Evlere Sığamaz Ebrashca :)

Evlere Sığamaz Ebrashca :)

Bugünü evde geçirdim..

Bütün gün evde olanlara Allahtan sabır diliyorum..Hani işin yoksa iki dakika şu televizyonun karşısında soluklanayım diyorsanız yandınız..

Sabah bismillah kalktım bir kanalda 2 sevimsiz kadın dedikodu programı yapıyor..O ünlü bunu demiş esasında kesin şunu demiştir, çok yakın bir tanıdıktan aa dur adını da söyliyeyim şundan duydum..Öbürü diyor ki yok bir de şunu diyormuş ben de onu şundan duydum..Ayyy gerçekten iki dedikodu kumkuması bir araya gelmiş milletin açığını yakalayıp ortalara döker olmuş..Bir de pıtırcık sevimli bir dizi oyuncusu hanım bir kız konuk olmuş bunlara , kızcağız “ben nereye düştüm “acaba der gibi bakıyor..” Vakit dolsa da vedalaşsak” diye kadınların gözlerinin içine bakıyor sefil sefil..

Bu programı zapladım çok daha iyi bir programa düştüm ;

Şimdi bu iki dünya güzeli kız evden kaçmış, yok kuaföre gitmiş kuaför kızın aklına girmiş, sonra O’na bağımlılık yaratacak ,açık ve net yazılması yasak olan o tuhaf kafa yapan şeylerden vermişler..Sonra da kızı borçlu çıkartıp kendileri için çalışmasını sağlamışlar.. Bütün bunlar yaşanırken bu 16 yaşındaki kızın anasıyla babası da -maşşallah nasıl bir rahatlıksa- kızımız okula gidiyor ne kadar mes’uduz değil mi Nejat? kıvamında yaşayıp gidiyorlarmış.. Taa ki kız ortadan kaybolup 15 gün kendisinden haber alınamayınca anlamışlar, bizim kız fena yollarda diye..

Programın sunucusu bayan da -ki kendisini pek severim , hoş bir kadın da işte ekmek parası ne yapsın yavrum bu tuhaf işlerle uğraşıp ömür tüketiyor..- millete akıl veriyor “ammaannn yavrunuzu didik didik didikleyin , 2 dakika nefes almasın”  yahu çocuğa hissettirmeden ensesinde olmak çok mu zor , bizim anamız babamız nasıl baş etti bizimle acaba??

Neyse bu programa zaten nefesim dayanmadı ,derken bu bitti yerine yine başka bir sunucu hanımın sunduğu cinayet programı başladı..

Yarım ay şeklinde, stüdyonun yarısını kaplayan bir koltuk üzerine sıralanmış tam kadro bir sülale..

Ailenin babaannesi 82 yaşındaki teyzeyi (resmini özellikle koymadım, bi kere ekranda gördüm zaten , töbe bismillah bütün gün aklımdan gitmedi.. ) evinde  öldürmüşler ..Gelini ağlar “oyy gadasını aldığım ben annemi çok severdim ..” “Görümce ağlar “oyy annemle gelin hep kavgalıydı.. ben, katil gelinimiz demiyom ama, annemin katilini gelinimiz biliyordur diyorum ” diyo?! Katil değil azmettirici yani 🙂 Siyah değil kara..Neyse zaten daha fazla içim almadı ..

Geçtik meşhuuuur kahkahalarıyla ünlü olan bayanın programına.. Muhtemelen ablayı kurmuşlar gerekli gereksiz, saat başına gelen  her yerde gak gak gak başlıyor gülmeye.. Yani bazı yerlerde o kadar zorlanıyor ki.. Öffff öff yani..

Sonra başladı bir moda programı …Birbirinden alımlı(!) ,güzel (!) kızlarımız.. Tip desen tip yok..Saç makyaj avam ötesi .. Bir de birbirlerini eleştiriyorlar..Hepsi aynı, cart renk bir elbise altına alakasız renklerde küt burunlu, önden iki parmak açık15 cm. topuklardan..Kızlar jüri olmuş kenarda oturuyor, ilk yarışmacı geliyor, gelmeden önce de kart sesiyle bağırıyor arkadan ” kızlaaaaaaaar hazır mısınızzz?? Orayı sallamaya geliyoruuum!!” Kız bir geldi -evet bir yerleri fazlaca sallanıyordu maşallah- ne yürüyüş var ne endam , olmuş bir tipitip düşmüş podyuma.. Offf zap zap zap…

Sonra başladı bir evlilik programı..Sorular ;

1- neden ben ? (Çünkü senden daha kırosu yoktu..)

2- Ben namusuna düşkün , imanlı ,ahlaklı birini istiyorum..Şimdi sorularımı sorayım :Maaşınız kaç para? Çocuğunuz var mı? ay varsa ben bakamam  ( Ana kadına bak… )

3- Ben yaşını başını almış emekli bir beyim , Benim bakımımı üstlenecek bir bayan arıyorum . Onu nüfusuma geçireceğim. Yalnız tek şartım çok bakımlı olmasını istiyorum..(Kısacası amca arada kırıştıracağı bir bakıcı arıyor ) 

4- Ben beyefendiye pek ısınamadım..( Pardon 3 dakika da nasıl bir ısınma olacaktı acaba?? )

70 yaşındaki teyzelerdeki cilve ,naz yeminle bende yok 🙂 Beni geçtim en dişi takılan arkadaşlarımda da yoktur yani ..80 yaşında amcalardaki kendine güven bizimkilerde yoktur yani..Bi de meşhur hareketleri , iki ellerini sıkıp , olmayan dişleriyle “ben çoh sağğğlıklı bir erkeğim” demiyorlar mı?? Iğğğğğğ yani..

işte böyle bir gün geçirdim..Muhtemelen bir kaç gün daha evdeyim , sanırım iş başı yaptığım gün ,sandalyemi ,masamı hatta masamın altını bile öpeceğim..Çalışan kesime sesleniyorum gıkınız çıkmasın vallahi taş olursunuz..

2 Responses »

Yorumlarınız benim için değerlidir ,okunası ve üzerinde düşünülesidir ;)