Beni Benden Alan..

Beni Benden Alan..

Bazen moda sayfalarını gezinirken , kıyafetlere değil de mankenlerin yüzlerine mimiklerine takıyorum.. Hiç bir enerjisi olmayan, mat bakışlarla bakan mankenlerin üzerinde ipekler,tüller olsa ne fayda.. Bedava verseler giyemeyecek duygular yaşamaya başlıyorum.. Misal :

Bu abla neden bu kadar acı çekiyor anlamadım..Sanırım bize birşeyler anlatmaya çalışıyor, du bakiiiim .hımm muhtemelen firmadan parasını alamamış can havliyle şu pozu vereyim istifayı basayım diye düşünüyor..

 

 Kafayı kes, rahmetli dedemin resmini koy, “dede!! dedeciğim!!!!” diye boynuna atlarım o derece..Gerçi bu kıyafetle o da kendini kendi ölmüş dedesi sanmış belli ki..Yoksa bu nemrutluğunun başka açıklaması olamaz..

 

Ben şimdi evden kaçtıydım biliyon mu? Tam kötü yola düşecekken bu amcalaa kurtardı beni.. Kendimi poz verirken (daha doğrusu veremezken ) buldum!

 

Embesilim ben , giydiğim şeyi de böyle ağlatırım! (saçımı boyası gelmiş olabilir size neee!)

Bıktım anam hergün dayak her gün kötek.. Ben de insanım yaa bıktım canımdannnn! (Yalnız ayakkabılarıma dikkat, evden can havliyle nasıl kaçtıysam artık benim herifin ayakkabılarını geçirmişim ayağıma!)

Siz hiç suratı beş karış Victoria Secret Mankeni gördünüz mü? O enerjik , birbirinden güzel halleriyle pazen pijama giyseler yemin ederim alıp giyesim geliyor.Misal:

 Pazarda dedeler için satılan içliklere benziyor..Şu pijamayı Amerika’da mağaza tezgahında olsa dönüp bakmam , mülteciler kaçarken çalıntı mallarını burada unutup kaçmışlar diye polise haber veririm..(Böyle de vatanseverim.. Yani vatanım Amerika olmayabilir ama ama lanet olsun içimdeki vatandaşlık sevgisine..)

Aynı şekilde şu pijama bana hediye gelse, “ayyy pek de güzelmiiiş bana bunu mu layık gördün deyip bir de üzerine öğürme hareketi yapar dostlarımı küstürürüm o derece..

Ama sonuçta Bu mankenler üzerlerine giydiklerinde bambaşka bir hal almıyor mu bu kıyafetler?Pazen pijama bile ipek gömlek gibi duruyorsa bu mankenin enerjisi ve ışığı ile ilgilidir.

Diyeceğim o ki , bu moron bakışlı tuhaf mankenleri kullanıp ,kreasyonunuzdan insanları mı soğutmak istiyorsun a modacılar? Evetse devam edin ben lavoboya koşuyorum midem bulandı!

Bol güneşli ama hafiiiif esintili bir gün olsun..Nasıl içinden çıkacağım diye kım kım düşündüğünüz sorunlarınız birden bire çözülüversin oooooh beee deyiverin 🙂

Neşeli günleeeer 🙂

5 Responses »

  1. Hakikaten neşeli bir gün oldu sayende 🙂 (heleki dünki yazından sonra.. böyle duygusal şeyler yazma hayat zaten yeterince üzüyor 🙁 ) harika bir yazı olmuş güldüm, arkadaşlarıma yolladım bayılıyoruz sana!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  2. =)) ya aslında bazı modacılar bunu özellikle yapıyor, elbisenin modeli ortaya çıksın diye ama işte o zaman da böyle görüntüler ortaya çıkıyor.Akşam üzeri harika bir 5 çayı içtim sayende =)))) eleştiride bulunduğun her yazı gülmekten kırıyor , google aramaları dahil buna 🙂 Gözlemlerin çok yerinde.iyi ki varsın deli kız.

Yorumlarınız benim için değerlidir ,okunası ve üzerinde düşünülesidir ;)