Hala Evlere Sığamaz Ebrashca

Hala Evlere Sığamaz Ebrashca

Geçenlerde dar pantolon biraz sıkmış olacak ” home office çalışanlar mutludur, giy eşofmanları istediğin gibi rahat rahat çalış” diye düşünmüştüm.. Fazla derin düşünmüş olacağım ki bu dileğim hafta başı gerçekleşti..Ofisimizdeki sigortaların patlaması ve akabinde bütün kurumların ofis içine yayılması sebebi ile -bugün 3. gün- evden çalışıyorum..

Evet eşofmanları giyip üçlü koltuğa yayılıp çalışmak harika bir şeymiş..Özellikle bütün eşyalarımı alıp gündüz annemlere yerleşmem, annemin üçlü koltuğunu kaplamam ve annem ,teyzem ve babamın “aman gürültü yapmayalım Ebrar telefonla görüşüyor, aman çıt çıkarmayalım çalışıyor diyerek itinalı davranması,kahvaltımın hazırlanıp ofisime şey pardon koltuğuma getirilmesi ;), 5 çayı için kısırlar ,pastalar yapılması muhteşem bir durum..

Yalnız , çalışırken arada kanal değiştirip kanalları gezerken karşılaştığım bazı durumlar karşısında koltuğun altına saklandım;

Bu ablalar adını ilk defa duyduğum bir kanalda dinimizi anlatıyor.Yani Müslümanlık dinini anlatıp insanlığa sevdirmek bu ablalara kalmış..Allah aşkına makyaja bir bakın :

(Muhtemelen tanınmamak için bu kadar boyanıyorlar diye düşünmeden edemedim.. )

Yani çoluğun çocuğun aktif bir şekilde televizyon başında olduğu , güpe gündüz bir saatte bu ablalar wahşi makyajları ve naif ses tonlarıyla dini bilgi veriyor..Konular gayet güzel , hadis-i şeriflerden örnekler, dinimizin güzellikleri, Allah’ın yarattıkları vs.. konular ilgi çekici ama arada gözüm ekrana kaydığında gördüklerim???

Bir 10 dakika kadar güzel konuları anlattılar ,sonra hocaları geldi yanlarına..Allahım kızların elleri ayaklarına karıştı,

-Hocam sizi görünce heyecnlandımmm inşallah (bu arada kekeliyor)

Hocaları ” şimdi bir reklam arası” dediği an ,

kızlar- pardon ablalar -hep bir ağızdan “inşallah hocaaağm!!” ??!?!?!?! neye inşallah? niçin inşallah?

Reklamlardan sonra hoca başladı türkü söylemeye , o söylüyor kızlar dalıııp gidiyor..

Şu mavili hiç gülmedi zaten ..

Sonra başladı tekno bir müzik çalmaya ,kızlar neşelerini buldu, içlerindeki vamp ortaya çıktı ..(dışları zaten vamp ayrı konu da ,konusurken yavru kedi gibiydiler , birden özlerine döndüler..)

Başladılar el çırpıp oynamaya..Allahım bu nedir???

İki laflarından biri “inşallaaaah hocam!!” Muhtemelen aralarında bir şifre bu “inşallah “lafı..”Hadi yavrum sıra sende şimdi sen anlat “diyor , kız cevap veriyor “inşallah hocam!” İnşallah maşallah derken daha fazlasına içim el vermedi..Bu kadınları daha önce youtube’da izleyip gülüyorduk ama bunların gerçek olduğuna inanamıyordum, bugün canlı yayında onları görünce kendimi kesecektim teyzem elimden bıçağı zor aldı..

Daha fazla dayanamayıp kaçtım zaten.. Ahh aklımdan neler geçiyor ama işte umuma açık yer , isim cisim veremiyorum..Bir hocanın müridler olarak geçiyor anlamışsınızdır 🙂 Neyse burdan fazla yorum yapamıyorum ama tek söyleyebileceğim : “Allaaaaaah verme yarabbiiiiii!!!”

Aman sayfa düzenimi ve dolayısı ile göz zevkinizi bozdum kusura bakmayın ama yazmasam çatlardım ..

Akşam mesai bitiminde (!) saat 18:00 de bilgisayarı kapatıp ,canım anneciğim ve biricik teyzeciğimin hazırladığı akşam çayı masasındaki yerimi aldım 🙂

1 Saat önce teyzem “Ebrar kısır sever misin yapalım? Bir de lokma tatlısı yapalım , çayla yeriz , hı ne dersin ??”

Yehuhuuuuuuww derim ne diyeceğim.. Ve bugün bir daha anladım ki ben anneme ve teyzeme çekmişim.. Yalnız muhtemelen  40 derece ateşle yatarken ki hallerine , zira açlıktan ölsem kalkıp kendime kısır yapmam herhalde 🙂 (Aferim 10 puan diyen annemi duyar gibi , küçümseyen gözlerini bana deviren teyzemi görür gibiyim şuan.. )

İşte böyle bir gün de bitmiş oldu.. Hadi hepinize maaşallaaaaaaaaaah 🙂

5 Responses »

  1. Ebrashca gerçekten içinden neler geçirdiğini yazmanı çok isterdimmm 🙂 Ya bir yerlere yazdıysa bize mail atsana nolur :))))))))))))))))))) ayy düşündükçe gülüyorummmmm

  2. Bir bölümünde hoca dans ediyordu :))))))) komedi dükkanı ,bunlar ,iyi yere tezgah kurmuşlar ,dinle alakaları yok bence.

  3. Bunları gündüz çoluk çozuk izlemiyor mu ? gerçekten komikler :))))) bir de biri bunlara dimdik durun göğüslerinizi kameraya sokun dedi herhalde , kamera kendilerine geldiği an iyice dikleşiyolar 😀 😀

Yorumlarınız benim için değerlidir ,okunası ve üzerinde düşünülesidir ;)