Elzem İhtiyaç Listesi

Elzem İhtiyaç Listesi

Günaydın efendiiim günaydınlar günaydınlaaar 🙂 (Pozitifmiş gibi görünmeye çalışan ama suratı 5 karış yazı yazan, pazartesi sendromu tavan yapmış insan örneği..) Yani ilk yazdığım cümledeki enerjime  kendim bile inanamadım birden 🙂 Valla sabahların sultanı olmaya aday insanım , her sabah günü açsam , 2 darbuka bir keman oynaya oynaya accayip havaya sokarım sizi ama hanımlığıma ters 😉

Bu haftasonu bütün dolap ve çekmecelerimi döküp ihtiyacım olanlar listemi çıkardım.. Hatta gereğinden fazla sahip olduğum, ihtiyacım olmayanlar listemi de hazırladım.(Halk arasında “verilecekler listesi ” olarak geçer .)

Kıyafet ,aksesuarın yanı sıra kış geldiği için kurumaya çatlamaya meyillendmiş zavallı cildim için krem vs.. eksiklerimi çıkarırken uzun zamandır aradığım ama bir türlü saçıma uygun bulamadım şampuan eksiğimi de yazdım..

 İyi bir şampuan arıyorum, ama içinde şu tuhaf silikonumsu içeriklerden olmayacak,saçı ilk yıkayıp fönlediğinizde kaymak gibi gösteren fakat 1 saat sonra yapış yapış olmasına sebep olan , maddi değeri 25 -35 TL arasında değişen sizinde iyi bildiğinize inandığım bazı şampuan markalarının dışında bir şey arıyorum.

En son teyzemlere gittiğimde, banyoda  değişik kutulu bir şampuan keşfettim .. Şampuan, krem gibi temizlik bakım ürünlerinde teyzemin en iyilerini tercih ettiğini bildiğim için ,elimi hiç korkak alıştırmadan bol bol döktüm elime.. Şampuan pek köpürmediğinden beni tatmin etmedi tabii ,köpürmemesi içinde fazla kimyasal olmadığını gösteriyor ama yok ben köpürtmeyi seviyorum. Hadi ikinci postayı da yıkadım.. Saçlarım gıcırdamaya başlamıştı ki ” işte yaa teyzoşum benim nerden almış acaba?” diye bu tuhaf kokulu şampuanın kutusunu çevirdiğimde , şampuanın teyzemin emektar köpeği Miya’ya ait olduğunu anladım..

( Ne bakıyosun?! )

Eh yani teyze..

Gerçi bu banyo olayından sonra, daha önce  hiç yanıma gelmeyen Miya sürekli etrafımda dolanır olmuştu .. Şampuan işe yaramıştı galiba! Muhtemelen tenimden salgıladığım  koku kendine eş değer olmuştu ki, zavallı kuçu beni kendine yakın hissetmişti..

O günden sonra ben de kendimi pek normal hissetmedim zaten , zihinsel tuhaflıklar bir yana bedenen de garipleşmiştim ;

(Aauuuuuuu banyoda ulumalar filan 🙂 )

İşte bu içler acısı halimden kurtulmak ve artık “aaa şekerim olmazsa olmazımdır ,yanımdan ayırmam başka şampuan katiyen sürmem ipeksi saçlarıma “diyerek hava basacağım bir şampuanım olmalı! Ama hangisi???

Neyse yağlı saçlar için gerçekten işe yarayan bir şampuan biliyorsanız eğer benimle paylaşırsanız çok sevinirim, bak paylaşmazsanız uluyarak ölücem yardım edin lütfeeen!

işte böyle elzem ihtiyaç listemin başında bulunan bu zaruri ihtiyacımı bir an önce karşılamak ve listemi tamamlamak istiyorum..Bu arada marketlerde satılan şampuanları,Yves Roche ,Otacı, Kerastase ve John Frieda kullandım önermeyim havlarım 🙂

Nereden nereye geldik , neyse şampuan olayına katkısı olan değerli okurlarıma bir güzellik düşünüyorum, ona göre 😉

Güzel miss şampuan kokulu 😉 bir gün olsun, köpürdükçe ortalığa yayılan miss kokular gibi güzel haberler alın.. Konuştukça yenileri gelsin, paylaştıkça çoğalsın mutluluklar boğsun sizi:)

Neşe dolu bir gün sizin olsunnn 🙂

 

3 Responses »

  1. Canım NUDE NUDE NUDE diyorum , bir dene ben gerçekten memnun kaldım 😉 El kremi içinde dove’un yeni çıkan bir serisi var ona bir bak istersen.

  2. Sebamed dene , çok köpürmüyor, saçın çok karışıyor ama inan farkedeceksin yağlandığında hiç yapışmıyor.

    Sevgiler Demet

Yorumlarınız benim için değerlidir ,okunası ve üzerinde düşünülesidir ;)