Çalışan İnsanın Günlüğü

Çalışan İnsanın Günlüğü

Aslında hafta Cuma günü başlar:

Hava ne kadar yağmurlu, çamurlu ,fırtınalı da olsa Cuma günü en güzel gündür.Sabah bir havalar kalkılır, karga sesinize aldırmadan en sevdiğiniz şarkı bağıra bağıra söylenir (acaba Cenk ondan mı Cuma sabahları herzmankinden erken ve koşarak kçıkıyor evden?? Du bi araştırayım ben bunu.. ) en güzel kıyafetler seçilir..Hoplaya zıplaya işe gidilir..Akşam iş çıkışı mutlaka bir program vardır..

(Hop hop Koşayım işe geç kalmayayım.. 2 gündür belim ağrıyordu, n’oldu bak hiç bi’şeyim kalmadı.. Boşuna mübarek gün dememişler.. Cuma işte adı üstünde..)

Bütün hafta yataktan kazınılarak kaldırılan insanlar cumartesi sabahı güne çakı gibi hazırdırlar.

(Sevgilim sabah erkenden kalktım,bir kaç ütü yaptım, evi toparladım, bütün kişisel bakımlarımı yaptım, artık hazırımmm… Ayy ne marifetliyim  ben yaaa..Çıkabiliriizzz!!)

Yehuhuuuuuww.. Başlasın gezmeler tozmalar..Bir güne kaç program sığdırılır..Hatta kendinizi 5’e bölseniz ve “şimdi dağılın “deseniz , hepsi ayrı bir yere gitse ve akşam evde toplansalar ay pek güzel olur..OOh bi kafam piknikte mangal başında, bir kafam alışverişte ,bir kafam Boğaz’da sahilde 🙂

(Hayatım Ayşe’lerden ayrıldıktan sonra Fatma’larla buşluşmadan hemen önceki minik zaman diliminde o beğendiğim çantayı alsak mı?? Evet evet alalım bencede 🙂 )

Pazar sabahı saadet günüdür.. Torun tombalak ailece kahvaltı günüdür..Oohhh gelsin tavada sucuklar, havada lezzet kokuları.. Masada bir telaş ..Tuzu uzat, karabiberi fırlat 😉

(Aman daaa miniş kardeşlere bakın ..Yaa bu iki fil kardeşi görünce Abimi özledim O’nu getirin banaaaaa 🙂 )

Pazar akşamı işler değişir tabii.. Bel ağrısı geri gelir?? Baş ağrısı tutar.. Bir miskinlik..

 (Ne bakıyosuuuun????!?!? )

 Pazartesi önce zehir gibi kahveyle açılmaya çalışırlar..( Bi kere o acı kahveyi içtiğiniz için hayat berbat görünüyor, şöööyle güzeeeel bi kahvaltı yapsanız  gün muhteşem gecer de nerdeee..)

(Zalimsin hayat..)

Salı , Pazartesi’den daha iyi gibidir ama Çarşamba günü kıpırdanmalar başlar.. Sanki bir gökyüzüne bakılır.. Bir etkinlik arayışı içerisine girilir.. Arkadaşlar bir yoklanır .. Derkeeen çınnnnnn güzel bir kaç fikir gelir, ampuller yanar teker teker veee programlar yapılmaya başlanır 🙂

Perşembe akşamı İntikam izlenir 😉 (yani yılına göre Aşk-ı Memnu , Sıcak Saatler (ArzumOnan -Mehmet Aslantuğ  olarak da değişkenlik göstermiştir 😉 )

Ve yine Cuma ‘ya zinde girilir 🙂 İşte insan psikolojisinin günler üzerindeki etkileri…Bu çok elzem (!) bilgileri sizlerle paylaştıktan sonra hepinize mutlu bir gün diliyorum..

Yoğun ve heyecanlı bir gün olsun en keyif aldığınız işler için koşuşturun ve akşam eve geldiğinizde yüzünüz ayyyy gibi parlasın 🙂

Yorumlarınız benim için değerlidir ,okunası ve üzerinde düşünülesidir ;)