Dertler Derya Olmuş Ben Neyleyim ?

Dertler Derya Olmuş Ben Neyleyim ?

 Dertler Derya Bölümümüze gelen  dert mailleri çığ gibi büyüyor.. 🙂 Sanki sosyal medya da bu iş kanayan bir yara , bir boşlukmuş da dolması bekleniyormuş gibi, hayretler içerisinde kaldığım bir ilgiyle karşı karşıyayım :)Bazı arkadaşlar yayınlamadığım için alınıp sitem etseler de ,dertlerini yazsam çözümlerim karşısında bana küseceklerini ve toptan terkedebileceklerini hesaba katarsam yayınlamamam daha doğru olur diye düşünüyorum ve yayınlamamakta ısrar ediyorum.. E sizde en mahrem dertlerinizi yazmayın.. Güzin Abla öleli yıllar oldu , ben yeni nesil bir Güzin Ablayım o nedenle anlayışlı olacağınızı umuyorum 🙂

 Rumuz :Gelin Hanım

1 Yıllık evliyim.çalışıyorum.Gün boyunca işyeri zaten yorucu, akşam kap kap yemekler yapıp,süslenip püslenip eşimi bekliyorum.. Hep yorgun, hep  memnuniyetsiz.Yemeği ya tuzlu bulur ya acı.Ne yapsam yaranamıyorum.Bana da yazık değil mi?Bir de bebek istiyor.Kimbilir çocuğumuz olursa tamamen ilgisizleşecek belki de .Gerçi eşimin  annesi ,babasınında aynı olduğunu söyledi huyları böyleymiş..

Canım senin kocan Allah’tan belasını istiyo galiba.. Bu devirde hem işe gidip hem de eve döndükten sonra bunca işi yapan kaç kişi var acaba? Şahsen ben eşimi süslenip püslenip bekleme işini tercih ederim.. Ehem yani kap kap yemek uzun sürer diye süslenmeyi tercih ederim yani ;)Şaka bir yana bence bebekten önce aranızdaki sorunları çömelisiniz ki çocuk sağlıklı bir ortamda büyüsün.. Anası babası kopuk çocuktan hayır mı gelir.. Bekle sakın acele etme! (Yalnız acayip kuruldum kocana.. Sen onu bizim eve yolla görsün çalışan kadının akşam kaprislerini, vallahi sana koşa koşa gelmezse ben de Ebrashca değilim.. )

Ne var yeni nesil çalışan bayan halleri bunlar, hiç duymadın mı??

 Rumuz: Misafirperver

Bir arkadaşım var , bize nezaman gelse sürekli mutfak çekmecelerimi ,dolaplarımı açarken yakalıyorum.Her defasında ne bakmıştım canım benden iste vereyim diyorum. Hiç öylesine baktım diyor ! Komik değil mi sence? Huylanmaya başladım bize gelmesini istemiyorum bazen.Gelince de bir şey yapamıyorum , misafir tabi,,.

Yani mutfak dolabının içinde ne arıyor acaba çok merak ettim.. Tencere tava sapığı galiba..Sen bence bi dahaki gelişinde dolapların içine fare kapanı yerleştir, elini bi kaptırsın bakalım bi daha açabiliyor mu? Herkes durduğu yeri bilsin yemişim misafiri..

Rumuz : Mağdur

Kayınvalidem bize her geldiğinde ,salondaki bütün örtülerimi kaldırıp , eşimin çeyizinde olan şeyleri çıkartıp seriyor..Sinirimden deliriyorum ama ne yapayım birşey de diyemiyorum.. Eşime ne zaman şikayet etsem ,yaşlı kadın idare et diyor.. Bi daha yaparsa toplayıp çöpe atıcam az kaldı..

Yaşlı maşlı ama maaşallah örtü toplayıp,serecek enerjisi var..Aaa o ne biçim adet öyle be,çok beğeniyorsa alsın kendi evine sersin.. İstediği gibi örtü sermesi tahammül edilecek bir durum değil..Bence eğer bir şey diyemem diyorsan ya kabullen kafana takma,o gidince değiştir.. Ya da kırmadan söyle ..”anneciğim ben bunları daha yeni serdim, kirlensin sonra da şunları sererim “dersin.. ( “şunları” derken burnunu kıvırıp tiksinir gibi yapma yüzünü tabii.. )

(Yani size de destek verince iyice havalar bin beş yüz gezmeyin ama değil mii?? )

Rumuz:Tatil Mağduru

Merhaba Ebrashca.. Eşimle tatile gideceğiz, çocukları babaannelerinin yazlığına gönderip başbaşa tatil yapalım istedik.Ama kayınvalidem çocukların da aklına girdi, şimdi hem çocuklar hem de kayınvalidem ve bekar olan görümcem de bizimle tatile geliyor.Hiç bir destek vermediler bir de bizim tatilimizi mahvedecekler.O kadar sıkıldım ki tatile gitmeyebilriim, alsınlar oğullarını torunlarını gitsinler.Ne yapayım sence? 

Tuttum ben senin kayıvalideyi.. Tatil onun da hakkı, hem işi yok senin çocuklarına mı bakacak yazlıkta.. Şaka bir yana, iyi yanından düşün hem eşinle tatile gideceksin , hem çocuklar gözünün önünde olacak ve yine istediğin zaman eşinle başbaşa plaja filan gidersin kayınvalide bakar zaten bebişlere .. (Yada bebekleri senin başına atar, alır oğlunu kzıını plaja iner 🙂 Öyle bir şey olursa baan yazarsın ben de kayınvalidene mektup yazarım Adanaa çık aradaan!! 🙂 )

Bugünler dert deryası bu kadar , hepinize güzel bir akşam , sürprizlerle dolu bir gün diliyorum..Peşinde koşmaktan vazgeçtiğiniz anda gerçekleşen olaylar sizi heycandan çıldırtsın, çok mutlu oluuuun 🙂

4 Responses »

  1. =))))))))))))))))))))))))))))) dolapların içine fare kapanı yerleştir çözümüne bittim bittim =)))))))))))))))))

  2. Ya Ebrashca keşke daha sık yazsan bunlara bayılduım ben, google aramalarından sonra favorim oldu bu bölüm :)Ben de bir dert yazdım sana bugün bakalım memnun olacak mısın 🙂
    Esma (deri babet)

Yorumlarınız benim için değerlidir ,okunası ve üzerinde düşünülesidir ;)