Bir “Kahraman” Kolay Yetişmiyor

Bir “Kahraman” Kolay Yetişmiyor

Efendim Cenk alınmış,

Geçenlerde farketmişsinizdir ,anasayfa üzerinde “ Yeni Başlayanlar İçin Siteyi Anlama Klavuzu” başlığıyla , yazılarımda genellikle ismi geçenlerin kim olduklarına dair açıklama yaptım. ( buradan ulaşabilirsiniz. ) 

Cenk için yaptğım açıklama , çok sade ve sıradanmış efendim.. kendisi gönül koydu..” önce eşim ,sonra işim ve en iyi arkadaşım ” tanımı yavanmış ?! Hiç bir yazıma yorum yapmayan  Cenk buna yorum yazmış ;

Önce eşim , sonra İşim ve en iyi arkadaşım…..demiş ….(ben bu kadarla sınırlı değilim.hem uzunum,geniş omuzluyum,hem espiriliyim,hem sempatik hem yakışıklı doğrusu çok hoş bir delikanlıyım,onun ilham perisiyim,kahramanıyım onu hep ben kurtarıyorum kedi köpekten.Ayrıca da çok komiğim onu güldürürken ağlatan tek ben varım.Ben çok değerliyim yani yangında ilk kurtarılacak benim.Beni tanımayanlara bu yönlerimin de gösterilmesini diler  büyüklerin ellerinden öperim…..)
Saygılarımla
Cenk.

Cenk’i bu mütevaziliğinden (!) dolayı kutluyoruz hep birlikte 🙂 Yani tevazu böyle bir şey olsa gerek 😉 Gerçi yalan mı yazdıkları? Yalan yok..

İlham Perim olduğu doğru.. İki güne bir olay yaşıuyoruz ve naklen yayınlıyorum..Değerli oluşu, yangında ilk kurtarılacağın kendisi oluşu hepsi doğru..

Beni hep kedi ,köpekten kurtardığını yazmış doğru..

Annemlerle bizim evin arasındaki yolda ,yol kenarında geniş merdivenler var. Bu merdivenler yanyana iki bankanın ATMlerine çıkıyor. Sabahları güneş gören bu geniş merdivenlerin her birinde ayrı bir köpek uyur.. Bense her sabah oradan geçeken ” ayy ne huzurlu bu uyuyor bu pıtırlar ,kıvrılıp yanlarına uyusam keşkee” iç geçirirdim..

Bir akşam geç vakit eve dönerken bu mahalle çetesi  köpeklerin yine toparlanmış ,bir arada uyudukları gördük ,içlerinden en büyüğü ayakta bize bakıyordu, Cenk korkacağımı düşünmüş olacak ki elimi sıkıca kavradı ve “sen sağıma geç canım” dedi.. Ben :

“ayy Ceeeenk o bana bişey yapmaz benim arkadaşım onlar !!” dememle birlikte köpeklerin çığlık kıyamet havlamaya başlamasıyla ben Cenk’in üzerine tırmandım..

” Off Ebrashca yaaaa! yürü bişey olmaz!” dedi ….” Ebrashcaaa iner misin aşağııı!! ”

Yani demem o ki kedi köpekten ,evde bizimle yaşayan bilimum, karınca ,kırkayak ve örümcekten koruyuşu filan hepsi doğru..

Doğru söze ne denir, dediği gibi kahramanımdır kendisi, olmazsa olmazımdır, olduğu kadar değil bana kadardır 😉 Kendisine hayatımı renklendirdiği ve bloğuma ışık tuttuğu için sizlerin önünde saygı ver selamlarımı iletirim  🙂

Çok güzel bir gün sizin olsun , tembellik edip ertelediğiniz şeyler için ekstra enerji dolun ve bitirin artık;)

Enerji dolu günleeeeeer 🙂

3 Responses »

  1. çok eğlencelisiniz,ama şu zürefanın ağaca çıkışı beni gülmekten öldürdü , karnım ağırdı allah iyiliğini versin emiiiiiiiiiiiiiiiiii

Yorumlarınız benim için değerlidir ,okunası ve üzerinde düşünülesidir ;)