Bir Zaman Yolculuğu ..

Bir Zaman Yolculuğu ..

Bir kaç ay önce Hayri Kozakçıoğlunun kendi evinde intihar ettiği haberini Hürriyet gazetesinden okuduğum an “Aaaaa!!!?!?!?!” diye bir çığlık attım ve sonra kendime inanamadım.. Benim pek politikayla siyasetle alakam olmazdı neydi bu içten gelen tepki..

Önce hafızamı yokladım.. Sonra buldum O’nu.. Hayri Kozakçıoğlu ,1991-1995 yılları arasında İstanbul Valiliği yapmıştı..Nereden mi hatırlıyorum? İlkokuldaydım ve İstanbul’a ne zaman kar yağsa, gece geç saatlerde de olsa vali Hayri Kozakçıoğlu canlı yayında İstanbul’daki ilk ve orta dereceli okulları tatil ilan ederdi.. İşte bu keskin bakışlı,yakışıklı valiyi çok ama çooook severdim..Gökten tatil yağardı, Valimiz müjdeler verirdi.. O zaman için ne büyük bir meseleydi..

İntihar etme nedeni belli değil.. Belki de öldürüldü.. Hala kesin bir bilgi yok.. Ama ben eminim O “iyi” biriydi..

Çocukluğuma ait bir tebessüm yakaladım O’nu hatırlarken.. Neden kötü olsun değil mi?90’lı yıllar çocukluğumun, simgelerinden olan adam..Allah rahmet eylesin, mekanın cennet olsun ..

İşte öyle bir duyguyu paylaşmak istedim..

4 Responses »

  1. Ebrashca 🙁 Gözlerim doldu resmen anlatımına.Evet ben de 90’larda ilkokul okudum ve gerçekten yazının daha başında valinin resmini görünce saniyelik olarak resmen altında yazdıklarını yaşadım.. Onunla ilgili haberi duymamıştım, şu an okuyunca hem ona üzüldüm hem de aynen yazdığın gibi çocukluğumdan bir parçaymış onu anladım..Hayat ne garip.Işınlandım o yıllara.Elinde beyaz kağıtla çıkardı televizyona ve okurdu tatil ilan ederdi. Mekanı cennet olsun.

  2. Evet yaa “Hayri Kozakçıoğlu” .Hakikaten ben de zamanda yolculuk yaptım bir an. Çocuk psikolojisi işte bugünlere taşımışız.Allah rahmet eylesin.

  3. İlk öldüğünü duydugumda aynen ben de aynı hislere kapıldım..kar tatilini haber veren amca 🙂 mekanı cennet olsun insanların dilinde ne güzel bir tat bırakmış…yazık olmuş ama çok üzüldüm

Yorumlarınız benim için değerlidir ,okunası ve üzerinde düşünülesidir ;)