Haftasonu Aile İçi Gezileri

Haftasonu Aile İçi Gezileri

Cumartesi günü gündüz Aylin’e davetliydik:) Aylinciğim cici bir gelin olup ,annemin arkadaşlarını ağırlamak istemiş, eh kendi kaşınmış ne yapalım:)

Sabahlara kadar zeytinyağlı dolmalar sarmış benim kuzuuuum 🙂

işte menüsü :

Zeytinyağlı Sarma ( iş yerinde mesaiye kalıp geceyarısı eve gelicem bir de sarma yapıcam..Elleri öpülesi insan.. )

Peynirli Patates Topları, (Lezzet topları desek daha doğru )

Enginar Salatası (Sağlık bombası)

Kakaolu Cupcakes (ay  pek karizmatik oldu böyle yazınca )

(sefkisini katmıııııış 🙂 )

Fırında Zeytinli Kiş türevi bişey ama adını hatırlayamadım..

Kıymalı Pırasalı Börek (Wuhuuuuu kayınvalidesinin gelini işte )

vee Kahvenin yanında Cheese Cake (kendi elleriyle yapmış bunu da  pıtırıcık.. )

Evini temizletmiş, pastalarını yapmış, kedilerini süslemiş bizi güzelce ağırladı..Muhtemelen biz gittikten sonra yatmış ve ertesi gün öğleden sonra uyanmıştır kuzucuk 😉

Aylin’den çıkışta Elvanla birlikte okul çantasını fırlatıp denize koşan çocuklar gibi kendimizi Kanyon’a attık, gezme tozma kahve arası derken yer altından  Metrocity’e kadar ilerledik 🙂 Bütün akşam dolaşıp tam Metrocity kapanmak üzereyken Elvan’ın bir trenchcoat bulup ona yapışması ve bedeninin olmadığı an kıza dönüp “ama biliyo musunuz ben aylardır böyle bir trenchcoat arıyorum 🙁 ” deyip kendini yavru kedi gibi yapması ve satıcı kızın artık bütün günün sonunda “bi gidin başımdan yaa” der gözlerle bakması günün son bombasıydı..

Çıkışta Elvanlara gittik, Cenk bütün gün arkadaşlarıyla PS partisi yapmış, oyunu joystickle değil adeta kendi ayaklarıyla oynamış ve goller atmış gibi coşkuyla geldi:)

Gece yarısı Onur’un da gelmesi ile tipik boğazına düşkün Türk aileleri gibi gece acıkıp  Elvan’ın yaptığı Urfa kebapları yedik ?!?!?!? Tam boşalıp semerimizi yiyecektik ki geç olmuş deyip yataklara gömüldük..

Pazar sabahı Elvancığım kafasında güzeeeel bir aile kahvaltısı düşünmüş,markete siparişlerini vermiş ama o da ne ,güneşi gören masum köylü Ebrashca’dan güzel bir öneri gelmiştir:

-Ay kızııım işin mi yok, boşver şimdi kahvaltıyı hemen birer tost yapalım , yiyip kaçalım evden ?!

Sucuklu kaşarlı tostları yapıp Elvanla evden kaçtık, Beşiktaş’tan vapurla Kadıköy’e , oradan Moda’ya romantik bir yolculuk yaptık 😉

Vapur -Simit-Martı üçgeni, Kızkulesi,Topkapı Sarayı derken gerçek İstanbul’u yaşadık birden.. Bu arada bizim cıvıldamalarımıza sevinen bir amca “hadi geçin sizin resminizi çekeyim ” diyerek dünyanın hiçbir yerinde olmayan yakınlığı gösterdi bize..

(Canım amca yaa  ne tatlıdır memleketimin insanları 🙂 Elvan’ın telefonu da pek yakıştı eline 😉 )

İnsanlar simit atarken Martılar o kadar vahşileşti ki, bir ara adamın kolunu yiyecek sandım 🙂

Bütün gün temiz hava alıp oksijen çarpması yaşadktan sonra evde kendimizi koltuklara attık.. Elvanların düğün CD.sini izlemeye başladık..Düğün CD sinin başrollerini gelin ve damatla birlikte paylaştığımı farkettiğimde artık çok geçti :)Bu bir film olsaydı yardımcı kadın oyuncu dalında mutlaka bir oscarcığım olırdu benimde 🙂

Düğünün ilk dakikaları , bütün kibar hallerle “öhü öhü mörhöbölör öföndüm nösülsünüz ” diyerek kırıtırken,1 saat sonra sahneye fırlamışım.. ( nasıl 1 saat bekledin diyenler için : O bir saatte zaten gelin damat sahneye çıktı, dansları, nikah kıyılması filan ,eh anca yani..) oynamışım …oynamışım.. oynamalara doyamamışım, arada kameraya pozlar ,arada fotoğrafçıyı yaka paça getirip fotoğraflar çektirmişim, gecenin sonunda 15 cm topuklulara dayanamayıp ayakkabıları ele almışım, maaaaşallah ne kadar rezillik varsa alenen kameralara yansımış 🙂

(1. ve 2. de Fotoğrafçıya gözlerimle çemkirirken..Daha doğrusu yanıma çağırıp nazikçe fotoğrafımızı çekmesini rica ederken (!) -3. de Poz verirken kafamda haleli halime geri dönmüş ve 4. de oynarken yine salon kadını çizgimden çıkmış ayakkabıları elime almışım:) )

Aman nasıl eğlenmişiz nasıl eğlenmişiz, harika bir düğün olmuş valla, yaa ellerim kaşınmaya başladı bekar arkadaşlarıma sesleniyorum , bak yaşlanıyorum keklik gibi sekme yaşlarım geçiyor elinizi çabuk tutuun 🙂

Güzel bir hafta olsun..Elimden kaçırdım diye tüh tüh vah vah dediğiniz şeyler, dönsün dolaşsın sizi bulsun 🙂 Neşeli günleeeer ..

One Response »

Yorumlarınız benim için değerlidir ,okunası ve üzerinde düşünülesidir ;)