Google Aramaları -8

Google Aramaları -8

Google’da arama yaparken bloguma düşen sevgili okurları, geçerken uğrayan kapı komşusuna benzetiyorum..Ama şu ,arama yapılan kelimeleri görünce de tırsmıyor değilim yani ,katil komşu eli arkada bir şey saklarken evinize geliyor gibi..Yani insan şu cümleleri neden aratır ?

(Oyuyuyu yerim ibibikiniiiii 🙂 )

Eve gelen kuzen mutluluğu cümleleri : Artık ne kadar mutlu(!) olduysan duygularını belli edememiş kendini google’da sevgi cümlesi ararken bulmuşsun yani..

taverna havaları : Yok şekerim ben genelde 9/8lik Trakya havaları seviyorum ,yapmaya çalışırken ayaklarım birbirine karışıyor gerçi ama bir gün  başaracağıma eminim..

Küçük Şirin Tombul tavşan : Aferim ..Yani bunu arayıp bana mı düştünüz? Sizsiniz tombul tavşaaan! Ayrıca ben tombul diilim , hafif balık etliyim..

Travesti Şirina : Bu Şirine’deki hava kimsede yoktu , edalar nazlar bin beşyüzdü ama işte insanın adını bööööyle çıkarırlar.. Git şimdi Şirin Babanın yanına kır dizini otur..

3’e kadar sayma : Bir-kiii-üüüç haydiii köpürüden aşağaaaaa

Ağaca sarılan kız: Ne yapalım etraf kütük dolu kız da ne yapsın gitmiş ağaç bulmuş kendine..

Romantik akşam yemeği kaç kişilik olur ? : Canım kaç tane sevgilin varsa onlara kadar olur.. Çekinme yani al hepsini gel ..

Anneannemin yüzüğü nerede ? : Nereye çıkarttıysan orda! (ay annem gibi cevapladım birden )

Dünyanın en güzel önü açık arkası uzun gelinlikleri küçük çocuklar : Bunu arayan hangi bızdık acaba 🙂

koala şaşkın: Zebra düşünceli ve gergedan da keder dolu..

yaşasın eşimle ilk tatilimiz: 🙂 yazık yaa..uff yorum yapmıcam..

Bu binalar binalar : Şu evler, şu arabalar.. Yediniz koca istanbulu leaaan!! Şuralar hep tarlaydı yeminle bak çayırlıktı..

Ailece evimizde yaptığımız kurallar : Ya ben anlamıyorum çoluk çocuk bayağı google kullanıyor.. Kendimi TRT gibi hissettim ,yakında Susam Sokağı gibi yayına başlarsam şaşırmayın.. Ailece sabahları birbirimize günaydın der, akşamları ise dişlerimizi fırçalayıp iyi geceler dileriz.Anamız babamız başımızda yokken ise internete girmeyiz!

Naber: İyilik canım senden?

Milli piyango bana çıksın diye : Ah be bacım.. Sana bana vurmaz öyle.. Bizimkisi kör talih..( ve kafasını sallar.. gökyüzüne doğru bakar.. )

Çocuğum bana benzesin : Niye çok mu elzemsin?

Falda develer kervanı: Oy oy oyyyyyyy.. Ben bir devenin kafasını görsem vay voleyi vuruyorum  diye sevinç çığlıkları atıyorum.. Sen develer kevanını sorguluyorsun ayıp ama..

 Arapça şarkılar eşliğinde dans : Vule vule ya habibii yallaaah,li li li li li li li liliiiiiiiiiiiiii 🙂

acayip değişik gelinlikler: Yani senin gibi “acayip ” bir gelin ne giyse “acayip” duracaktır, korkma ne bulduysan giy gelinlik niyetine biz idere ederiz seni;) Cici kız, ilacını aldın mı bakayıım 😉

kardeş kardeş oturun emi dedi ve gitti: Muhtemelen kibritle oynayıp evi mi yaktınız?

Ölü evine ne götürülür : Ölen ölmüş artık ne götürsen hora geçer..Bi kutu börek yaptır..( annem kesin : ayy Ebraaar hazır mı alıcaksın 5 yufkayla bir tepsi börek yaparsın kızııım der.. acımız büyük benim börek yapacak halim mi var ? )

Kabartmalı nişan kıyafetleri :Kabaramazsın kel fatmaaa, annen güzel sen çirkiiiiin! diyince de kızıyosunuz ..

Karaokey düyün olur bayram olur : Oyy kıyamam sana olanlar olmuş zaten , sen var ya şu yukarıdaki evi kibritle yakan çocuklara misafirliğe git.. Valla bak hep beraber hooop yandı bitti kül olduuuu 🙂

İşte böyleee ..Bu aramalardan sonra hata verip duruyorum ama kendime gelmem uzun sürmez 🙂 Çok güzeeeel bir hafta olsun inşallaaaaah , ah nasıl altından kalkarım diye sıkıntı ettiğiniz herşey siz farketmeden altından kalkılır hale gelsin ,bu hafta o kadar güzel şeyler olsun ki haftasonu pıt diye gelsin ,hiiiiç farketmeyin bileee 😉 Neşeli haftalaaaar 🙂

One Response »

Yorumlarınız benim için değerlidir ,okunası ve üzerinde düşünülesidir ;)