Bir Sanat Güneşidir (!) Ebrashca

Bir Sanat Güneşidir (!) Ebrashca

Perşembe günü işten dönerken Cenk’den telefon :

-Ebrashca gelirken mum alır mısın canım?

-Nasıl mum? Ne mumu? Ne yapıcaz mumla?

-Kutlama yapıcaz Ebrarcım..

– Ayyy aşkıııııııım!!! Çok teşekkür ederim neyi kutlıcaz??? (bööyle bir gözlerimi süzmeler, birden süzme bala dönüşmeler filan.. )

-Yok yaa Muratla Aylin’in evlilik yıldönümüymüş, Murat bütün sevdiklerine video çektiriyormuş ,Aylin’e sürpriz yapacakmış..

-Eee bize ne bundan?! ( Süzme bal kabalaşır)

-Bi plan yaptım Ebrarcım şu mumu alıp gelebilirsen artık , çok güzel olucak..

-iyi tamam aldım bil.

Neyse eve gittim , bir minik kekin üzerine mumu koyduk , Cenk’in onlar için bestelediği (!) harika (!) şarkının sözlerini önümüze koyduk, çekime başladık..Konsept şöyleydi : Önce ben bir kaç cümle söylüyordum , ardından Cenk mumla pastayı getiriyor ve şarkıya giriyor , O şarkı söylerken ben deli deli oynuyordum :)) ( Pek yabancı olduğum bir kurgu değil , bu filmde kendimi oynadım ama pek de kolay değildi ehem ehem yani;) ) Videoyu telefondan çektiğimizden boyumuza yetişsin diye ,  masaya ters leğen onun üzerine kupa onun üzerine tabak ve fincan koyarak (yani bütün mutfak dolaplarını aşağı indirdik ) şaheserimizi (!) tamamladık..

8-9.dan sonra video ,insan içine çıkacak bir hal aldı:) Yani yaukarıdaki karelerden aman pek de eğlenmişler sonucu çıkmasın , Cenk birden rejisör tavırlarına girip kendini Sinan Çetinle bir tutmaya başlayınca , pek de eğlenceli geçtiği söylenemez..( OLmadııı Ebrashcaa!! baştan alıyorum hazır mısın!!!)

İstersen hazır olma vallahi gerdi ama sonuçta bu disiplini olmasa sanırım daha 15-20 video daha çekerdik 🙂 Buarada çekim sırasında kameranın ,yaptığımız sanateserine  (!)  daha fazla dayananmaması ve kendini leğenden aşağı atması da süper ayrı bir renk kattı..

( ters leğenin üzerinde ters cevrilmiş kupa, üzerinde ters fincan ve en üstte minik tabak.. ve bunlara dayanamayan telefon , vay ben ne hallere düştüm deyip kendini aşağı attı.. )

Bu arada abim annemle babamdan da video istemiş, annemler yanyana oturmuşlar, annem duygusal bir konuşma yapmış , babam yandan ” evet anneniz ne diyorsa aynısından ben de diyorum” diyerek yaratıcılığını (!) kullanmış, annem devam ederken ” sen bizim bi’tane kızımızsın ” filan derken   babam “evet allah razı olsun bizi Murattan kurtardın ” diyerek abime olan sevgisini (!) vurgulamış :))

Ben de teyzemle Gülşah’ı çektim , onların videosu ise bambaşka tınılar eşliğindeydi..Mutlu yıllar mutlu yıllar şarkısını , normal akışında söylerken teyzemin kürdili hicazkar makamından girmesi ve Gülşah’ın , teyzemin bu çıkışıyla birlikte şaşkınlıktan dut yemiş bülbüle dönmesi de görülmeye değerdi 🙂 E aslan burcu teyzemden de sıradan bir video beklenemezdi zaten 🙂

Dün akşam Abim sürprizini yapmış ,Aylin ağlamaktan helak olmuş ,pıtırcııık kıyamam ben O’naaa:)

Canlarıma buradan ,öpücüklerimi yolluyorum ,Allah bir ömür mutluluğunuzu daim etsin inşallah..Dolaylı olarak bizde harika bir gece geçirdik ..( aman ne geceydi.. yani biraz daha zorlasak şiddetli geçimsizlik sebebiyle yollara düşecektik :)) ) daha nice senelere canlarım ..Sizi ÇOK AMA ÇOK seviyorum..

Bulutlu ama güzel bir gün.. Hepimize ferah ferah haberler , mutlu mutlu anlar.. Nice güzel kutlamalara vesile olacak olaylar diliyorum..Buarada bugün Semayla telefonda konuştuk, kapatırken “hadi hayatım öpüyorum ,dur kapatırken senin gibi yapayım ” harika , neşe dolu günleeeer!! ” dedi çok utandımmm!!  : )) Halk kahramanı ve sanat güneşi Ebrashca dillere pelesenk olmaya devam ediyorrrr 🙂  Mutlu günleeeeer 🙂

8 Responses »

  1. Hehehe inanıyorum bi gün keşfedecekler beniii:)) Videoyu buraya koyamıyorum maalese wordpressin sürümünü yükseltmem gerekiyor.. Ama hayalinizde canlandırabileceğinizi düşünüyorum 😉

  2. gerçekten harika bir sürpriz olmuş , asıl görev sizlerdeymiş, tebrik ederim başarmışsınız belli ki:) ama izlemeyi çok isterdim yani.

  3. benvideoyu seyrettim, harika olmuş emeğinize sağlık, ben çocuklarımı çok seviyorum, hemde çooooooooooooooook seviyorum tahmin edemiyeceğiniz kadar çoook seviyorum….MURATIM AYLİNİM CENKİM EBRARIM CANLARIMSINIZ SİZ BENİM ve benim hayatımın anlamısınız………..

Yorumlarınız benim için değerlidir ,okunası ve üzerinde düşünülesidir ;)