Beni Benden Alan..

Beni Benden Alan..

Ya yazmayayım diyorum yok rahat edemicem..Bir reklam daha türedi daha geçen gün yazdığım konu gibi..

Bir tane sevimsiz dede.. Bayram sabahı gözü saatte.. Nuuuur yüzlü bir nine..Böyle bir sıkıntılı bir çaresiz saatlere bakmalar filan derken kapı çalıyor, ” süüüürpriiiiiz!!!” diye yalandan bir neşe..

O an kahvaltı masası gösteriliyor, gelenler nasıl bir sürpriz yaptıysa masa tam gelen kişiler kadar hazırlanmış..

Neyse önce kucaklaşmalar, filan sonra şeker tutmalar,şekerlik elden ele dolaşıyor filan ..( Bu arada reklam hala devam ediyor..Ne reklamı olduğunu çözemiyoruz..)

PUBLISHED by catsmob.com

Sonra masaya geçiliyor, masada küçük çocuk sevimsiz ve yapmacık ses tonlu dedenin kucağında..”Dede sucuk nasıl yapılır? diye gereksiz bir soru soruyor.. Çocuğun sevimsiz babası “dedeni rahat bırak” diyor.. Dede “bunu sen de sorardın biliyor musun “diye american style bir yanıt veriyor.. Anam sucuğun tarihini soran sorana.. Yiyin vakitlice zıkkımlanıp kalkın yooook olmaz dede uzuuun uzun anlatıyor.. Yok erciyes’in dibinde kurutuluyormuş da yok dedeleri bilmem ne yapmış da etsiz kalmayalım diye et türevleri yapmışlar da..

Bu arada reklam hala devam ediyor.. Böyle bir sevimsizlik yok.. Reklamın sonunda işte meşhur bir sucuk markası var onun reklamıymış.. Arada da  bayramları anasıyla babasıyla geçirmeyenlere laf çarpıtılıyor..

Ama o kadar uzun ve gereksiz bir reklam ki… Baştan dakikalarca uzun uzun beklemeler, kucaklasmalar ,şeker tutma merasimi kolonya filan ööööh artık..İlerken daral geliyor, bunu yazanlar eminim hakkın rahmetine kavusmustur.Ömür yetmez, ne senaryosuna ne çekimlerine, ne montajlarına.. Ayyyyyy yazarken bile gerildim.. Reklamı aynı gün içerisinde ikinci defa tv.de gördüğümüz an Cenkle kolkola girip odadan kaçtık, o derece duygular uyandırdı..

Reklam başladı kaç kaç kaaaaç

Kısa -az -öz ve zekice yapılan reklamları ayakta alkışlıyorummmm,şapka çıkarıyor,reverans yapıyorum..

(Negatifliğini reklamlara kusar Ebrashca)

Ev bulma çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.. Artık boş ev göresim yok, perdesiz gördüğüm her camı acaba kiralık mı diye tahmin etmekten yoruldum , (Camlara taş atıp kaçar Ebrashca 🙂 )

Neşeli bir gün olsun.. Tam umudunuzu yitirdiğiniz anda ööööööööyle muhteşem şeyler olsun ki bu ilahi taçlandırmayı nasıl hakettim diye kendinizi sorgularken ,amaaan puf deyip haklı böbürlenmenizi yaşayın 😉

10 Responses »

  1. Ebrashca sen reklam eleştirmeni ol :)))))))))) süpersin hakikaten bu reklama harcanan paraya yazık, o kadar uzun ki ,çok gereksiz…

  2. Senin yuzunden kisa bir arastirma sonucu ne reklami oldugunu bulup youtubedan izledim uzuuun uzuuun, insanin cani bir yandan sucuk isterken bir yandan da butun sucuk baharatlarini reklamdaki tiplerin agzina tikip bayiltmak istiyor :))

Yorumlarınız benim için değerlidir ,okunası ve üzerinde düşünülesidir ;)