Bir Tutar Dal Olur Ebrashca..

Bir Tutar Dal Olur Ebrashca..

Allahım dert anası oldummm.. Bu genç yaşımda dertler derya olmuş içinde çürük bir sandal olmuşum.. Sağa gider ..Sola gider karanlık sularda batar olmuşuuuum..

Bu kadar çabuk mail yağacağını bilsem taa en başından bunun üzerine blog kurardım valla 🙂 Ben, bir haftaya ancak mailler gelir toparlar cevaplarım derken 1 günde 13 tane dert maili geldi?!?

Yani sorunlarınızı yazın dediysem hayat hikayenizi demedim canlarım benim..Bazı arkadaşlara ücretsiz terapi seansları ayarlamayı ,bazılarına Bakırköy Ruh ve Sinir Hastanesi ‘nden randevu almayı, bazılarını ise boğarak öldürmeyi istiyorum..Abisinin arkadaşına para kaptırmış.. Hala borç ödüyormuş..Burnundan fitil fitil gelsinmiş..Eee neden verdin madem ?? Bu devirde millet abisine vermiyo sen bi de abinin arkadaşına vermişsin büyük bir alkış brave heart! (mail o kadar uzundu ki özet yazdım.. )Bir de genelde isimlerini olduğu gibi yazmışlar ,rumuzları kendim koydum, aa  bir de yazıların bazılarını kısalttım.. Neyse bakalım neler gelmiş:

Rumuz : Derdim Çok Çözenim Yok

Benim derdim su.. Esimin kardesi 1 ay once evlendi, evlendigi kadin da inanilmaz itici, yalaka, yapmacik bir hatun.. Bana karsi cok soguk ama esime surekli abicim diye hitap edip sirinlik yapiyor. Benim derdim su hayatim boyunca rol yapmayi beceremedim, neysem oyum. Ona karsi olan olumsuz dusuncelerimi bazen esimle de paylasiyorum, onun tepkisi de ne olursa olsun kardesimin esi hakkinda boyle konusmamalisin diyor. Onunla da konusmayacaksam kiminle konusucam di mi ama?? Ha bu arada bu kadin evime ilk geldigi gun ne dese begenirsin? Bence mutfaktaki perdelerin guzel degil olmamis dedi!! Ölür müsün öldürür müsün? Ocağına düştüm Ebrar, yardım et sen olsan ne yapardın??

Ben olsam suratına bakmaz ,hatta tüüü diye suratına tükürürdüm =)) Ah bee dertli okur derdin de büyükmüş bayağı..

1-Kocana sızlanıp kocanla aranı neden bozuyorsun..Kendin hallet..

2-Evine gelsin gitsin , azıcık da sen rol yap.. Kocanın hatırına güler yüzlü ol, kızla paylaşımın yüzeysel olduktan sonra,ne sorun olacak ki.. (azıcık yüz bulunca sonradan pişman olacağın konularda da dertleşme sakın! yüzeysel ol diyorum; ))Hiiç duygusallaşma, kocanın kardeşinin karısı diye sevmek ya da mıç mıç sevişmek zorunda değilsin kızla..

3-Saygıda kusur etme, güleryüzünü esirgeme yeter.. (gerçi o perde olayına ben de kuruldum! Sana ne zevk benim değil mi la deyip saçını başını yolamadın mı!!! Çoklu kişik bozukluğu 🙂 )

Rumuz: Aşk Böceği

20 Yaşındayım.Benim sorunum erkek arkadaşımla ilgili..Ben onun ailesine aşırı değer veriyorum.. Sürekli hediyeler alıyorum, arayıp soruyorum ..Bir de kız kardeşi var resmen annelik yapıyorum ona ama erkek arkadaşım benim ailemle hiç ilgilernmediği gibi, bir de beni evlerine götürüyor ben anneleriyle teyzeleriryle muhabbet ederken evden gidiyor.. Bence ailesi beni çok sevdiği için o da benimle olmayı tercih ediyor yoksa bana bağlı değil.. sence ne yapmalıyım?

Bence senin sorunun erkek arkadaşınla değil kendinle ilgili?! Yani “erkek arkadaşım” diyorsun adı üstünde daha arkadaşsın, sanane onun ailesinden, kızkardeşinden.. Sana mı muhtaçlar yani..Gayet kalabalık, güzel bir  aile onlar kendilerine zaten yetiyorlardır, bu kadar efor sarfetmene gerek yok canım..Sevgilin ,sizin bu birbirinize “kenetli” halinizden sıkılmış olabilir..Ayrıca ailesinin seni “çok “sevdiği nerden belli..Bence sen kendini bu duruma fazla kaptırma, ilişkilerindeki mesafeyi koru eğer şimdiden yüz göz olursan ilerde en ufak pürüz batmaya başlar sana..Hem daha 20 yaşındasın ne evlere kapanıp annelerle teyzelerle vakit geçiriyorsun?! Çık gez dolaş sevgilini daha yakından tanı deli misin bee ayh içim kıyıldııı!

