Barbie,Kedicikler,Bilgin Şirin ve Cumartesi..

Barbie,Kedicikler,Bilgin Şirin ve Cumartesi..

Bugün kızlar federasyonu olarak Emeldeydik 🙂 Emel ,bildiğiniz çıtı pıtı,hani Milano’da Paris’te sokakta fashion dergilerinden fırlamış barbi kılıklı bayanlar olur ya ,heh aynen öyle bir kız..Bize muhteşem lezzetli noodle’ı ve ardından limonlu cheesecake,macaron ve çilek-muz fondü ikramlarıyla (e şimdi Milano dedik Paris dedik ,Emel’in bize suböreği & baklava çıkarmayacağı malum değil mi? ) ve kendi doğasındaki aşırı şeker hali sebebi ile over doz tatlıya boğsa da ,böyle güzel sohbetli bir günden ağzımızda kalan tat muhteşemdi 🙂

Evde evliliğinin ilk yılında eşi tarafından hediye edilen bir çinçilla kedicik ve 2 sokak kedisi kardeşler vardı:) Çinçilla güzel olduğu kadar küstah ve ukalaydı..O bebeksi yüzünün ardında sürekli kıhlayan ve tıslayan nemrut bir dişi gizliydi..Gitmemize yakın gelip ayaklarımın dibinde durup bana sabit gözlerle bakma sebebi ,onun oturması gereken yere çantamı koymammış.. Son anda farkedince ,hemen nazikçe yerimi değiştirdim o da yerine yerleşti,misafirperver cici kedi 🙂

( Hanımefendi fotoğraf çektirmekten hoşlanmadığından ,google’dan başka bir çinçilla’nın resmini koydum..Çinçilla bir İran Kedisi türü..Çok ama çok güzel değil mi? )

(Bu iki kardeş pisiyi de Emel daha yeni doğduklarında yolda bi başlarına hayat mücadelesi verirken bulmuş..Ne sevimliler.. )

(Alttan sarılmış olan kola dikkat 😉 Sema’nın dediği gibi ne varsa bizim sokak kedilerinde var.. Öz be öz Türk kedisi, ayrıca sevgi dolu..) 

İşte böyle miniş kediciklerle dolu ,bol sohbetli harika bir gün daha bitti..

Eve dönerken ,yine büyük bir umutla markete girip günlük kinderlerimden aldım..Bugünlerde kinder sürpriz‘in şirinler serisini tamamlamak için sürekli kinder alıyorum fakat ya saçma sapan arabalar ,traktörler filan çıkıyor, ya da hep aynı Bilgin Şirin..

Artık Bilgin Şirin’i görmek istemiyorum , eğer alan varsa ve diğerlerinden ( ŞirinBaba ,Şirine ,Gargamel, uykucu vs..) fazla olan varsa lütfen ama lütfen bana karşı ödemeli olacak şekilde (ben ödeyeceğim) kargolasın ..Artık traktör görmekten fenalık geldi..Dün de Cenkciğim sürpriz yapıp bi dolu almış getirmiş..Çıka çıka yine traktör ve korkunç goriller filan çıktııı 🙁 (Hayır çocuğun eline versen 3 gün uyuyamaz öyle korkunç goriller..Traktör desen sevimsiz ötesi..)

Yetkililere sesleniyorum , kutunun üzerine Şirinler resimleri konulmuş fakat yumurtaların büyük bir kısmından Şirinler çıkmıyor..Marketçi bile ” kaç defa şikayet geldi” dedi..Ben de utandım kendime alıyorum diyemedim ,” çocuklar evde kafama atıyor ,bu defa da çıkmazsa almıcam vallaha!” diyebildim.. Lütfen yardımmmmm…

( bağlantıya geçmek isterseniz ebrar-q@hotmail.com)

Güzel bir cumartesi gecesi sizin olsun..Uslu bi çocuk olursanız ,şirinleri görebilirsiniiiiiiz 😉

 

 

One Response »

  1. Pingback: Kücük Şirin Mutluluklar

Yorumlarınız benim için değerlidir ,okunası ve üzerinde düşünülesidir ;)