ,kıyafetimle, mutsuzluğumla o kadar eğreti duruyordum ki mekanda, muhtemelen beni topluma kazandırmak istediler..

Bir ara kızlardan biri bana hangi talkımı tuttuğumu sordu.. Ben de Beşiktaş dedim..Gerizekalı mıydım? Evet.

Şampiyonlar ligi finalinde karşı karşya gelen iki takımdan (Bayern Münih-Dortmund ) hangisini tuttuğumu sorduğunu bir embesile açıklamalar yapar gibi anlatmaya başladığında anladım..Anladım anlamasına da kimin maçına gelmiştik onu bilmediğim için cevap veremedim.. Eeee ıııhhh.. Ceeeeenk, biz kimi tutuyorduuuuk? Cenk o sırada atış yapanları izliyordu, sorduğum soru karşısında beni tanımazdan geldi, Alman kızla birbirimize boş boş sırıttık sonra kendi arkadaşlarına dönüp kendi dilinde bir şeyler söyledi..Muhtemelen benim için “bunu buraya kim getirip koydu acaba?”  filan demiştir..

Neyse saat 19:00 olmuştu daha maçın başlamasına saatler vardı..Minderlere iyice yayıldım, hatta bir kaç minderi birleştirip kestirdim, uyandığımda hava kararmış mekan kalabalıklaşmış,Cenkse tepemde bana bakıyordu..

Cenk de oturdu ,bir yandan bangır bangır müzik, cıvıl cıvıl insanlar , herkes tuttuğu takımın atkısını formasını sallıyor,tezahuratlar,şarkılar..Büyük bir coşku.. Bense yattığım yerde geçen uçakları izliyor,yıldızları sayıyor, dolunaya bakıyordum..

(Na bu iki renkli  kurbağa gibi lakayit işte.. Nerden eserse.. Peeeh..)

Sonunda maç başladı, insanlar kaçırılan gollere tepki verdiğinde ben de bağırmaya başlıyordum..Herkes aynı ağızdan “yaa böyle iş mi olur?!!?!

hadi ama yaaa!!!

yuh artııııık!! gibi insani şeyler söylerken ben ;

“hay anassınııı beaaaa!!!” dediğim an Cenk’in bakışıyla yeniden minderlerime gömüldüm..

Cenk :

“Abi at artık ama yaaa!!” diye bağırdığında;

“yuh artık yaa mahalle maçına çevirdiniiiz!!” diye karşılık veriyor,”hadi Zlatan yaaaaa!!” diye devam ediyordum..

Cenk’in dişlerinin arasından “bu maçta Zlatan yok Ebrashca!!” demesiyle artık benden bir şey olmayacağını anladım ve internette sörf yapmaya karar verdim..Allaha şükür vakit hızlıca geçti.. Maçın sonucunu bile hatırlamıyorum şu an ama Cenk eğlenmişti (bana rağmen.) İşte böyle de cefakar bir eşim peeeeh..

İşte böyle bir cumartesi akşamı da böylece geçmiş oldu..Neşe dolu bir akşam sizin olsun,rüyanızda yüzdüğünüz o harika ışıl ışıl sular gelecek muhteşem günlerin habercisi olsun.. Bir an önce çıksın , mutluluktan şımardıkça şımarın..

Neşeli günleeeeeeeeeeer 🙂

7 Responses »

  1. O Alman turistler sana kurban olsun be, en ezik tip senin gibiyse diğerlerini düşünemiyorum 🙂 Harika bir yazı olmuş kendi kendime deli gibi güldüm! Harikasın çok yaşa sen!

  2. çok merak ediyorum evlenince ben de böyle olacak mıyım? nişanlım deli gibi futbol meraklısı, sürekli kavga çıkacak galiba 🙂

  3. Ebraschaaa goool goool gooool =D koptuuum burda bebikoom mimikleri “ama Cengoschooo” deyişlerini boş boş bakışları hepsini tahmin edebiliyorum =D renkli bir bonibondur Ebraschaaam =)

Yorumlarınız benim için değerlidir ,okunası ve üzerinde düşünülesidir ;)