Bir Duyarlı Vatandaş Bir Hayvanseverdir Ebrashca :)

Bir Duyarlı Vatandaş Bir Hayvanseverdir Ebrashca :)

Abimin meşhuuur kedilerini hatırlarsınız (onca derdimiz arasında senin abinin kedilerini mi hatırlıcaz derseniz e siz de haklısınız yani 😉 )

Şaka bir yana son olarak abimin prenses kedisi 2 dünya tatlısı getirmişti dünyaya.Yalnız 3 kedi bir eve fazla gelince abimler bu minişleri sahiplendirmek istemişti.. Ben bir havalar “ay durun canım ben bir yazı patlatayım şip şak buluruz birer yuva ,huncaazlar elimizde kalacak değiller yaa” diye binbir havalarla bir yazı yazmıştım.. Allah razı olsun tarafınızdan ne bir telefon ne bir mail aldım?!??!

pisicik(ne desen haklısın pisicik 🙂 )

Yani insan yalandan bir ilgilenir ..Neyse velhasıl çözümü bu pisileri annemlerin bahçesine getirmekte buldular..Annemler korunaklı bir sitede oturdukları için güvenli bir yerde ve annemlerin gözetiminde olacakları için abimler içleri rahat bırakmışlardı..

Pisiler doğduklarından beri parkeli mis gibi bir evde cirit attıkları için ilk günler otlar çimenler onlara biraz yabancı gelse de bir kaç gün içerisinde ayakları toprağa alışmıştı.. İlk gün popolarına ot değse korkup zıplıyorlar,ayaklarına ince bir çubuk takılsa tiksinerek itiyor ve son sürat kaçıyorlardı.Zamanla alıştılar..

Annemle babam sabah öğle akşam hazır mama vererek onları besliyorlardı.İki pisiye bakmak zor değil tabii ama hazır mamayı duyan diğer kediler “aha asıl piyasa burdaymış Ahmet! Namık! Ziya ! Bu taraftan!! “diye birbirlerine yol göstererek bizim bahçeye dadanmışlardı..

Hayvanlara olan düşkünlüğü ile efsane olan annem tabii ki hiç bir kediyi ayırmamış, önceliği bizim yavru pıtırlara vermek kaydıyla kalan mamaları diğer kedilere ayırarak doğal yaşama güzel(!) bir katkı yapmıştır..

Öyle ki bahçedeki kedi milleti avlanmayı, bir fare peşinden koşurmayı, bir böceği kıstırıp yemeyi unutmuş yemek saati geldiğinde apartmanın önüne dizilir olmuşlardı..E anneciğim hangi birine yetişsin kedi maması masrafları, bizim mutfağın masraflarını geçince katkı sağlamak da bana düşmüştü..

araştırmacı gazeteci Ebrashca

Üzülmeyin pisiler halanız sizi aç bırakmaz! Neyseki gayet uygun fiyatlı kedi maması satan bir internet sitesi keşfettim.  Eğer bakmak isterseniz http://www.petbesinleri.com adresinden ulaşabilirsiniz. Fiyatlar piyasanın %5-%30 daha altında.. sadece kedi maması değil uygun fiyatlı köpek maması ve kedi-köpek aksesuarları,oyuncakları, kıyafetleri,temizlik ürünleri  vs.. vs.. onlarla ilgili herşeyi indirimli fiyatlara bulabilirsiniz. (Vatandaşın cebine katkı sağlar Ebrashca! )

Bu arada sitede bir de  kedi ve köpeklerle ilgili bir blog yer alıyor. Sağlıkları,beslenmeleri vs. ile ilgili yararlı bilgiler yer alıyor.. (şu anda annem eminim “kedi köpek araştıracağına otur da çocuk nasıl yapılır onları araştır diyordur kapadım kulaklarımı çoktaan peeeh..)

Böylece mama sorunumuz çözüldü artık rahat bir uyku çekebilirim 🙂

Harika bir gün, neşe dolu bir hafta sizin olsun.. Bir kediyi bir köpeği ya da bir çocuğu mutlu ettiğinizde hissettiğiniz o mutluluk ve huzur duygusu sizi bırakmasın..Çok ama çok mutlu olun ..

 

9 Responses »

  1. Ooo harikaymış bu adres, kullanıcam çok sağol ebraşka, 5 kilo yem taşımaktan kollarım ağırıyordu en azından kapıya kadar gelir.Çok teşekkür ederim kendi adıma ve “BIZDIK” adına köpeğim 🙂

Yorumlarınız benim için değerlidir ,okunası ve üzerinde düşünülesidir ;)