Bir Halı Serüveni..

Bir Halı Serüveni..

Cuma günü hali yıkama şirketiyle konuştum ,akşam 18:00den sonra halıları almaya geleceklerdi. Annemi aradım onun halıları iyi durumdaymış ama Gülşah’ın odasındaki zebra, zürafa ve leopar desenlerinden oluşan vahşi halısını verebilirmiş..” Adamlar boşuna eve kadar gelmesin zaten halı küçük ben iş çıkışında sana getiririm ” dedi..Ofisten çıkarken annemi aradığımda ,fazla yağmur yağdığını, isterse evden gidip alabileceğimi söylesem de , annem markete de uğrayacağını,kendisinin getirebileceğini  söyledi (dışarı çıkmayı kafasına koydu , kar da yağsa çıkacak….) İş çıkışı bankanın önünde annemi bekliyorum bu arada yağmur gittikçe hızlanarak yağıyor.. Biraz bekledikten sonra ,uzaktan yürüyen bir halının bana doğru geldiğini gördüm.. Yerde küçük görünen halı annemin kucağında pek de küçük görünmüyordu.. Neyse bir yandan şemsiyelerimiz ,bir yandan çantalar ve dev yol arkadaşımız halı ile bizim eve doğru yola koyulduk..

Yolda ciddi anlamda yaşanan yağmur felaketi sebebi ile saç baş makyaj hiç bir şey kalmamış, yağmur kıyafetlerimizi ıslattığı için üzerimizdekiler külçe altın etkisi yaratmıştı ..Yürümeyi ve hatta annemi bırakıp koşmaya başladım.. Baktım her halukarda ıslanıyorum , şemsiyeyi kapattım  bari yağmurun şifasından faydalanayım diye ,şapır şupur koşturuyorum..Bir ara arkama baktığımda annem sımsıkıca halısına sarılmış , bir yandan da şemsiyesini kavramış koşmaya başlamış bile çoktan..Sonunda büyük bir mücadele ile zorla eve vardık.. Annem ısrarla eve girmeyeceğini markete gideceğini söylüyor.. İyi teklif var ısrar yok..Muhtemelen sel şeklini alan yağmur annemi bir şekilde veve ulaştıracaktı..20 dakika sonra annem büyük bir heyecanla arayıp “ay başıma neler geldi bir bilsen  ,yağmur doluya çevirdi.. eve varana kadar helak oldum….vıdı vıdı vıdı………………” Neyse sonuçta eve varmıştı..

Yağmurun şiddeti sebebiyle halıcılar gelemedi , cumartesi sabahı gelmek üzere anlaştık..Cumartesi sabahı Semayla ,Gamzeciğime kahvaltıya davetliydik , halıları kapının önüne yerleştirerek Cenk’e adamlara teslim etmesini söyledim.. Eve döndüğümde Cenk işini başarıyla tamamlamıştı yalnız bir sorunumuz vardı.. Gülşah’ın halısı kapının arkasında bütün gıcıklığıyla yüzüme bakıyordu.. Sağolsun Cenkciğim halıyı yabancılamış olacak ki görmemiş bile..” Aaa orda halı mı vardı?? ” diyo bi de ..Neyse anneciğimde şuan bu yazıyı okurken halısının yıkanamadığını, ancak adamlar bizimkileri teslim etmeye geldiğinde verebileceğimizi anlamıştır..Yaa damat de gözünün içine bak amaaaa bir halıyı bile görmesin peeeeh..

Hep deriz ya bazen bir şeyi zorlamayacaksın..Olmayacağı varsa ol-maz 😉

Çok güzel bir hafta bizim olsun..Yağmurlar devam ediyor, bolluk ve bereket olarak bize gelsin ,Yağmur yağarken edilen dualar kabul olurmuş, umudunuzu kestiğiniz bütün dilekleriniz pat diye oluversin..Mutluluktan çıldırın 🙂 İyi haftalaaaaaaaaaaar 🙂

Yorumlarınız benim için değerlidir ,okunası ve üzerinde düşünülesidir ;)