Düğün Biter, Ebrashca Balkabağına Döner

Düğün Biter, Ebrashca Balkabağına Döner

Cumartesi sabahı artık 40 gün 40 gece düğünümüzün son ayağı olan düğün gününe geldik..Sabah erken uyanıp 2 araba Ödemiş’den Denizli’ye gelin almaya gittik..Sevgili kayınvalideciğimin sağlık sorunları ve misafirleri sebebi ile bu asli görevi büyük bir gururla kendisinden devraldım 🙂

Biz yine Cenk, Onur ve Ben birlikte Yücel Abi’nin arabasıyla gittik, artık günlerin yol yorgunluğu , gitmeler gelmeler sonunda Yücel Abi “eeeh ne biçim gelin almaya gidiyoruz” dedi ve Meyhane Şarkıları CDsine geçti..

Kadehinde zehir olsa ben içerim bana getir..

Dudakların mühür olsa ben açarım bana getir..

Ağladığın geceleri, kalbindeki acıları çekinmeden bana getir, sen tükenme beni bitir.

Ben : Cenk ay yazan adam ne tatlıymış baksana ..Aşk bu işte ..

Cenk: Bana hiç yabancı gelmedi bu şarkı diyip kafasını salladı..( ne demek istedi acaba?? )

Yolda epey midem bulandı Elvanların evinin önüne geldiğimizde kendimi arabadan zor attım.. Cenk hemen su, naneli şeker ,beyaz leblebi alıp geldi sağolsun..Ben bir yandan su içip bir yandan evin önüne hazırlanmış masaları gösterip : “Ayy Cenk gel şuraya bakalım , yemek dağıltıyorlar galiba,ne veriyolar acaba??”

“Ebrashca hala boğaz düşünüyosun yaa, şu suyu içer misin!!”

Tabii ben duramadım hemen gidip kızevinin hazırlattığı pidelerden alıp bir güzel yedim..Tam ağzıma atacakken Cenk’in beni yakalaması ve “Gel Cenk çok güzel dememle ” eliyle “homidi gırtlaksın” işareti yapması ve bu romantik halimizle davulcuya yakalanmamız pek güzel oldu..

Neyse tekrar yola çıktık bu defa Ömer abinin arabasında sadece Cenk, ben ve Elvancığımın kız kardeşi Aynur vardı..

Aynur 12 yaşında dünya tatlısı bir melek.. Ben de arabada ablasından ayrı kendini kötü hissetmesin diye bir havalar , eğreti  bir anaçlıkla : “Aynurcuğum bir isteğin, ihtiyacın olursa hemen söyle emi tatlım, hemen dururuz ..” (emi tatlım)

Yolda giderken yediğim pideler iyice midemi bozup da hayatımda ilk defa istifra ile karşılaşınca sinirlerim bozuldu ve beeee diye ağlamaya başladım, bizim minik bana sarılıp “Ebrar Ablacığım lütfen ağlama, yolculuk hali bu insanın başına herşey gelir lütfen üzme kendini..”.. Ben :  “Ama bilio musun ben hiç böyle şey yaşamadım çok sinirlerim bozulduuuuuuuu =…(”

“Ebrar Ablacım üzme bizi lütfeeen, olabilir insanıııız ” (Ana! Bıdıra bak , bi de beni kollarına alıp sırtımı sıvazlamaz mı? Hayır rolleri değiştik, ben ona yanıyorum..)

Neyse sağ salim Ödemişe vardık artık bütün görevler bitmiş kendimi tamamen düğüne ve oyunlara odaklamıştım,ilk dans ,pasta ve takı merasimi derken sıra oyun havalarına geldiğinde birbirinden değişik figürlerimi sergilemek üzere sahneye fırladım..Bir kaç dakika önce “ne kadar asil bir havanız var size bayılıyorum “diyen misafir teyzelerden birinin ,figürlerim karşısında gözlerini bana sabilemesini gördüğüm an biraz durmam gerektiğini farkemttim.. Yorulduğum anlarda ayakkabılarımı elimi alıp oynarkense (15 santim topuk biraz heybetli göstermişti muhtemelen ) Özer’in bana dönüp “bu ne yaa minnacıkmışsın kızım sen kayboldun bir an “diyerek beni yerlerde araması gecede aldığım samimi iltifattı 🙂 Samimiyet demişken şu fotoğrafa bakar mısınız? Gülüşüm ne kadar da doğal (!) değil mi?

(Oyy Aylinko’ma bakın hele pek güzel çıkmış, özellikle benim gülüşüm fotoğrafı tamamlamış 🙂 )

Düğünden kareler ..

İşte öyle böyle derken yılın düğünü de bitmiş oldu 🙂 Canlarım şu an ön balayındalar , onlara çok ama çoooooooooook mutlu bir ömür diliyorum.. Çok koşturdular, çok hazırlandılar sayelerinde biz de çok güzel günler geçirdik Ödemiş’te hatta.. Ben ilgiden alakadan dolayı Ödemiş’e yerleşmeye karar verdim.. Sevgili kayınvalideciğimin birbirinden tatlı arkadaşları sayesinde prensesler gibi ağırlandım..Onlar da düğün için çok koşturdular bize çok destek verdiler..Kazanlarla yemekler pişirirken beni en baş köşeye otutturup meyveler , pastalarla, çaylarla beslediler..Hepsini çook ama çooooooook seviyor bir başka düğün organizasyonunda görüşmek üzere hepsinin ellerinden öpüyorum 🙂

Bu arada şu an yeri değil belki ama sabredemedim , yeni yıl için bir hediye çekilişim olacak.Daha önce hazırladığım kendi “Yeni Yıl Listelerim ” gibi ( şuradan hatırlayabilirsiniz) bir liste hazırlamanızı istiyorum. Listeniz 2013 yılında olmasını istediğiniz dileklerinizi içermeli.En çok beğendiğim 10 listeye sürpriz yeni yıl hediyelerim olacak ,

Listenizi en geç 25 Aralık 2012 Salı gününe kadar  ebrar-q@hotmail.com adresine yollayabilirsiniz. Şimdilik hoşçakalıııın ,yeni yıl geliyor hediye dolu günleeeeeeer 🙂

Yorumlarınız benim için değerlidir ,okunası ve üzerinde düşünülesidir ;)