Kaçıp gidelim buralardan.. Hı ne dersin?

Biz kaçana kadar yakalarlar bizi .. Sen ağırsın biraz..

Rumuz :Ben sevdim eller aldı (Buna rumuzu ben koydum 🙂 )

Merhaba,eski erkek arkadaşımla aynı iş yerinde çalışıyoruz.Aynı departmanlarda değiliz ama sürekli yemekte, çay aralarında karşılaşıyoruz..Hatta daha biraz önce yine gördüm.. Bizim departmandan rüküş kraliçesi bir kızla çıkmaya başladılar.. Onlara tahammül edemiyorum!Bu arada ayrılık sebebimiz benim biraz fazla large olmamdı.. Galiba biraz fazla özgür takıldım ama şuan çok tuhaf duygularım.. Yeniden bilikte olmak istiyorummmmmmmm!!!!!..

Sen bence hırsından deliriyosunnnnnnn!!!!! Madem o kadar kıymetliydi bu kara yağız (yani öyle ulaşılmaz anlattın ki gözümde Miroğlu gibi bişey canlandı.. Allah bilir tüy siklet bi tiptir ya neyse.. ) zamanında neden değerini bilemedin acaba.. Giden gitmiş sen bence üzerine bir bardak su iç.. Duyguların hırstan başka bir şey değil, eğer gerçekten duygularına inansam git açıkça konuş derdim ama yok şekerim seninki sevgi aşk filan değil..Bence sen istiyorsun ki , seninle olmasın ama uzaktan seni süzdürsün dursun, sende onu görmezden (!) gelip pehheeey havalar binbeşyüz takıl.. Haksızsam tüüüü bana.. 

Rumuz :Çaylak

Lise son sınıf öğrencisiyim..Annemin dır dırından bıktım Ebrashca.. Yemin ediyorum evden kaçasım var.Bir daha yüzlerini görmek istemiyorum.Güzellikle davranıyorum olmuyor, sinirli davranıyorum olmuyor.. Annemin ders çalışma üzerine baskıları dayanılmaz oldu.. Hafta sonu gezmelerime bile karışıyor neymiş doğada olmalıymışım , piknik sahil gibi yerlerde dolaşmalıymışım.. Gerçekten boğuluyorum.

Cici kız.. Seni gidiii.. Şimdi yavaşça otur ve o elindekini yere bırak ve beni iyi dinle!Ana!? Bi kaç evden de gör başına neler gelecek..Tatlı bıdık sen hiç sabah programlarını izlemiyorsun galiba?? 1Hafta evde kaldım , çoluğa çocuğa karışmaktan soğudum valla.. Aman diyim.. Sen derslerine devam et, anenle çatışma ,hem böyle blogları okuduğuna göre pek çok da sıkmıyor gibi geldi 😉 Kadın yanlış söylememiş , ne işin var havası  pis,mikrop yuvası  alışveriş merkezlerinde..Hadi bakalım derslerinin başına marş marş! (çocuk evden kaçmayı planladığı sırada bana çattığına göre , evden kaçsa neler olur kimbilir.. Al işte canlı örnek.. Ana gibi yar mı var yavrucuk.. Fevri yapma döverim! )

 Bugünlük “mektup”larımız bu kadar..Ben genel olarak gelen maillerin çoğunu zaten yanıtladım.. Buraya ise sözlerimden alınmayacağını düşündüğüm ve birazcık latife yapabileceğime inandığım “dertler”i yazdım..Sınırı aştıysam affola.. Ama bak baştan söylemiştim dilimin kemiği yoktur diye;)

Harika bir gün olsun, iyi haftasonlarıııııııı 🙂

 

3 Responses »

  1. Ya Ebraşka çok kötüsün amaaa :)))))) ben de yazacaktım bir derdimi inan döversin diye korktum haa :)))))))) Çok acımasızsııııın

  2. ben ş rmuz çaylağa taktım annesini kötülemiş , bence hiç anasını kötülemesin bekarken analarından bazı kızlar nefret ederler evlenincede analarına yapışırlar gözleri bir şey görmez…

Yorumlarınız benim için değerlidir ,okunası ve üzerinde düşünülesidir ;)