Ehlen ve Sehlen -Krem Şantili Ahududulu Muzlu Pasta

Ehlen ve Sehlen -Krem Şantili Ahududulu Muzlu Pasta

Bu ara evde bir koşuşturma , çok ağır misafirlerimiz için bir hazırlık çalışması 😉 Sevgili Kaynım ( Cenk’in kardeşi ) turizmci ve yıllardır Arap ülkelerinde çalışmaktan çocuğun rengi kaçmıştı.. Bir süre Dubai’de çalıştı, sonra Mısır’da ve geçtiğimiz yıl Ürdün’e gitmişti ve bomba gibi bir teklifle İstanbul’a transfer oldu..2 yıldır ayrı gayrı kaldığı biricik aşkı Elvanla -çoktan alınmış olan -evlilik kararı hayata geçirildi.. Dolayısı ile ikisi de alelacele İstanbul’a geldiler ,hızlıca ev bakıyorlar ve Aralık’ta resmi olarak elti oluyoruuum 😉

Dün büyük kavuşma gerçekleşti,şu saatlerde muhtemelen emlakçılarla pazarlığa devam ediyorlardır..Dün akşam yemeğinden sonra Onurcuğum yorgunluktan pat diye uyudu , ben de bunu fırsat bilip bir gece önce yetiştiremediğim -geçmiş doğum günü – pastasını yapmaya koyuldum.

Ev yapımı  Krem Şantili,Ahududulu & Muzlu Pasta ;

( Malzemeleri uzun uzun yazmıyorum aynen görüldüğü gibi;) )

Hazır keki ıslatmak için Fresha Vişneli soda kullandım ,(ne alaka derseniz ; Evde aromatik meyve suyu kalmamış bununla idare ettik ama sonuç güzel oldu 😉 )

Önelikle ikiye ayrılmış olan UNO Pastaban’ı açıp içine meyveli sodayı (ya da ne isterseniz ,portakal suyu, ya da Fanta’da güzel oluyor 😉 ) Islak yer kalmayacak şekilde azar azar döküyorsunuz. Sonra Tamek’in ahududu reçeli  ile krem şantiyi karıştırıp pastanın alt kısmına sürüyorsunuz, elinizi korkak alıştırmayın bol bol koyun ,üzerine de muz parçalarını yerleştirin.

Sonra aynı işlemi pastanın üst kısmı içinde yapıp ,tabanlarını birleştirin.Son olarak pastanın üst dekorasyonunu dilediğinizce ( ya da eliniz yetebildiğince 😉 ) yapın..Şimdiden afiyet olsun..

( Öff  tırnaklarımın güzelliğine bak yaa 😉 )

Beni tanıyanlar iyi bilir yıllardır tırnak yeme hastalığından kurtulamadım..Acı cilalar mı denemedim ,neler yaptıysam olmadı.. Stresli, sinirli de değilim nedendir bilemiyorum..Bu iğrenç halim hep devam ediyor.. Tabii ki fotoğraftaki güzel ellerin sahibi sevgili Elvancığım 😉 Hem pastayı süsleyip hem fotoğrafını çekemediğim için kendisinden küçük bir yardım talep ettim ,sağolsun kırmadı 😉

(İşte şaheserimin son hali 🙂 yetenekte son nokta , asimetrik kalpler 🙂 Krem Şanti şekillerinden , nasıl da sabırla (!) dekor yaptığımı anlamışsınızdır 😉 Önemli olan sevgimi katıp yapmış olmam değil mi? (Bu da Gülinciğimin lafıdır 😉 )

Tabii Onurcuğumun yol yorgunluğu sebebiyle uyanamayışıyla ,pastamız kaldı..Artık bu gece küçük kutlamamızı yaparız ,pasta yemek isteyenleri bekleriz 😉 Bu arada mutfak çok dağıldı ,temzilemeden yatmayın sakın ,çöpe de ayrı bir ihtimam gösterin lütfen ;

(  bizim evde herşeyin dili vardır 😉 )

Bol muhabetli çen çen çen bir gece geçirdik Elvancığımla, yattığımızda gece yarısını geçmişti..Dedikodular bitmez bu gece devam 😉

Uzaklardan gelen sevdiklerimiz eve renk katar..Açılmış saçılmış bavullar boş odalara hayat verir..Yemekler daha bir özenli hazırlanır ,masaya bir kaç tabak fazla konur.. En kötü pişmiş yemek bile lezzetli olur 😉 Misafirler gidince ev boşalır ,üzülünür ama güzel günlerin tadı damaklarda kalır..

Bugün uzaklardaki bütün sevdiklerinizden güzel haberler alın, heyecanlanın, mutluluktan delirin 😉

2 Responses »

  1. Ahududu Faydaları :Kanı temizler, vücutta biriken zehirli maddelerin atılmasını sağlar. Terletir ve idrar söktürür. Kabızlığı giderir. Vücuda dinçlik verir. Romatizma, mafsal kireçlenmesi, nikris, boğaz, bademcik ve göz iltihaplarında kullanılır. Kansızlık ve veremde çok iyi bir gıdadır. Ateş’i düşürür. Üre ve şeker hastalarına da faydalıdır. Mide ülseri olanların kullanmamaları gerekir.
    http://sifalibitki.biz/ahududu.html

  2. Krem Şantili Ahududulu Muzlu Pasta
    Canımcımmm ellerine sağlık pastan harika olmustu her şey mükemmeldi. Bunların devamını daha sonraki aylarda benden görebileceksiniz amaaaaaaa içtenlikle nasıl olup olmadığını soracağım bakalım begenecekmisiniz :DD tabi benden bu harika pastanın ki kadar performans beklemeyin :))
    Her şey için çok çok çok çokkk tesekkürler canım biliyorum ki hepsi sevgiyleydi mükemmeldi. Seni seviyoruz Ebrashcaaaa muccckkk….;)

Yorumlarınız benim için değerlidir ,okunası ve üzerinde düşünülesidir ;)