Haftasonu Bir Hareketli Bir Huzurlu

Haftasonu Bir Hareketli Bir Huzurlu

Cuma akşamı Akça ailesinden ( Sinem-Tufan Akça 🙂 )güzel bir teklif aldık.

Beyler Cumartesi akşamı bir mekanda maç izlerken , bayanlar Kanyon’da Alaca Karanlık 2‘ye girecekti. Sinemciğim çoktan organizasyonu yapmış bütün arkadaşları oradaydı.. (Sanki filme değil de Sinem’in doğumgününe gelmiştik 🙂 )

Film tek kelimeyle MUH-TE-ŞEM-Dİ!!! Sevimli aşk böceği vampir ve kurtadamlar gönlümü fethetmişti..( Bu seriye bu yorumu yapan ilk tek kişi benimdir muhtemelen..)Filmden çıktığımda Cenk’e beni, bir vampir ya da kurtadam gibi sevmesi için hırladım pardon sızlandım.(Sanırım kurtadamda kendimi bulmuştum,hırlaması ve burnunu çekişine kendimi bayağı yakın hissettim ;)..)O ne aşk öyle yaa..Neyse anlatmaya başladım başlıcam susuyorum..

Bu arada filmin saatini beklerken ,bir yerde oturduk bir şeyler içerken  kültür sanat başkanı,yılların eskitemediği ,sanatın ve sanatçının yakın dostu olan sevgili arkadaşım Sinemciğim bana yine bir kitap önerdi..Kitabın adı “Grinin Elli Tonu” klasik Amerikan Best Seller kitaplarındanmış gibi görünse de -ki öyle aslında ama – konunun gidişatı biraz daha farklı..Sinem kitabı biraz anlattı , İnci tastikledi ve son olarak bıdırığımız Büşra “Ebrar abla mutlaka okumasın” deyince (ay birden yazınca çok garip geldi gözüme arkadaşlarımın 20 yaşını geçmiş kardeşleri bana abla değil kanka demeli bence..Evet evet abla hoş değil..) ,soluğu D&R da aldım..

O gece Sinemlere gittik,beylerin PS keyfi başladığında kendimizi oturma odasında bulduk..O gece kitabın ilk 60 sayfasını okudum,gece rüyamda vampirler ,kurtadamlar görsem de sabah kalktığımda kitabın üzerimde bıraktığı etki ağır basıyordu..

Klasik Sinem Akça kahvaltısından sonra evlere dağıdık..

Yolda annemin arkadaşının kızı Merve aradı.Çay yapmış 5 çayına davet ediyordu.Merve bir dergi grubunda insan kaynakları bölümünde çalışıyor, dışarıda topuklu ayakkabıları ve elinde alışveriş poşetleriyle metroda koşturan metropol kadınlarından, evde ise tamm bir ev kızı.Yaptığı birbirinden lezzetli kek, poğaça ve salatalar dillere destan..Kendisi pek hanımdır ayrıca da bekardır 😉 Ehem yani..

Bu davete icabet etmesem yaptığını tahmin ettiğim keklere poğaçalara haksızlık olacaktı 🙂 Eve girmeden soluğu Mervelerde aldım, evet doğru tahmin muhteşem ötesi havuçlu tarçınlı kek ,miniş un kurabiyelerinden ve salatalık rendeli patates salatası muhteşemdi.Annemler ve arkadaşları çoktan masayı doldurmuş kahkahalar evi inletiyordu..

 

Annemin arkadaşları hep bize annemle aynı balkondan el sallayan, annemin yokluğunda bizi yemeklere boğan, uzakta okurken unutulmayan ve özel günlerde kartlar atılan, yaz tatili bitip de okula dönme vakti gelip bavullar hazırlandığında tekme tokap zorla kapanan bavulların tam kapıya konmasınya ,elinde bir torba kurabiye, ya da kocaman paket bir hediyeyle kapıya gelen ve “ay nolcak sıkıştırıver bunu da bir yere olmazsa yanına al “diyen biricik teyzelerimdir..

Evlenmiş olsam da annemin yokluğunda beni yanlız bırakmayan, yeri geldiğinde hala kızan 🙂 , annemi çekiştirdiğimde bana savunan, en kötü günlerimde önce telefona sarılan ,koşup gelen onlardır..

Onlar bi’tanedir.. Hep olsunlardır..

Güzel bir hafta başlıyor, anne arkadaşlarınyla yapılan sohbetlerde duyulan huzur bu hafta sizi bırakmasın , çayın kahvenin tadı ekstra güzel gelir ya hani onlarla, güzel tatlar hep damağınızda kalsın..

Huzur dolu haftalaaar..

One Response »

Yorumlarınız benim için değerlidir ,okunası ve üzerinde düşünülesidir ;)