Bu Yılın Özeti

Bu Yılın Özeti

Geçen 2013 ‘ümze bakılırsa kendisini pek de sevdiğim söylenemez…Genel olarak bir arkamızı dönelim bakalım derseniz ;

Yılın başında leylek sürüsü görmüş ,karşılığında da bayağı seyahatlerim olmuştu :

Funny_bird_Picture_11

(niye bakıyosunuz? Siz leylek misiniz? )

1-Slovenya seyahati ile :Beni Türk doktorlarına değil hiç bir doktora emanet etmeyin, zira doktordan da hastaneden de çok korkarım temalı zeka üstü düşüncelerimden arınmış, yabanellerde doktor eline düşünce neler yaşanırmış tecrübe edip görmüştüm .(buradan)

2-Kapadokya seyahati ile :Hayat gökdelenler,trafik ya da iğğğrenç şehir hayatından ibaret değildir konulu tezimi yazmış ve oraya aşık olarak dönmüştüm. Git gör bu nasıl bir dünya diye şaşıracaksın diyen İlknurcuğumu yüzlerce kez öptüm:) (şuradan ya da  buradan olmadı şuradan hatırlatayım gezilerde yediğim naneleri)

3-Viyana seyahati ile yaşlı insanlardan da zarar gelebileceğini görüp antika dükkanlarından bir kez daha korkar olmuştum.(hatırlatayım hala  antikacıdaki teyzenin ölü olduğunu düşünüyorum.)

4-İzmir- herşeyden vazeçerim senden asla temalı gezimizin sonunda yine hüüüü eve mi dönüyoruuuz diye ayrıldığımız büyülü şehrimiz..Emekli olunca İzmir’e yakın ama daha sakin bir yere taşınıp organik tarım yapıp bütün mahsülleri köstebeklere bağışlamayı düşünüyorum. Böyle de çevreciyim!

5-Tire ;sevgili arkadaşımızın düğünü diye gittik , harika 2 gün geçirdik.Bize heyecansız,atarsız,stressiz gelin-damat nasıl olunur gösterdiler.Ben de nikah şahidi nasıl olunur,alenen dedikodu nasıl yapılır kameralara nasıl yansır bunu cümle aleme göstermiş oldum.(buradan buyurun)

6-Kuşadası:Ne güzel dostlarımız var diye bir kez daha şükredip yüzümüzde aptal bir gülümsemeyle  evimize döndük…

7-Samos adasına gidip Orhan Gencebay’la coşan Yunanlıyı görünce kendi suratıma tükürdüm.Peeehhh kendi ülkemin sanatçısında benim böyle coşmuşluğum yoktu…(şuradan )

4d5dc_funny-dancing-crocodile

8-Samsun-Trabzon-Ankara :Arabayla yaptığımız yolculuk sonrası uzuuun bir süre görüşmeye ara verdiğimiz seyahatimiz.Yolcular arasından babam-abim ve Aylin’den bir süre haber alamadık…Bir daha mı uzun yol tövbeee…

Seyahatlerimiz dışında;

30 yaş sendromuna girer gibi olmuşken verdiğim kocaman parti ile canım arkadaşlarımla bir araya gelmiş ve bu büyük sevgi ortamı sonrasında “iyiki varmışım bee..Yemişim 30’u!” diyerek kendisine daha bir kaynaşmıştım.şuradan hatırlatayım.

Taşınma -ev arama-emlakçı kovalama işleri esnasında sürekli hayatı sorgulamış,dağ sıçanları gibi kuyruğumu bir ağaç dalına dolayıp günlerce ters durmuştum…Sonunda dilekler oldu kapılar açıldı ve yeni ev bulup yerleştik.Hee mutlu oldum mu? Hayır ama, vardır bir hayır diyerek ahaa bunaymııış diyeceğim günü bekliyorum hala…

2013 yılı ortasında Onurlar (Cenk’in kardeşi) bizim alt sokağa taşındılar. Tam pijamaları giyip gece yarıları komşuculuk oynamaya alışmıştık kiii Onur’a gelen bomba bir teklifle hem sevindik hem üzüdük.Kısa süre sonra başka bir şehre taşınıyorlar detayları veririm ama sen de hakikaten çok gıcıkmışsın be 2013…

Ve 2013’ün son bombası geçen hafta yeni evimize hırsız girdi. Tek hatırladığım:

-Aaa anne evime hırsız girmiiiş?!?!! (nasıl yaa daha 2 yıl önce eski evimize de girmişti …Yani doğanın kanununa göre bu tip şeyler insanın basına bir kere gelirdi,yıllarca anlatılırdı, bi daha olmazdı filan. Yani bu ne alaka böyle anlamında bir isyandı..)

Ve annemin beni evden çekerek çıkarıp, “ebrar hırsız içerde” demesiydi…

o-POTOO-FUNNY-BIRD-570

Korku filmi yazar Ebrashca…Hani soruyorsunuz ya “senin hiç derdin tasan olmaz mı” diye. Yazmadığım için olmaz görünse de benim de bazı zamanlarda psikolojik desteğe ihtiyacım oluyor. Zaman bir an evvel geçsin ve şu olay aklımdan gitsin istiyorum. Sevmedim seni 2013 git kendini boğdurmadan..

8 Responses »

  1. Ebrashcacim tatsiz bir olay tabii umarim giden fazla sey yoktur, gitsede cana gelmemis ya sükür. İnsallah bir daha yasanmasin , guzel bir yil olsun senin adina.

    Beste

Yorumlarınız benim için değerlidir ,okunası ve üzerinde düşünülesidir ;)