Bir Genç Kızın Odası :)

Bir Genç Kızın Odası :)

Bugün Gülşah’ın odasındayız..Eski yazılarımda bahsetmiştim ama hatırlamayanlar için ( ki kendisini tanısanız asla unutmazsınız ,nevi şahsına münhasır bir kişiliktir 😉 ) kendisi teyzemin kızı olur. Benden 7 yaş küçük olmasına rağmen çocukluğumuzdan beri öyle bir kafamıza çakıldı ki ” kardeşsiniz siz , biz aradan çekilince birbirinize sahip çıkacaksınız!!! ” Kim benim kardeşim, eniştem aslında babam mı yoksa teyzem annem mi diye dönem dönem sorguladığım olmuştur..Ben evlendiğim yıl Gülşah İstanbul Teknik Üniversitesini kazandı ve annemlere yerleşti, yani ben evden gelin olup hüngür şakır ağlayıp ayrılırken (yani abartmaya gerek yok pek ağlamamıştım..) Gülşah çoktan evde egemenliğini kurmuştu..Benim odam, yeni mobilyaları,perdesi ve badanasıyla yepyeni bir oda olmuştu..

(Yokluğuna hemen alışılan Ebrashca yine şaşırdı 😉 )

Neyse ,dün  Cenk’in basketbol maçı sebebiyle annemlerde takıldım..Anneciğim muhteşem yemekleri hazırlarken biz de fotoğraf sanatımızı geliştirelim dedik..Huysuz ve tatlı bebeğimiz Gülşah’ın odasından bazı kareler ;

(Retro hayatlar..Milano’dan Pinokyo, Paris’ten anahtarlık, Venedik’ten maske küpeler ve değişmeyen Starbucks Mugları..Teyzesinden Minibüs Kumbara -bana niye alınmamış acaba?)

(Bardak kapağı kedicik..Matruşkalı kutu,Hello Kity, Defne’nin doğum hediyesi,Hello Kity Ayna, Cup Cake Lip stick..Atlıkarınca benim hediyem 🙂 ve takılar..takılar..)

 

(Takılar..takılara devam .. ve ne zaman nerede giyileceğine henüz karar verilmemiş gümüş rengi pabuçlar..) 

(Şu matruşka kolyede de gözüm var ne zamandır..Aradan yürütse miydim?  )

( Retro hayatlara devam .. ve kitaplar..Sevimli kıs ne güzel kitaplar okur..Ölüler Ölüsü,Hepimizin Ölüsü ,Yılın Ölüsü..İşte böyle sevgi dolu bir aileyiz..)

(Sevgiler..sevgiler.. Teyzesinden yine sevgi dolu bir yılbaşı hediyesi..(Hayır bütün güzel hediyeler neden O’na geliyor anlamıyorum..Neyse teyzem gelir yakında ben de havamı atarım peeeh..:) )

İşte böyle..İçinde kızlar dolu olan bir ev hep kıkırdama ve keyif doludur..Yatağa doluşulur dedikodu yapılır ..Çayımı doldur! , hayır sen küçüksün sen doldur ! kavgasında ,anne ayaklanır ” sizden bi halt olmaz ben doldururum ” der 🙂 Anne gaza getirir hadi gezmeye , kızlar fön makinasını, rimeli, tarağı paylaşamaz,buarada saç saça baş başa girilir ,anne hiddetle kapıyı açınca birbirine sarılıp ” ah canıııım ” denilir, küçük kardeş popodan aşağı kadar çizgi halinde yırtık kotunu büyük bir zevkle sergilerken , anne baygınlık geçirir, abla edebi konuşmalara başlar..Ablanın düğününden bir gece önce abla kardeş koyun koyuna yatar son kez..Düğünde kardeş bütün şımarıklığını ve hırçınlığını kenara koyar, en kuytuda ağlarken ,anne ve teyze onu sakinleştirmeye çalışır:) Abla gelinliğin içinde çok şeyi görür ama, amaaaan ben sevgilime kavuşmak için çok ağladım sıra sizdeeee diye güvercin uçuverdi’ de topuklarını yere vurmaktadır..

Kardeşim yok ama Gülşah tam sol göğsümün üstüne öyle bir iğnelenmiş ki ,aynı anneden olsaydık ancak bu kadar paylaşım yaşardık.. İşte böyle minik bir kardeşlik öyküsü benden size..

Bugün güneşli bir cuma günü..Haftasonu size çoook güzel sürprizler getirsin..Kaç zamandır takibinde olduğunuz o çok pahalı deri çanta %85 indirime girsin, pat diye kucağınıza düşüversin 😉

4 Responses »

  1. Ebrarcım okurken gözlerim dolmadı, hatta 2 damla yaş süzülmedi derseeeeemmmmm çok yalan olur, ne güzel ifade etmişsin duyguları, çok beğendim
    :)))

  2. Bir Genç Kız derken?? 22 yaşında eşşşşşek kadar bir bireyim ben de, yapma etme kehküh 🙂
    Seni çok seviyorummm!!

Yorumlarınız benim için değerlidir ,okunası ve üzerinde düşünülesidir ;)