Cinsiyet Sorunsalı -2 Kız Mı ki Acaba?

Cinsiyet Sorunsalı -2 Kız Mı ki Acaba?

Efendim günler günleri, haftalar haftaları kovaladı benim minik evladımın hala cinsiyeti belli değildi.

Kız mı ki acaba? diyerek uzun uzun bir türlü çıkmayan karnıma ve belki büyüdüyse bu da bir belirtidir diyerek bakabildiğim kadar kalçalarıma baktım ama ı-ıııh anlamadım bişey. Neyse yine de kendimi buna da hazırlamalıyım diyerek Cenk’e koştum.

cute-animals-sleeping-baby-rat-pink-bow-pics

(-Siz takılın anneee ben uyuyom acık…)

(-sen bol bol uyu zaten ben burda çatladım cinsiyet diye sen horul horul uyu!! puuu 3,5 aydır karnımda taşıorum ben seni, bunu mu reva görüyon anacığına??)

-Cenk sence benden iyi bir kız anası olur mu?

Ebrarcım sen çok böyle tüllü, pembeli bir kız yetiştirmek istersin eminim ama işte belli olmaz. Bir rock star da olabilir ve sen şimdiden kendini kalıba sokma bence bekle ve gör!

– Ne ?! Rock star mı?? Hele bi rockçı olmak istesin vallahi o siyah ojeleri kendi ellerimle aseton kullanmadan çıkarırım o parmaklardan! Herkes hanımlığını bilsin o beyaz fiyonk da çıkmayacak o kafadan! Ayş kaptırmışım kendimi. Tabii ki Cenk son derece haklıydı  herşey hayal ettiğimiz gibi olmayabilirdi. Sonuçta o bir birey olacaktı ve tarzım nasıl olsun diye soracagı son kişilerde biz olacaktık. Eh be kızıım acık ana sözü dinlesen…

164029159

( bana bak vallahi Allah yarattı demem, tepiği yedin mi kendine gelirsin!)

Neyse gelelim hayalimdeki kız evlada :

Böyle mutfak işinde accayip becerikli bi’şey olsun, daha biz babası  ile bir dizinin yarısına gelmeden içeriden kek kokuları gelsin : Ta-tammmm size kek yaptımmm!!!

Ahhh anasının kuzusuuuuu… Aferim kız sana getir yiyelim bol bol, yanına da portakal soy, bide orda ceviz fındık bişeyler olacaktı onlardan da koy bir tabağa getir annesinin güzeliiiiii ! 🙂

İşte ne bileyim tatile gidecek olsak ” annecim ben tatil alışverişimi yaptım, valizimi hazırladım, yarın yolda sıkılmayalım diye aburcubur bişiler aldım sen seversin 🙂 ” (ahhh bak yaa anasının kalbine giden yolu da bilirmiş )

tumblr_nkl99cwgtG1svij93o1_500

( he- he- heee tatilden dönelim size neler edicemmmm!! )

Sonra tatilden dönünce :

-Anneciiim ben Ardalara gidiyorum.

-Arda mı? Arda kim ??

-Aman anneee tatilde tanıştım ya.

-Kızım tatilde olan tatilde kalır, eve taşınmaz. Hem kimdir bu çocuk şimdi, anası kim babası kim? Hem olmaz öyle tek başına, ben de geleyim aşağıda beklerim sizi, acık ders çalışır gelirsin. Oldu mu?

-Anne sen delirdin heraldee, ne ders çalışması film filan izlicez, hem annesi de yokmuş rahat rahat takılıcaz.

-Neeeee?! O nasıl uslüp kızım rahat takılıcaz filan?? Akşam baban gelsin vallahi anlatıcam, etlerini didik didik etsin .(ay yok ya bu çok kıro oldu)

Tamam şöyle diyeyim: “şimdi odana gidiyosun ve bugün yaptıklarını düşünüyosun, ayrıca baban gelince oturup üçümüz bu konuyu tartışıcaz!! ”

-Anne neyi tartışacaz babamın haberi var zaten!

vd1eorw51ll1txagmmul

(yeminle 9 ayrı kol çıktı üzerimden )

-Sen dün o Triliçeyi sırf babanı kandırmak için yaptın di mi? Ama beni kandıramazsın küçük hanım doooğru odana şimdi! Du bakiiim. Ne var senin cebinde?? Jelibon mu onlar?? Ver bakiim bi kaç tane, ver ver, sarıdan da ver, heeeh şöyle. Kaybol şimdi gözümün önünden Arda’ya mı gidiyosun nereye gidiyosan git. Ayy ne leziz şu jelibonlar yaa, ayy hayat çok güzel yaşamayı seviyorum.

**********************

Neyse anladığım kadarıyla kız olursa da epey zorlayacak gibi. Bekleyelim görelim…

Herkese pembe bulutlu huzur dolu rüyalar. Güzel bir gün olsun ummadığınız yerden çok ama çooook heyecanlı haberler gelsin. Sevinçten hey hoo, let’s goo diyip kolkola dans ediiin 🙂

8 Responses »

  1. 2 kız annesi olarak o dokuz kollu örümceklerden çok olunuyor Ebrashca 🙂 ve sana da kız annesi olmak çok yakışır emimim 🙂

  2. Pingback: CanKuzu Mırnav Mırnav Der | Küçük Şirin Mutluluklar

Yorumlarınız benim için değerlidir ,okunası ve üzerinde düşünülesidir ;)