Gelir Geçer Haftasonu..

Gelir Geçer Haftasonu..

Bu ramazan biraz daha farklı geçti.. Genellikle her ramazanın 15 günü her gece annemde muhteşem yemekler yer, göbeğimi kaşıya kaşıya eve dönerdim.. Kalan 15 günü babamla birlikte memlekete giderlerdi..(Bense her defasında Cenk’e herhangi bir iftar çadırında konuçlanıp halkın arasına karışabileceğimiz sinyalini versem de muhtaç olan insanların hakkını yermişiz vs.. sebebiyle bana itibar etmezdi.. Burada önemli olan maddi olanaklar olduğu kadar yetenekler de.. Bir kap çorba kaynatamayan insanın da iftar çadırına gitme hakkı var bence??)

Neyse ki bu sene baktım hayat istediğim gibi gitmiyor.. Bir yerlerde bir eksiklik var , annemin babamın hayır duasını bolca alayım isimli çalışmalarıma yoğunluk katarak  iftar davetlerimi sıklaştırdım..

Aman ne menüler ne menüler..

Tavuk soteli kaşarlı kabaklı sandal sefalarımı ararsın..

Fırında közlenmiş palıcanlı İslim Kebapları mı?

Kaşarlı püreli Hasanpaşa Köfteler mi..

Bu performanslarımı işten eve gelip yaptığımı da özellikle belitrmek isterim..Yaptıkça hoşuma gitti, beğenildikçe daha da iyisini yapabilirim dedim veeee dün gece patlıcan kebap yapmaya karar verdim.

hd-kedi-resimleri_152_t2

(Ana?! Kedilere bak , inanmazsanız inanmayın be..Yemeğin kokusunu alınca camın önünde piyasa yapmayı biliyosunuz?! Nankörler..)

Hem de öyle ev usulü değil ,internetten Adanalı bir Kebap ustası bulup onun tarifinden yararlandım.. Peeeh..

Ortayağlı kıymayı 1 defa çektirip ,kıymayı kebap haline getirip 3 saat buzdolabında saklamak gibi püf noktalarına da ehemmiyet göstermeyi ihmal etmedim..

Yumuşak patlıcanları, Çanakkale domateslerini,yeşil biberleri itina ile seçtim..

Sonuç:

Tammmmm bir fiyasko?! Kebaplar kurudu ayrıca patlıcanlar pişmedi..

Ebrar Şef sınıfta kaldı..Yuh olsun bee..

Hayır işten gelip dar zamanda onca güzel yemeği yetiştir , bugün gel bütün koca gün evde ol istediğin kıvamda yapama..

Annemin yapay bir iştahla “şahane olmuş ellerine sağlık benim kızımıııın” diye bir yandan övüp bir yandan yüzünü ekşitmesi, babacığımın bir yandan “bence başarılı “diyip 1 kase yoğurdu yemeğin üzerine boca edip yemesi(yani burnunu tıkayarak yese daha iyiydi)  ve Cenk sefkilimin yutarken gıv gıv sesler çıkarması dışında güzel bir geceydi aslında..

bull-mastiff

(Tamam eminim annem eve gider gitmez çayın yanına şööyle pastırmalı bir yumurta kırmıştır..)

Neyse kebap işini Adana’ya Antep’e bırakıyor kendi kulvarımda yarışmaya devam ediyorum.. Yarın beni tavuk sote, fırında patates ve pilav paklar.. Bir de cacık..Du ben şöyle güzel bir menü daha yapayım ..

…………………………………

Pazar gününü koltuklardan koltuk beğenerek,bugün nerde ne yesek diye karar veremeyerek,  Cenk’in öğürme hareketlleri ile Türk Filmi izleyerek ( Gülşen Bubikoğlu- Tarık Akan izliyorum Cenk ağlıyor.. Hayatını ve tercihlerini sorgulayarak nerede hata yaptığnı sorup duruyor..Bunları benimle paylaşması güzel, dürüst çocuk ne de olsa..-Hemen şimdi öl Poliyanna..),sonunda bir türlü plan yapamayarak geçirdik..Akşam üzeri kendimizi Kanyon’da bulduk..Evden öyle bir “ev haliyle” çıkmıştım ki  tanıdık görmeyelim diye dua ettim..Cenkse “Ebrashca sen asıl dua et benim tanıdıdığım birini görmeyelim” dedi =)) E haklı benim tanıdıklar iyi kötü her halimi bilir..Tanıdık kimseyi görmedik şükür ama dağınık iğrenç saçlarımı daha da iğrenç gösteren, dev pembe tavşan kulaklı bandanam, üzerime 2 beden büyük gelen salaş lacivert elbisem ve konuyla tamamen alakasız yeşil sandaletlerimle DNR ‘da kasa kuyruğunda görebileceğim en alakalı kişiyi gördüm Hakan Akkaya..Hayır tavşan kulaklarımın anormal olduğunu bende biliyorum da o kadar dik bakıp gözlerini çevirmese daha iyi olacaktı..

İşte bir haftasonu da böyle geçmiş oldu..Bu hafta hop diye geçsin bayram gelsin şeker,baklava,güllaç yiyelim.. Harika bir hafta olsun..Offf güzel olsun işte.. Bence…… olsun, sonra…… ve …. de olsun bir de …………… olsun… Boşlukları doldurun  🙂 Neşeli haftalaaaar ..

4 Responses »

  1. Bence bu hafta hızlı geçsin, tatil başlasın , hayatımızın en güzel tatilini yaşayalım, hayatımızın prensini bulalım musmutlu olalım lütfen =))

  2. BU HAFTA HARİKA BİR İŞ TEKLİFİ ALIP BAYRAMDAN SONRA HEMEN BAŞLAYAYIM,HEYECANDAN TATİLDEN BİRŞEY ANLAMASAM DA OLUR 😀

  3. Erkek arkadasimin ailesiyle tanismaya gidicem hersy yolunda gitsin, annesi bana bayilsin, amcalari da 🙂 yaz sonu isteme olsun askima kavusayim artik:)

  4. Kebabın da tutmayıversin Ebrashca ,onlar kebaba kuyrukyağı filan ekliyo tabii ki güzel olur boşver öbür yemeklerin güzel olmus daha ne olsun 🙂 Annen baban cok sanslılar bence 🙂
    Bu arada bu hafta önemli bir projemin sunumu var, işi alayım, parada anlaşalım ve tatile bomba gibi gireyim lütfen!!!!

Yorumlarınız benim için değerlidir ,okunası ve üzerinde düşünülesidir ;)