Bir Kuple Düğün Telaşı

Bir Kuple Düğün Telaşı

Efendim gelin kızları sahneye alıyoruz.. Bugün ki konumuz biraz düğün hazırlıkları temalı olduğundan bazı yararlı bilgileri paylaşacağım.. Baştan uyarayım evlenmiş, çoluğa çocuğa karışmış ve “ayyyy yok hayatııım evlilik aşkı yer bitirir “diyen ruhsuz  ablalarımıza gereksiz gelebilir 😉 Ona göre konu sarmadıysa bugünlük  idare edin yani 🙂

Cumartesi sabahı erkenden uyandık ,süslendik püslendik vee Çankaya Palace Beşiktaş şubesinde ( kaynım ve eltimin evi) aldık soluğu..Sevgili elticiğim dün sabah İstanbul’a gelmiş, bu sabahsa bizi enfes bir cumartesi kahvaltısına davet etmişti.

Nişandan beri ilk defa görüşmüştük ,konuşacak onca konuya rağmen Cenk ve Onur Kardeşlerin kahvaltıyı Gangdam Style eşliğinde yapmak istemeleri ,üzerine Onurcuğumun dansa ayak uydurması ve Elvancığımınsa daha yaratıcı bir şekilde “aa aşkıım acaba düğün giriş dansı bunu mu yapsak” fikrinden sonra ben zaten kahvaltıyı bıraktım 🙂 Şaka bir yana buradan,elimden gelen en umuma açık yerden ,bu fikri ulu orta yazıyorum ki eğer şaka değil de gerçekse “ayyy yazmış baksana herkes öğrendi sürprizi kalmadıııı” desinler ve vazgeçsinleeer 🙂

 

(Ama bak bir 5 yıl sonra bana teşekkür edeceksiniz canlarım 😉 )

Kahvaltıdan sonra esas işlerimiz başlıyordu ,Elvan kısa bir süre burada olacağı için bugüne bir sürü iş sığdırmıştık,biz 8 ayrı işi gün içinde nasıl tamamlarız planları yaparken segili eşlerimiz çoktan PS kurmuş oyuna başlamıştı..

İlk durağımız Nişantaşı Akay Gelinlik’ti oradaki görevli kızlar Elvan’ı pür neşe karşıladılar (ne de olsa sorunsuz ,komplekssiz ve rahat biri..Kusura bakmayın kızlar ama düğün telaşlarında o kadar gergin oluyorsunuz ki şu gelinlikçilerin , nikah şekercilerin hakkını ödeyemezsiniz gibi geliyor..Burayı ,Cenk gözlerini bayıltarak “ebrashca bunu sen mi söylüyorsun pes yani ???” diyerek okumuştur eminim.. Neyse ,kendi düğünümden incileri de bir ara paylaşırım , nazik (!) bir “gelin ” nasıl olur fikir edinirsiniz 😉 )

 Son rötuşlar yapıldı , gelinlik törenler eşliğinde giydirildi,herşey tamamdı ,bohçamızı alıp yine yollar düştük..

( Bak yaa gelinliği giyince nur indi yüzüne maşallah maşallah 😉 )

Gelinliği eve atıp Eminönü’ne geçtik. Gelin çiçeği için tesadüfen girdiğimiz çiçekçi meğer oranın en meşhur çiçekçisiymiş. Huzur Çiçek 🙂 Adı üstünde, o kadar huzurlu ki..Sahibi olan babacan amca bize yıllarca aynı yerde gıda işi yaptığını ama daha sonra insanların mutlu bir şeyler için gireceği bir yer açması gerektiğini düşündüğünü söyledi.. Kendine minik bir çiçekçi açmıştı, “buraya kimse kötü bir şey için girmez, mutlaka hayırlı bir iş için gelirler” dedi 🙂

( Huzur Çiçek : Mısır Çarşısı’nın ana kapısından girip dümdüz yukarı çıkıyorsunuz karşınıza çıkan ilk kapıdan ( sağında malatya pazarı kalıyor) çıkıp, yine dümdüz çarşıya çıkıyorsunuz. Sağlı sollu takıcılar var hemen 5-6 dükkan sonra solda çiçekçiyi görebilirsiniz.)

Elvan onca arajman arasından tabii ki de istediğini bulamadı ama amcayı hemen tavladı ve istediği renklerden oluşan buketi amcamız hemen 15 -20 dakika içinde yaptı.(Bu arada bu işlerden anlayan sevgili Elvancığım adamcağızı biraz tüketti evet ama bir iki saniye sustuğu anda amca hemen “n’oldu yorum yapmıcak mısın “diye şaşkınlığını belirtti ;))

Yorgunluktan bitap halde eve döndüğümüzde marifetli elticiğim serçe parmağımdan daha ince sardığı zeytinyağlı sarmaları ve börekleri bana yedirdi.Buarada taa Denizli’den taşıdı getirdi sarmaları..( Aferim bak zarif bir bayan iş hayatındaki marifetlerine ek , evde de marifetli olacak, daha zarif bayansa ki bu ben oluyorum (!) ikram edilen herşeyi hop diye mideye indirecek.)

Bu arada fotoğraf çekimleri Dolmabahçe Sarayı’nda yapılacak , bu özel çekimler için özel izin alınıyor daha sonra belirlenen tarihte fotoğrafçınızla gidip babanızın evi gibi boy boy fotoğraflar çekirebiliyorsunuz 😉

Güzel anlarınız, heyecanlı telaşlarınız hep olsun.. Herşey istediğiniz gibi olsun , alışverişdi, ev yerleştirmeydi, gelin yatağıydı derken kendinizi düğününüzde sahnede haldır haldır oynarken bulduğunuzdaki iç huzurunuz, bir ömür boyu sizinle olsun..

2 Responses »

  1. Telasımdan simdi okuyabildimm 🙂 Şekercimm tatlışım iyi ki varsın diyorum hep emin ol bizim girisimizde Gangnam style olursa ön saflarda sende olmalısın huhuuuuuuuu..(İstanbul Denizli seferinde Aşkımın bu sarkı üzerine çılgınlığı gidene kadar sürdü hep dinledik hepppppppppppppp)
    Gelin kızlar emin olun stres yapacak bisicik yok en azından benim için hiç olmadı umarm sizin içinde olmaz..Harika düğün telasımın içinde bulunana dünya tatlısı Ebrashcam muckkk sana buradan LOVE YOU BABY…
    Ayyyy çiçekçi amca aklımda unutmadım daha çokkk bana çiçek yapar hehehe…
    Saray çekimlerimizde bir o kadar harikaydı düğün sonunda paylasmak dileğiyle muckkkkk :)))(Ayyy utanmasam daha yazacağım)

Yorumlarınız benim için değerlidir ,okunası ve üzerinde düşünülesidir ;)