Çam Ağacının Güncesi

Çam Ağacının Güncesi

1. Gün ;

Off çok sıkıştım burda üst üste kutu içinde beklemekten…Yeni yıl gelmedi mi hala ? Neden kimse beni almıyor?Aha işte kara kuru esmer bişey bana doğru geliyo…Cık yok bu alıcı diil belli…Almadığı gibi bir de hepimizi karıştırıp gitti..ŞŞşşşt aloo böyle mi buldun bizi düzeltsene yaa!!

Ah arıza geri geliyo..Ana alacak gibi sanki, beni al beni al beni al lütfen şakadan söyledim biraz önce…Hooopbaaa beni seçtiii…Yehhuuuuwwww gidiyoruuuz…Yalnız kutunun yanında tutma yeri var ordan tutarsan..

********

Vaaay bayağı yol geldik ama değdi… Burası mı yeni evim?Oooo beni salonun baş köşesine kuracak belli oldu:) Yalnız o vidaları düzgün sıksan diyorum bel verdim resmen!! Heeey yer yön duygun yok mu senin?Resmen yamuk duruyorum?! Ayrıca ne bulduysan astın dallarıma?! Heeey oyuncak mıyım beeen??

*******

Vaay uzun boylu biri geldi eve.Bu kara kuru,O’nu Cenk diye çağırıyor.İyi de beni görür görmez neden kahkaha attı?

Heeyt koçum bee, heeh sık sık vidalarımı ooh bee belim düzeldi.Artık çakı gibi ayaktayım.

********

Yalnız kara kuru olana uyuz olmaya başladım.Elinde bir tomar elektrikli ışıklardan her yerime sardı…Sabahtan beri söyleniyor.Ne biçim ev hiç bir yerde priz yok diye.Fişi uzatıyor uzatıyor ama yok ı-ıh yetişmiyorum.Koçum Cenk geldi sessizce beni alıp priz olan bir yere koydu gitti.Vaaow yeni yerim daha güzel bütün salona hakimim. Şu üçlü koltuk geliğimden beri beni kesiyo 😉 Wuhuu dedikoducu salon takımı da burda 🙂

*****

Kara kuru olan ışıklı süsleri yakınca önce bir korktum ama hemen alıştım. Ohh sıcacık oldum. Bu arada sonunda benimle barıştı sürekli gelip bana sarılıyor,gıdıklanıyorum ıhhahahaha…Benimle fotoğraf çektirip duruyor ,Cenk sıkıldı 🙂

cam agacı

(fena olmadım sanki )

İkinci Gün

Bu ikisi, kara kuruyla Cenk dışarı çıkmışlardı bütün gün evde yalnız kaldım.Üçlü koltuk da yüz vermedi bugün. Derken bizimkiler elleri kolları dolu geldi 🙂 Yaşasıın bana hediye mi aldınız diyecektim ki ellerindeki poşetlerden bir dolu süs çıkartıp beni yeniden süslemeye başladılar.İyi de yeterince vardı üstümde?! Yavaaaş dallarımı kıracaksınııız?!

***********

Kara kuru olanın adını öğrendim. Cenk O’nu Ebrashcaaa diye çağırıyor. Ebrashca diye isim mi olur? Benim bildiğim çınar olur,ladin olur,kavak olur.Neyse tuhaf zevkleri var…

Üçüncü Gün,

Bu sabah bizimkiler işe gitti ama başka bir hanım geldi eve. Bütün gün her yeri temizledi…Temizledi…Sıra bana geldiğinde söylenmeye başladı.Dallarımdan yere dökülenler olmuş.Bi sen eksiktin bu evde hoşgeldin deyip sürekli beni itiştirip altımı sildi.Akşam olunca üzerini değiştirip gitti.Akşam Ebrashca geldiğinde beni yeniden eski yerime aldı.Işıklarımı yaktı. O’na ısınmaya başladım.İyi kız aslında. (Ee beterin beteri var)

Ebrashca sürekli hediye paketliyor. Seri üretime başladı sanki.Bu arada sürekli altıma hediye pakedi bırakıyorlar.Aa acaba bana mı? A yok heyecanlanmıcam, yine o yaldızlı süslerden çıkarsa içlerinden ööf yani.Bu arada sürekli söyleniyor.Cenk sessiz, televizyon izleyip arada “hıı evet canım “diyor. Tuhaf bi iletişimler var.

*******

Ebrashca akşamları oturup kucağına bilgisayarı alıyor,bir şeyler yazıyor kulağına da kocaman kulaklık takıp ortamdan soyutluyor kendini, bir yandan kafasını sallayıp müziğe eşlik ediyor diğer yandan da gözlerini kısıp bana bakıyor?! Acaba beni o boş odada ki eski minik çam ağacının yanına mı atacak??? Hayııır istemem ben o odayı burda çok mutluyum .Gerçekten.(Cenk’den yardım mı istesem acaba? Adamım yaa korur O beni.O içtiği ne acaba?Ağzım sulandı.Lezzetli bişeye benziyo,kar suyu mu acaba?)

Ara sıra benim duymayacağım şekilde fısır fısır konuşuyorlar.Sanırım 31 Aralık gecesinden sonra beni boş odaya atacaklar.Bakalım ben de görevimi en iyi şekilde yerine getirip en azından Nisana’a kadar kalmayı garantileyebilecek miyim? Eski minik çam ağacı Nisan’a kadar kalıyormuş,ama o temizliğe gelen hanım sonunda dayanamayıp paketleyip kaldırıyormuş.(Ebrashca biraz tembel galiba)

Bugünlük benden bu kadar.Toprağınız nemli,yağmurunuz bol, havanız hep güneşli olsun.Dallarınıza  kuşlar konsun,sizi sincaplar gıdıklasın.

13 Responses »

  1. Bayıldım ben bu çam ağacına 🙂 Ebraşca yorgunken çam ağacı yazsın okunur benden söylemesi :)Çok espriliymiş aynı sahibi gibi

  2. hehehe sincaplar gıdıklasın bizi 🙂 Çam ağacı,senin yerinde olsaydım keşke, birileri beni süsleyip yanına alsa hiç sesimi çıkarmazdım 😀

    • hahahaha 🙂 hiç öyle düşünmemiştim ama evet korkarım cidden. Hatırlattıgın iyi oldu Meltemcim bu gece bana uyku yokkk :))

Yorumlarınız benim için değerlidir ,okunası ve üzerinde düşünülesidir ;)