Babalar ve Kızları

Babalar ve Kızları

Canım babam hayatım boyunca benim önceliklerim arasında yer alan ,biricik tatlı sevgilim olmuştur..

-Evlat olarak arada saçma isteklerim de olmuştur ,Annem dakikalarca söylenir ,kızar ,küser babam sakin bir şekilde olayın mantıksızlığını açıklar ve sorun çözülür..

-Annem ,20 yaşında  kızın (!)  tatilde ne işi varmış?!?! Hem de kız kıza ,yok öyle şey ,ailece bir yerlere gideriz!! diyerek ön yargılarını ortaya kusar, Babam ” ne yani arkadaşlarıyla plan yapmış çoktan  , planını mı bozsun.. ” diye harçlığımı hazırlamıştır çoktan..

-İlk makyaj yapmaya başladığımda annem “ne o gözler öyle akmış rimeller filan ,git sil şu gözlerini!!  Babam ” o yanaklarına bir şey sürüyorsun ya , güzel görünüyor ama bence kendi yanaklarının rengi daha güzel..” ( ahhh ondan sonra ilk allığını 25 yaşında sürmeye başlar çocuk..)

Çocukken kulağıma iğnelediği bir kaç şey yaşamım boyunca benimle hep gelmiş, arada o kulağıma çaktıklarını duymazdan gelmeye çalışıp “amaaaan bu defa da böyle “olsun dediğimde , kulağımda bir sızlama hissetmiş ve vicdanım daima devreye girmiştir.. Babam farkında olmadan her daim ensemde beni takip etmiştir 🙂

1- Seni bizim kadar kimse sevemez  ve seni bizden başka hiç kimse düşünemez!

Evet .. Haklı değil mi? İnsan en yakın arkadaşından kazık yiyebilir, en yakın dostu sırtından bıçaklayabilir..Sevdim deyip birilerinin peşine takılabilir ve her yediği kazık sonrası acılar içinde annesine babasına koşar..Anne baba evladının bir gülümseyişine dünyayı verir..Sorgusuz sualsiz ve karşılıksız sever evladını..

2-Eğer bizden bir şey saklıyorsan , ortada yanlış birşeyler var demektir!

Heh bu en favorisi.. Yani bunu kızınıza söyleyin , zaten muhtemelen erkekleri kız kardeş gibi görmeye başlayacaktır.. Ondan sonra ilk kız kıza tatile çıktığınızda ” baba tarkan konserine gidiyoruz! Baba plaja gidiyoruz tel. odada! baba öğlen uykusuna yatıyoruz…..” Babaya fenalık gelmiştir ” tamam kızııııııım daraltma uff ” ..Tabii sana göre hava hoş..

Canım babam ..İlk sevgilim.. Çocukluğumda bakmaya  ,şimdiki koca kazık halimleyse koklamaya doyamadığım canım babam.. Allah seni bizim başımızdan eksik etmesin..Bir ömür boyu sağlık ,afiyet ,huzur versin..

Ne demişler ; Baba çınar gibidir..Meyvesi olmasa da gölgesi yeter..Bütün babalarımızın babalar günü kutlu olsun..Nice senelerde birlikte olun inşallah..

Bir haftasonu da böylece bitti, kavurucu sıcaklarda işiniz pöfüüür pöfür rüzgar alan yerlere düşsün, sevdikleriniz kanınıza girsin aklınızda olmayan tatil planlarına dahil olun 🙂 Tatil bavulunuzu eliniz ayağınıza dolanarak bir o kadar da mutlu hazırlayın 🙂 İyi haftalaaaar : )

One Response »

Yorumlarınız benim için değerlidir ,okunası ve üzerinde düşünülesidir ;)