Bir Hayvanseverdir Ebrashca :)

Bir Hayvanseverdir Ebrashca :)

Dün akşam abimlerdeydik.Geçen haftalarda abimlerin ev sahibinin annesi vefat etmişti, eve dönerken annemler onlara uğramak istedi.İçeri girdik biraz oturduk sonra Aylin bize evin kedisini ve yavrularını göstermek istedi.

Camekanla kaplı balkona çıktığımızda sapsarı bir Hürrem’in boylu boyunca koltuğa uzanmış olduğunu gördük..Aman nasıl kasılıyor anne kedi ..Dokunuyoruz ,seviyoruz hiç oralı değil..Ben :”Bu kedi daha önce daha bi gıcıktı ,nolmuş buna?

Aylin: Kızım anne olduktan sonra çok uysallaştı o, sen de anne ol bak nasıl uysallaşacaksın..( Türkçe meali: Huysuzsun gıcıksın ama anne olunca bütün bu huyların geçecek ?!)

Derken iki miniş yavrunun koltuğun altında olduğunu gördük.. Allahım pür neşe pisileri seviyoruz.Maşallah iyiki taziyeye gelmişiz bir de düğün hayırlaması filan olsa demek zil takıp oynayacaktık..

Bu arada kediden köpekten bilimum hayvancıklardan son derece korktuğum huylandığım malumunuz..Benim bir hayvanı sevmem için put gibi durması,hırlamaması,tıslamamsı gerekir.. Kucağıma aldığım an  “hadi oynuyoruz “sanıp patilerini kaldıran nice evcil dostlarımı kucağımdan fırlatmak suretiyle yere çaldığım olmuştur..

Ancak dün akşam ki minişler beni benden aldı..Sevdim, öptüm, mıncıkladım.. Öyle çok sevdim ki bir ara “acaba birini çantaya atsam  farkederler mi ki? diye düşünürken aynı anda Cenkin de “acaba şunu eşofmanın içine soksam anlarlar mı? bakışını yakaladım 🙂 Bu iyi (!) niyetimiz ev sahipleri tarafından da anlaşılmış olacak ki istediğimiz bir yavruyu alabileceğimizi söylediler..Yok buna hazır değildim.. Daha doğrusu ben hazırdım artık ama yavrular pek değildi galiba..

 

 

Boğuyormuşum gibi görünsede de kesinlikle hiç sıkmadan ,çok yumuşak davrandım, gerçekten?!

Resimlerden de anlaşıldığı gibi içimdeki Elmyra dışarı çıkmıştı.. Bizim nesil iyi bilir bir çizgi film karakteri vardı Elmyra, tavşanmış kokarcaymış hiç ayırt etmez bütün hayvanları aynı anda kucaklayıp boğarcasına sever, hayvancıklar kaçmanın yollarını ararlardı..

Heh işte bu 🙂 Kendimi onun gibi hissettim birden 🙂 İnsanların evde besledikleri evcil dostlarına nasıl gönülden bağlandıklarını hatta toz kondurmadıklarını çok iyi anlayabiliyorum.. Gerçekten aileden biri gibi oluyor…Biz mesela abime ne zaman gitsek gözümüz onun kedisini arıyor,ben azıcık huylansam mırıldansam bütün aile bir olup öff pöff yapıyorlar bana.. Ailemize giren her yeni kişi gibi Pisimiz de değerli yani..Ehem ehem 😉

Neyse ,sonunda bir tabumu daha yıktığım için çok mutluyum..Ey sevgili dostlarım, artık evlerinize misafir geldiğimde pisilerinizi saklamanıza, odalara kitlemenize gerek yok.Açın kapıları dolaşsın pisiler gönüllerince 😉

İşte güzel bir haftasonunu pisilerle noktalayıp pozitif elektrikle dolduk..

Bu arada ,küçük bir uyarı :

Sevgili arkadaşım Didem haftasonu bir alışveriş merkezine gitmiş ( İsim veremiyorum ama çok seçkin alışveriş merkezlerinden..) . Bir arkadaşıyla dolaşırken çantasını , arkadaşının bebeğinin pusetine bırakmış,alışverişi tamamlayıp kasaya geldiğinde çantanın çalındığını farketmiş.. ( Oyy kıyamam kuzuma ,cüzdanı, kredi kartları,kimliği, ehliyeti bir yana daha da önemlisi MAKYAJ MALZEMELERİ de çantanın içindeymiiiiş!! ( İnsanın yüzüne uygun makyaj malzemesi seçmesi ne kadar zaman alıyor bilemezsiniz sevgili beyler, biraz anlayış lütfen! 😉 ) Şaka bir yana alışveriş merkezlerinde insanın aklına gelmiyor ama oluyor işte.. Çantamıza ,torbamıza sahip çıkalım.. Geçen yıl annemle bizim başımıza da gelmişti.Annem Aylin’e bir hediye almıştı , bir ara bir mağazanın kasasında iken poşetleri yere bırakmış her ne hikmetse aradan en gösterişli olan o paket çalınmıştı.. Güvenliğe bildirdiğimizde pakedimiz otoparka giden merdivenlerde açılmış, belli ki çalan şahsiyete bedeni uymamışki fırlatıp atılmıştı.. Dolayısı ile bu tip yerlerde hiç rahat davranmamalı mutlaka kontrollü olmalı..

Sevgi dolu bir hayvansever ve iyi niyetli hayırsever (!) Ebrashca uyarılarını da tamamladıktan sonra şimdilik veda eder..

Bol güneşli harika bir hafta hepimizin olsun.. Kışlıkları henüz indirmişken arada incelere geri dönüşler bize mutluluk vermeye devam etsin, sevdiklerinizden sürpriz haberler alın, monoton giden hayatınızda başkaları için sevinmenin de size iyi geldiğini farkedin 😉

Neşeli haftalaaar 🙂

 

2 Responses »

    • hahah yav JoJo birazcık fazla büyük benim için ,ben yavru kediciklerle idare etsem bu aralar daha iyi olacak ya da senle yatalım en güzeli Semoşkom:)

Yorumlarınız benim için değerlidir ,okunası ve üzerinde düşünülesidir ;)