Depresyonlara Girer Ebrashca

Depresyonlara Girer Ebrashca

Evlenmeden önce lap top’ımda bulunan bütün kayıtlarımı bir cd’ye toplamıştım.(yani abim yapmıştı tabii ki..Ne kadar  teknoloji özürlü olduğumu daha önce anlatmıştım.. ) Geçenlerde bir şey ararken çalışma masamda bu cd.yi buldum..Cd içerisindeki kayıtlar Çeşme’de Cenk’i bırakıp  döndükten sonraki dönemle başlayıp,Cenkle 1,5 yıl ayrı gayrı şehirler kaldığımız dönemle devam edip, nişanlanma dönemlerimde sona eriyor 🙂 ..Bakalım neler varmış diye CD.yi takıp baktım..Gözlerim kör olaydı da görmeyeyedim..

Şarkı listem Gökhan Özenle başlıyor..Bu adama kim ne yaptıysa Allah boyunu posunu devirsin! ..Bu adamcağızın, eski sevgililerinden çektiğini pişmiş tavuk çekmemiştir.Zannedersin kadınlar adamın göğsüne jiletle çeltik atmış,iki elleriyle  kalbini de sökmüşler sonra yerine takmışlar ama eğreti durmuş…Allah’ım ne sözler ne sözler..

Ağır oldu içimde ödettiğin bu hasret..Nasıl dersin unut hiç tanışmamış farzet.. Unutmaya gücüm yok sevgilim sen affet.. Gittiğin gün beni ölmüş farzet..

Töbe bismillah yok ölmüş farzet yok ne büyük hasret  😀 Yazarken içim şişti vallaha..Bu şarkılarla beklemişim demek ki Cenk’i.. Sonra Ebrashca neden psikopat ? Bu tarz müziklerle insan başka ne olur?

Sibel Can ‘la devam ediyorum : Bu yalnızlar treni..Ne bitmeyen senfoni..git ama git unut beni beni beniiiiiğğğ.. Benim için kolay.. Unuturum gider.. Kalbim affetmez seni.. ( E kolaydı madem unutaydın ya..)

Amaaan bırak imkansız olsun.. İnceldiği yerden kopsun.. Ne senin yüzün güldü.. Ne içime sindi olmayınca olmuyor.. Payıma yalnızlık düştü.. Kader hep beni çizdi.. Gülmedi mi gülmüuoooor .. ( Payıma düşene bak trenden soğudum vallaha ..)

Hüseyin Turan: İki de keklik bir kayada ötüyor.. ötme de keklik derdim bana yetiyorrr (Anaaam kıyamam ben bana yaa.. Kekliklerle konuşur olmuşum bak hele.. )

(Bu arada Amerika’dan ithal ,cool Cenk şuan gözlerini pörtletmiş, şoklarda beni okuyordur.. Ne yapalım Cenk Bey herkes Maria Carey’le rahatlayamıyor..(Peeeh benim Sibel Canım’ın yanında Maria da kimmiş..?!?!?! Allah’ım hala inanamıyorum kendime..)

Müzikler sırasıyla , Hüseyin Turan ,Volkan Konak ,Deniz Seki olarak devam ediyor.. Yalnız türkülerin en içlileri, şarkıların en arabeskleri ..Biri de dememiş ki gel yavrum tutayım kolundan çıkarayım seni bu karamsar dünyadan 😀 Şaka bir yana insan yaşarken anlamıyor ama şimdi baktığımda  yazık diyorum .. Buradan genç kızlarımıza sesleniyorum, sevgiliniz uzaktaysa yatağa bağlı bitkisel hayat yaşamanıza gerek yok ,olacağı varsa olur olmayacaksa tepinmeniz yersiz.. Kendinize bir uğraş bulun..Gezin tozun hayatınızın en güzel günlerini uzaklara bakarak geçirmeyin.. Uzaklara bakıp ahhh ah diyeceğiniz günler bundan belki 60 yıl sonra , şişe dibi gözlükleriniz in arkasından bakarken olabilir..

Bu arada yukarıda yazdığım şarkılar türküler elbette çok güzel , benim söylemek istediğim şu ki benim gibi gamsız tasasız biri bile ne hallere geliyormuş.. Ben ki fazla duygusal dizileri izlemem, fazla ağlak,dertli  şarkılar dinlemem.. Canım sıkılacak moralim bozulacak diye ödüm kopar.. Ama işte o dönemler fazla derinlerdeymişim demek ki..

Amaaan aşk acısı dediğin nedir.. Geçer gider.. Allah sevdiklerimize uzun ömürler versin önemli olan hayatımızdaki demirbaşların sağlıklı, huzurlu olduklarını bilmemiz.. Gerisi boş ve kendi abartılarımız..

Şimdilerde canım mı sıkkın? Açıyorum Halil Sezai “İsyeeeeaaaaaann” iki tur dönüp ağlıyorum içimi iyice boşaltıp dönüyorum işime..Siz de öyle yapın ,sonuçta büyük olaylar dışında mutlu ya da mutsuz olmak bizim elimizde..Mutsuz olmak istedikten sonra o kadar çok neden var ki..Karamsar insanlara bakıyorum da, dünyayı sürekli gri görmek sizi yormuyor mu? Griye pembe çalmayı öğrenin ikisi birbirine çok yakışır  benden söylemesi 😉

Hünkarım sefere gitti, ben de kendimi annemin evine attım, üzüntümden ne yaptığımı biliyor muyum?? Anne yemekleri, baba ilgisi , kız kardeş senfonisi oohh.. Gece pijamaları giyip yatağa oturmaca,annemden hayat tecrübeleri dinlemece..

 

OOh hayat bana güzel peeeeh..

Şaka bir yana, dışardan yazmak kolay tabii, insanlar kendi yaşadıklarını kendi biliyor, sadece biraz gülümsemeyi düşünürken fazla derinlere inmeden günlerinizi mahfetmeyi bırakmalı diye düşünüyorum..Hadi bakalım çok güzel bir gün olsun , öyyyle güzel bir haber alın ki yüzünüze renk gelsin , içiniz çiçekler açsın ,mutluluktan çıldırın 🙂 Şimdilik hoşçakalıııın 🙂

8 Responses »

  1. Ya Ebrashca sen nasıl bişeysin yaaa 🙂 O kadar canım sıkkındı ki bugün.. Sabah içim açılır belki diye sayfana baktım ,yazı yok tam sinir olmuştum , biraz önce yeniden baktım.. Beni yazmıssın resmen 🙂 Depresyona girmek üzereydim kıl payı kurtuldum 😉 İyi ki varsın , neşen ,enerjin bitmesin , hep yakınlarda ol tatlı kız..
    Selen

  2. Ne bunalım ne depresyon kaldı 😉 şarkılar güzel tabii ama aşırı doz her zaman sağlıksızdır 🙂 Ne güzel yazmışsın ebrşka

  3. ay ne uzuldum ve aklima 2 sene sevgilimden ayri gecirdigim sene geldi:(Insan nasil boyle bir aci ceker aklim ermemisti. Yas daha 21 idi! oldum 25 kactim geldim amerika`ya ve cekilen acilarin kat kat fazlasiyla eglendim. :)) dedigin ne kadar da dogru “Amaaan aşk acısı dediğin nedir. Allah sevdiklerimize uzun ömürler versin önemli olan hayatımızdaki demirbaşların sağlıklı, huzurlu olduklarını bilmemiz.. Gerisi boş ve kendi abartılarımız..“ sevgiler Amerika`dan 🙂

Yorumlarınız benim için değerlidir ,okunası ve üzerinde düşünülesidir ;)