Bir Bayram da Böyle Geçer..

Bir Bayram da Böyle Geçer..

Bayram tatilimiz sevgili kayınvalidemlerin Ödemiş’teki evlerinde ,ilgi,alaka, bol organik gıda şeklinde geçti.Cenk’in sorumluluk yüklü tavrı sebebi ile bayrama 1 hafta kala bilet arayışına girince bayramın ilk günü öğlen saatinde otobüsle yola çıkmak suretiyle tatilciler arasındaki yerimizi en ön koltuktan ayırtmıştık.

Cenk’in nasıl bir yol arkadaşı olduğunu şuradan ve buradan hatırlarsınız .Ben tabii bir hafta boyunca “off nasıl geçecek bu yollar ,gündüz yolculuğu hem de Cenkle” diye hömkürürken sağdan soldan,eşten dosttan tuhaf tepkiler aldım.

Efendim neymiş Cenk’e haksızlık ediyormuşum..O çok konuşkan ve uyumlu biriymiş .Evet misafir gelse öyledir, çok sevinir ,misafiri oturtacak yer, ikram edecek şey bulamaz.Evdeki meyveleri beğenmez gider beşer kilodan yenilerini alır (siz iki kişi olabilirsiniz ,o yine de alır bulunsun der..) Kuruyemiş yetmez yanına lokumlar ,pestiller   alır, muhabbet eder, son aldığı oyunları gösterir,gelen kişinin oyuna merakı olsun olmasın joystiği eline tutuşturur,deneme atışları yaptırır,Airsoft tüfeğini,silahlarını,ekipmanlarını çıkarır serer.. Yetmez yeni aldığı filmleri gösterir,film izlemeyi önerir,film biter insanlar eve dönmek üzere ayaklanır,insanları yoldan çevirir allasen oturun bi film daha izleyelim diye ikna etmeye çalışır..Yani bizzat ilgilenir..

Amma ve lakin işte bu sizin yakinen tanıdığınız “ah bebeğim sende var hırçınlık, kuzu gibi çocuk ,lokum lokummm” diye tabir ettiğiniz, yere göğe sığdıramadığınız Cenk adamı gider yerine nemrut bir Cenk gelir. Ahan da ispatladım:

Sıfata bak 🙂 İnmemize yakın hayata geri dönmüş, hafif kıvama gelmiş bir Cenk görüyorsunuz..(son foto) Haksız mıymışım ?

Yol boyunca “bugün ne giysem” i izleyip Ivana ‘nın “bizimlasın” larını izledik..

Ödemiş’e vardığımızda gündüz yolculuğunun ağırlığı ile pelte kıvamına gelmiş,eve girer girmez halıları öpmeye başlamıştık..

Evlilik yıl dönümümüzün aynı güne denk gelmesi sebebiyle, sevgili kayınvalideciğim güzel bir organizasyon düzenlemişti.Eve girer girmez anne yemeklerine yumulup ardından pastamızı kesip ,tebrikleri ve hediyeleri kabul ettik 🙂

Bayram aile ile geçiğinden tam bir bayram gibi geçti, gelenler gidenler ,yemekler ,tatlılar “hadi yiyiverin bakem ” diyen teyzeler ,  aile dosları ,gezmeler herşey süperdi.

Bu arada başka hangi, melekette var bilemiyorum ama Ege bölgesindehal hatır sormak pek meşakkatli bir iş..Misafirliğe gittiğinizde salonda 10 kişi de olsa hepsi sırayla “nassın gızım eyi miin ? , ya da kişisine göre “hah hah hah merhaba canım nasılsın ay yok İstanbul yaşanacak yer değil!?” diye sorar siz bir önceki teyzeye ne kadar iyi olduğunuzu,hayatınızı bir iştah anlatmış olabilirsiniz , sırasıyla hepsi soracağı için enerjinizi bitirmeyin ,en son hatrınızı soran kişiden sonra artık ağzınızı açamayacak kadar yorgun olabiliyorsunuz.. O an herkesin aynı anda size bakması sizin de onlara sırayla “siz nasısınız?” diyerek olaya başlamanız demek.. Sıkılmayın ne kadar erken başlarsanız o kadar çabuk biter 😉 Sırayla sorun, ilgiyle dinleyin ,cici bir gelin olun,hömkürmeyin, kayınvalidenizi zor durumda bırakmayın 😉

İşte bir bayram da böylece geçti..

Dönüş yolu için aldığımız biletin saati harikaydı, bütün Ege bölgesi ile aynı anda İstanbul’a doğru yola çıkmış olacağız ki , dönüşte 11 saatte varmamız gereken yol 17 saatte bitti..

Sonunda evimize vardık..Gerçek hayata geri döndük ..Güzel bir hafta bizim olsun,çooooooooooook yorgunuz bugün evde yayılmaca ve dinlenmece ile geçecek,bayram şekerimiz hala mevcut ,bayramlaşmaya bekleriz efendim 🙂 İyi haftalaaar gariiii 🙂

 

One Response »

  1. Ne tatlı kayınvaliden varmış 🙂 maşallah. Bu arada masanın arkasında bulunan gelin resmi de sana ait galiba 🙂 ne güzel yaa.

Yorumlarınız benim için değerlidir ,okunası ve üzerinde düşünülesidir ;)