Ebrashca’yı Eşşekler Kovalar

Ebrashca’yı Eşşekler Kovalar

Üniversite yıllarında bir Mayıs ayında tekne turu yapalım dedik.( Çeşme’de okuduğumu yazmama gerek yok sanırım…A-aa yazmışım bile 😉 )

Ders kitaplarını fırlatıp ennnn güzel plaj kıyafetlerimizi çantalara doldurup sahile indik.. (Anamız babamız okumaya gittik diye pirinçleri okuya üfleye dursun biz tekne turlarında fink fink..)

Bir kaç koyda durduk ,yüzdük, yedik içtik derken , meşhur Eşek Adası‘na demir attık..Bilindiği gibi Eşek adası hiç bir insanın bulunmadığı ve muhtemelen zamanın birinde, birinin ıssız olan bu adaya düştüğü ve düşerken yanına aldığı üç şeyden ikisinin eşek olduğu – ki bu iki eşek üreyerek çoğalmış ve sonunda muhtemelen bu adamcağızı da yemiş olacaklar ki – eşekten, ottan ve ağaçtan başka bir şey bulunmayan bir ada. ( Zeka küpü Ebrashca ansiklopedi yazsa yeridir 😉 )

Tekneden indik,etraf eşek kaynıyor hakikaten tam bir “eşek adası”.. Biz hatıra niyetine eşeklerle poz poz resimler çektiriyoruz..(tabii iki merte uzaklıktan.. ) Adadan tekneye ulaşmak için uzuuuun bir iskeleyi geçmek gerekiyor, sportmen kişiliği ile gönüllerimizde taht kuran, eski basketçilerimizden sevgili biricik arkadaşım Gülinciğimin aklında bir ampul yandı, her zamanki gibi bizi etrafına topladı ve “arkadaşlar hadi yüzerek ulaşalım tekneye! Ne dersiniz?? ” ohoo millet dünden razı.. Sportif faaliyetlere ne kadar yatkın olduğumu şu yazımdan hatırlarsınız 😉 “Ay yok valla ben yüzemem siz verin eşyalarınızı ben iki dakikada şu iskeleden giderim tekneye ,hadi gazanız mübarek ola ” dedim ve sevgili gıcık arkadaşlarımın cüzdanlarını,o zamanın en iyi telefonlarından olan Nokia ve türevlerini ki polifonik zil sesi olanlardan,- ehem ehem o zaman için ne büyük bir mevzu-  aldım ve daracık patika şeklinde bir yoldan iskeleye bağlanmak üzere, bir kaç  eğreti taşın üzerinden geçiyordum ki önce uzaktan gelen, ama gittikçe yaklaşan ve maalesef tam arkamdan gelen tuhaf seslerle irkildim ..” ÇIKITIK ÇIKITIK ÇIKITIK!!!” Ve bizim çocukların denizden gelen çığlıkları “Ebi koooooooooooooOOOOOOOOOOOOOŞŞŞŞŞŞ !!!!!!”

Doğru tahmin; niyeti bozmuş erkek eşek dişiyi kovalıyor , ve tam istikametlerinde ben yürüyorum..Kaçacak yerim sadece denizin içi ama elim kolum değerli eşyalarla dolu ve denizin o kısmı deniz kestaneleriyle kaplı!!!

Tahminleriniz doğru..Çığlıklarım taaa derinlerden midemden boğazıma kadar çıkıyor, boğazımdansa daha önce hiç duymadığım bir şekilde dışarı yayılıyordu.. İmdeeeaaaatttttttttttttttt!!!!!

(evet sizden bahsediyorum !)

Neyse ben kendimi denize attım,kestaneleri ıskalayarak şapır şupur sulara girdim ama kollarım havada çünkü lanet olası eşyalar elimde hala.. Bu ara dişi eşşek çoktan kaçtı ama erkek olan yüksek kayaya çıktı nasıl anırıyor, “sen çık o sudan ben sana neler edicem “şeklinde..Neyse sağ salim sudan çıktım,yerli yabancı turistler dahası arkadaşlarım gülme krizine tutuldular..İşin en komik yanı eşşekler ilk koşmaya başladığında sevgili can arkadaşım Özden denizin içinde beni ve eşşekleri görüyor fakat tanıyamıyor ve bizim çocuklara “kıza bakın kıza nasıl korkacak şimdi!!” diyor , Gülin’im anaç kuzum benim farkediyor ve “Ebrar O beeee” diyor ve bana bağırmaya başlıyorlar.. Ahh dostlarım da olmasa (!)..

Yani birinin fena halde canını yakmış olacağım ki arkamdan “eşşekler kovalasın seniii” bedduasını almış olayım.. O nedenle lütfen kimseye böyle şeyler dilemeyin zor bir durum yani;)

(Hiç sevimli görünmeye çalışma! Eşşek seni ! )

Güzel bir gün sizlerin olsun, hiç birinizi eşekler kovalamasın 🙂 En kötü anılarınız bile gülerek hatırlansın..Ben bugün Jennifer Lopez konserine gidiyorum, dönüşte anlatacak çok şey olacağına eminim ;)Yazıma burada son verirken size sevgili Jennifer Lopez’den bir şarkıyı söylemek istiyorum ; Muv yo badeeey Muv yo badeey rak yoo baadeeeyy, Muv yo badeeey Muv yo badeey rak yoo baadeeeyy ( bak böyle yazınca türkü gibi oldu, hobarey hobarey der gibi 😉 ) ( Gözlerini bayıltma Cenk bu kadın Türk olabilir araştırmak lazım şekerim..) Neşe dolu günleeeeeeeer 🙂

5 Responses »

    • =)))) evet turistik değeri tartışılır tabii.. ıssız adaya düşen ebrashca yılmıyor olaylar yaratmaya devam ediyor =))))))

  1. eboooo bunu yeni yazdığına inanamıyorum 😀 harika bi gündü ne gülmüştük :))))) teknede peşine takılan eşek arısı da vardı onu unutmuşsun yeaaa 😀

Yorumlarınız benim için değerlidir ,okunası ve üzerinde düşünülesidir ;)