Çalışan Kazanır Elması Kızarır :)

Çalışan Kazanır Elması Kızarır :)

Mini mini birler okula başladı..Velilerde bir heyecan..Okullardaki karışıklığın en büyük sebebi tedirgin ruh hastası velilermiş 🙂 Yani bütün velilerimiz üzerine alınmasın ama çok fazla da boğmayın canım hocaları ..

Gündem dolayısı ile ilkokul birinci sınıfa ilk başladığım gün geldi aklıma..

Heyecandan kalbimde ,midemde kelebekler dans ediyordu.. Annem kahvaltımızı hazırladı ,heyecandan ne yediğimi anlamadım ama muhteşem saç modelim bu gün ki kadar aklımda.. İki yanlardan toplanmış ,dev beyaz fiyonklarla iki kulak yapılmış, yürürken yanaklarıma çarpan ,çarptıkça da beni sinir eden bir saç modeli..

(Sinirden saçlarım havaya dikildi şekerim.. )

Evden çıktıktan sonra hep annemin hayal ettiği gibi önden abimle el ele tutuşarak yola koyulduk..Annem arkamızdan yürüdü..

Okulun bahçesinde sıraya girdik, benim adım okunduğunda annem çantamı aldı ,sen geç dedi.. Ben hoppidi hoppidi geçtim sıraya..Ama bir tuhaflık var herkesin sırtında çantası ,elinde beslenmesi boynunda da matarası var.. Ben de bir siyah önlük bir de beyaz dantelli yaka..Sırada durup beklerken burnunun bir deliğinden sümüğü düşmeye hazır erkek veledlerden biri “ahahaha bunun çantası yok ” dedi ?! Aman Allahım yer yarıldı içine girdim çıkamıyorum ,boğuluyorum.. Neyse çift sıra şeklinde öğretmenimiz aldı bizi rap rap rap sınıfa yürüdük..

Benim hala çantam yok.. İşin kötüsü etrafta annem de yok…Bir sıra buldum oturdum , gözlerim doldu..büyüdü.. büyüdü.. Şeker kız Candy gibi titremeye başladı ve tam “beeeee ” diye ağlamaya başlayacakken , annem uzun krem rengi hırkasıyla kapıda göründü ! Annemmmm canım annem benim..

Annem çantamı getirdi (ne çantaymış be , gören de içi altın dolu sanır ) , sonra hocamız velileri kovaladı bizbize kaldık..Sınıfta en az 40 kişi var , ağlayan , hıçkıran ,sümküren.. Heh işte gerçek hayat başlamıştı.. Welcome to the real life! Ben çantama kavuşmuştum ya gerisi mühim değildi.. Ağlayanlar da ne kadar salaktı değil mi?

Şimdi yaşadığımız hayatın bundan ne farkı var.. Etrafımız hümküren.. sümküren ve gereksiz gürültü yapanlarla dolu..Ama ne yapıyoruz kendimizi bozmadan ayakta kalmaya çalışıyoruz.. Gereksiz gürültü yapanlara kulağımızı tıkıyoruz, pisliği yüzünden akanlara gözlerimizi kapatıyoruz , boş boş konuşanlara ,çemkirenlere ağzımızı kapatıyoruz..Hepsini kulak arkası edip yolumuza bakıyoruz..

İşte böyle nereden nereye geldim .. Özetle etrafta gördüğümüz herşeye tepki vermeye gerek yok, biz çantamıza sıkı sıkı sarılalım önümüze bakalım yeter 😉

Mini mini birlerimize bir ömür boyu başarılar , pimpirikli velilere acil şifalar ,öğretmenlerimize ise sabır diliyorum 🙂 Hayatın yepyeni bir dönemi başlıyor sizin için , hayırlı olsun, kolay gelsin 🙂

2 Responses »

  1. hey ebrasca hani ilginç şarkı sözleri yayınlıyodun ya bak sana bir ilginç şiir hadi anlamını bul bulamazsan yarın ben sana yazarım:yıglap udu artadım………….
    bagrım başın kartadım ………….
    kaçmış kutug irtedim ……………. yagmur kipi kan saçar…….

Yorumlarınız benim için değerlidir ,okunası ve üzerinde düşünülesidir ;)