Google Aramaları -7

Google Aramaları -7

Uzun süredir Google’da kim neler araştırıyormuş da benim bloguma düşüyormuş bakmıyordum.. O kadar birikmiş ki hangi birini yazacağımı bilemedim.. Bakalım yaratıcı yurdum insanı google’da ne işler karıştırıyormuş:

-annem evde ağlıyor süzme yar : ?! Anasını ağlatan yardan hayır mı gelir? Sana sorarım  ha süzme yar? A süzme salak yar! (Bir türkünün ismi diye düşündüğüm bu tuhaf cümle hangi kafayla aranmış acaba?.. )

-çeyiz ev yerleştirmememe :Heh aynen! Bence de hiiç ev yerleştirmeyle çeyizlerle uğraşmamama ,al çeyizini bohçanı, sevdiğine kaç emin ol daha az yorulursun.

-El örgüsü kazakları dikerken yamuk dikiş neden oluyor? : Ahhh anneee bak bana soruyorlar , benimle gurur duyabilirsin 🙂 Şimdi şöyle yanıtlayayım, eh yani makina işi gibi olur mu ?Bir kere işlem manuel dolayısı ile zımba gibi bir sonuç bekleyemeyiz.Kazağı bitirdiğinde şu şekilde olabilir:

Ama giydiğinde gayet üstüne oturur sorun olmaz yani;)

-en güzel değişik elvan resim: Ah canııım var bende Elvan’ın resimleri, gelinlikli var kınalıklı var, bir boy, bir portre? Sen hangisine bakmıştın?

-eltiyi kaçırma büyüsü: Töbe bismillah!!O mercimek kadar beynini bunlara harcayan zavallı insan, o büyü döner dolaşır çoluğuna çocuğuna döner sen de ellerin böğründe kalırsın.. (Ay korkmuyolar da ben şurda iki falcıya gidemiyorum korkudan millet büyücü arıyor.. )

-hopa şirin baba kop kop: Yahu zavallı ihtiyar adamı bile ne hale getirdiniz yuh olsu size 🙂

-ebrashca nedir? : Sevgili eşimin, daha beni ilk tanıdığı günlerde bana taktığı bir lakaptır. Bu arada  eşim sayesinde  çevremde herkes -arkadaşlarım hatta annemin arkadaşları dahil – Ebrashca diye seslendiğinden artık kendi adımı unutmuş bulunuyorum..”naber Ebrashca? Ebrashcacım bak ben anlatayım sana, Ebrashca işin var mı? hoşgeldin Ebrashca ” gibi..gibi..gibi..

12 yaşındaki bir ağabey ,kardeşine ne hediye alır? : Oyyyy kıyamam ben sanaa 🙂 Gözlerimi iyice kısıp, yanaklarımı en tombul hale getirip, en şirin halimle gülümsüyorum sana 🙂

(Ay bu rsim pek uymadı, saçlarım güzel çıkmamış 🙂 )

aylin hamarat : Aylin mi hamarat ? Siz daha Ebrashca’nın yemeklerini yememişiniz peeeh..

Film galasında ne giyilir:Aman diyim bana sorma ,en son gittiğimiz galada “çakma” ünlülerden birinin elbisesine “nişan elbisesini giymiş” filan gibi bir şeyler yazdım diye kadın tweeterdan feryat figan çığırdı bana , hanımlığı bozmadım tabii ,olayı tatlıya bağladık ama blogu nerden buldu nasıl geldi orasını anlamadım, isim vermiyorum ..(Bi de beni mentionlayıp “böyle “çakma yazarlar “olduğu sürece bu elbise de nişan elbisesi diye adlandırılabiliyor” yazmış, resimi de koymuş ama elbise muhteşem görünüyo 🙂 Nasıl filtrelediyseler resimleri..(Tamam sustum şimdi domates geliyor suratıma.. )

Yangında ilk kurtarılacak şey: Valla bizim evde Cenk var, artık herkes kendi evindeki şeylerin önem derecesine göre listesini yapsın 😉

 saç kurutma makinası saçımı kapınca : Yapacak bir şey yok taktir-i ilahi.. Alırsın bir makas güzelce kesersin bir tutam, yok ben kıyamam saçıma dersen bir tutam yolukla dolaşırsın uzun süre..

kahve falında deve çıkması: Öyle düşündüğün gibi deve yüküyle bi halt gelecek  demek değil ..Öyle olsa bana olurdu.. Elimden deve yüküyle para çıktığı doğru ama hiç o kadar girdiğini görmedim..(benim fallarda deve genellikle hanenin içerisinde oturur pozisyonda oluyor, akşamları koltuğa gömülüyorum ya benden mi bahsediyor acaba?? Du ben bi araştırayım bunu..)

Kalem etek kombinesi: Şimdi kalem eteği kombine alıyorsun, her ortamda ve renklerle giyebileceğin şekilde evine yolluyorlar , “neden sürekli kalem etek giyiyorsun “diye soranlara ise “ben bunu kombine aldım üstüme yapıştı “diyorsun : )  (Güzel fikir ,büyük mağazalar bunu bir düşünsün derim, bu muhteşem fikrimden ötürü bir kalem etek kombinesini hakettiğimi düşünüyorum 😉 )

 İşte böyle ..Karlı buzlu bir İstanbul gününden sizlere el sallıyorum , dün depremli,karlı kombine bir gündü, tekrar yaşamamayı diliyorum.. Buzlu yollar ve ara sokakların tamamen kapalı olması sebebiyle yolda yürürken bulduğum değişik figürleri daha sonra videolu bir anlatımla sizlerle buluşturmayı düşünüyorum.. Ona göre buzlu yolda nasıl yürünür,2 bacak aynı anda farklı yönlere yöneldiğinde olay, kollarla nasıl kontrol altına alınır,  fikir alın acık adap öğrenin 😉 Neşeli günleeeeer 🙂 

 

7 Responses »

  1. Ayyy canımcımm yine kırıldım bak sen şu aramalara:))) hihihihhih benim resimlerimden oturdugum ayakta zıplarken bütün pozlar mevcut… Hamarat Aylinde ayrı bir koptumm hay Allah iyiylklerini versinnn….sana da mucu mucu…

Yorumlarınız benim için değerlidir ,okunası ve üzerinde düşünülesidir ;)