Bir Anahtar Kaç Kapıyı Açar?

Bir Anahtar Kaç Kapıyı Açar?

5-6 yaşlarında henüz okla başlamamıştım..Annemle Kanlıca’da evimize doğru giderken , meşhur Atilla Kırtasiye’nin vitrininde oyuncak bir gemi gördüm.. Muhtemelen Nuh’u gemisinden esinlenilmiş olacak ki ,geminin içinde bir sürü hayvan ve her hayvanın elinde bir çalgı aleti.. Zürafada flüt ( yani ozaman flüt sandığım şey borazandı muhtemelen.. )  , maymunda davul filan.. Dışarıdayken bir şeyi tutturmak adetimiz değildi ama ben yapıştım vitrine.. Ama geç olmuş Atilla dükkanı kapatmıştı çoktan..Tamam dedi annem yarın gelir alırız.. Yok ben nasıl bekleyeyim yarına kadar.. Neyse bütün gece hayal kurdum ..Sabah kalktık her taraf bembeyaz.. Kar yağmış.. Bırak Atilla’yı, bakkala gidemezsin..

Kar yerden kalkana kadar bekledim.. Kaç gün bilemiyorum.. Sonunda annemle almaya gittik.. Benim binbir hayvancık dolu gemim satılmış.. Yerine aptal bir et bebek.. Çivit mavi gözleriyle sırıtıyor..Velhasıl 2 hikaye kitabıyla eve döndük..Hayattan ilk darbeyi yemiştim , aman ne acı içimde..

 

( Oyuncağı öyle bir hayal ettim ki , sanki bütün hayvancıklar ayrı basıyor çalgı aletlerine , sürekli değişken bir müzik ziyafeti veriyorlar…Halbuki alttan kurmalı müzik kutusu.. )

Aradan  uzun bir zaman geçti bahar ayı geldi..Annemin bir arkadaşına gittik.. Kızın adını vermiyeyim gıcığın teki, oyuncak sepetini bir döktü , benim gemi orada?! Gemiyi elime alınca farkettim ..Maymunun suratı ne kadar çirkinmiş?! Peki Zebranın dişleri?! Minik farenin bıyıkları?? Sert sert 🙁 Bu muydu gözümde büyüttüğüm ?

Evet oydu..

Gerçek hayattan bir bireyin yaşayacağı herhangi bir hayal kırıklığından neyi eksik şimdi bu hikayenin..

Hayatımız boyunca bir şeylerin hayalini kurarız, gözümüzde büyür.. Olmayacak ya.. Tatlı gelir.. Sahip olunca da özelliğini yititrir..

İstemenin ..Hayallerin sonu yok..Hayal edin olsun..Sonra yine hayal edin.. Daha iyisi daha fazlası.. Elinizde hiç birşey yokken sahip olamadıklarınız uzak gelir , büyük gelir.. Sahip olmaya başladıkça özelliğini yitirir..Dünyanın kanunu bu.. Azla yetinmek elimizde değil..

İşte böyle bir amaçla bir anahtar taktım boynuma, biraz batıl ama fazlaca inançla .. Bakalım neler olacak.. Olursa A-dan Z-ye detaylarıyla yazacağım.. Olmazsa yine yazacağım, boş işlerle uğraşmayın diye 😉

Hepinize ferah ferah , huzur verdiren, yüzünüze gülümseme yağdıran hayaller diliyorum ;

 ” Allah nasip etmeyeceği birşeyi , hayal ettirmez ” Hz. Osman..

4 Responses »

  1. canımsın ebrahcam allah her şeyi gönlüne göre versin tüm hayallerin gerçek olsun allah sana öyle güzel bir ev versin ki içinde mutluluktan sıkılasın tabi ki bebeklerin ve eşinle birlikte her zaman sen bizim için dualar ediyosun güzel dileklerde bulunuyorsun bu sefer de ben senin için güzel şeyler dileyim dedim sen her güzel şeyi hak ediyorsun hep mutlu ol içindeki çocuk hiç ölmesin canım arkadaşım sevgi ve mutlulukla kal…

  2. Aaaaa ama ben meraktan çatlarım Ebrashca nedir bu anahtar olayı? neymiş dilek? dilek anahtarı vardır o falan mı? bak bütün kızlar üstüne saldırırız ona göre 😀 :D:D

Yorumlarınız benim için değerlidir ,okunası ve üzerinde düşünülesidir ;)