Çorap sorunsalı üzerine..

Çorap sorunsalı üzerine..

Tedarikli insanın sırf kendine değil başkasına da hayrı dokunur.Dolayısı ile tedarikli olmak iyi bir şeydir.Mesela ofis çekmecesinde ,bir minik dikiş seti ,ayakkabı süngeri,boyası, kaçık olaylarına karşı ince çorap ve fazla yağmur yağışlarına karşı hiç giyilmemiş penye çorap bırakmak son derece kurtarıcıdır..

Şimdi diyeceksiniz ki ” ah canıııım sen bunları yapıyor musun acaba??? ” Yapmaz mıyım hiç , mesela bugün işe gelirken  botun içine ince çorap giymiştim, üşüyince “a aa bak ne tedarikliyim hemen şuradan daha önce getirdiğim çorabı giyeyim..Ahh annem görse gözleri dolar valla ..” diyerek kendimi poh pohlarken , çekmecedeki bir çift çorabın aslında çift olmadığını farkettim..Gri minik puantiyeli çoraba eş olarak , kırmızı siyah çizgili çorap getirmem gerçekten çok yaratıcı olmuş.. Hayır acaba nasıl bir psikolojiyle eşlemişim bu çorapları.. Hadi çantaya koyarken görmedim ,ofiste çekmeceye koyarken  görmedim,giyerken farketmedim de iki ayağımı yanyana koyunca ortaya çıkan görüntü ve utancımın yansıması olarak ,ayak parmaklarımı oynatmaya başlamam da nekadar acınası bir halde oluşumun göstergesiydi..Ne diyeyim Allah bana ve benim gibi olanlara akıl fikir versin..

(telefonumdaki sorun sebebiyle muhteşem eş çoraplarımı çekemedim , bununla idare edin artık;) )

Çok dalgın olmayın , daha doğrusu bukadar dalgın olmayın , beni kınamayın bugün bana yarın size.. Sevgililer gününüz kutlu olsuuuun 🙂

2 Responses »

Yorumlarınız benim için değerlidir ,okunası ve üzerinde düşünülesidir ;)