Anneler Babalar Dikkat ; Dünya Küçük ;)

Anneler Babalar Dikkat ; Dünya Küçük ;)

Eskiden günlük yazar, annemiz bulmasın diye ,köşe bucak saklardık..Odanın dört bir yanını temizleyen annemiz muhtemelen eliyle koymuş gibi bulur, pembe dizi izler gibi her gün yakinen izlerdi yazdıklarımızı..Tabii yıllar geçti ,zaman değişti ,artık içimizi face’den döker olduk..Face’de anneler ,babalar, teyzeler çoğaldıkça  yine isyanlarımızı daha bir usturuplu yapar olduk .. Gerçi benim yakın takibe alınmam hiç de geç olmadı.. Azıcık “Öfffffffff ” yazsam annem en şirin haliyle “……haa bi de ne sorucaktım sana, geçende öfff yazmıştın ya, kime yazdın onu?”  Ay ne biliyim o an kime niye yazdım.. Ya da Teyzem sorar ” Gülşah da sinirli bu aralar herhalde..” Zavallı kız bir ara Face’i kapattı “Gülşah face’i kapattı n’oldu bişey mi var?? Hızını alamayan teyzem ” bi de twitır var o nasıl ? ” diye sorduğu an Biz Gülşahla aynı anda ” ayy yok yok çok sıkıcı O” :)))

Ben bu bloğu yazmaya karar verdiğimde ,içimde gayet acımasız duygularım vardı.. Ebrashca adıyla yayınlanacaktı, sadece twitter ahalisi görecekti..Zaten beni kim tanıyordu twitterda..Buradan saygılarımı sevgilerimi dümdüz gidecektim.. Neyse ilk bir kaç gün deneme olsun diye yazdım.. Sonra bir gün anneme gittim,laf lafı açtı  “aa bu arada sen internette yazı mı yazıyosun?? İmla hataların oluyo arada ,dikkat et.. ” de-dii ?!?

Babamın  ise “hamam gülleri ” yazıma  “ çoook güzel ,senin hayatın roman olmuş ” yorumunu eklemesi ile bizimkilerden bir şey kaçmaz gerçeğiyle yüzleştim, efendi gibi kartlarımı açtım.. Yazdıklarımı face’den yayınlamaya başladım..Booool bol okusunlar..Bu arada babacığım twitter’ı çoktan keşfetmiş ,akşam soruyo “abin telefon faturasını ödeyememiş herhalde..Kaç paraymış ki acaba?”  Baba yüreği ne yapsın..Benim twitter’da işim olmaz ,çocuklara bakıp çıkıyorum diyor….Yani büyüklerden kaçış yok anlayacağınız..

Gerçi ben sanal alemden bahsediyorum..Sanki normal zamanlarda hiç yakalanmıyor muyuz..Dünya küçük diye boşuna dememişler..Yıllar önce  Çeşme’de yaz boyunca her adım başı gördüğümüz televole kameralarından kaçarken (olur ya bir röportaj yapılır arkada kabak gibi sevgilim ve ben çıkmışız..Annemler İstanbul’dan izliyor canlı canlı …) ,tam çarşının ortasında sevgilimle hoplaya zıplaya gezerken bir de baktım AMCAMMMMM!!!! Ömer  Amcam her zamanki karizmatikliği ile karşıdan geliyor..Beni , daha doğrusu ” bizi ” görmemiş olmasına imkan yok.. Ama canımın içi,biricik amcam bizi görmezden gelmişti sırf beni zor durumda bırakmamak için..( ya da yanımdaki “geniş omuzlu,yakışıklıyı”  (!!!!!)  dövmemek için ;)) ) Ama benim içim asla rahat etmedi , “Amcacım?!!??!” diye yanına gitmiştim en masum halimle..Meğer adamcağız benden 3 gün önce de halamın kızını sevgilisiyle görmüştü aşağıdaki sahilde..Siz beni katil mi yapacaksınız,  diyordu gülerek 🙂 Şimdi bakıyorum da o zamandan bu zamana neler değişti.. O “yanımdaki geniş omuzlu, yakışıklı ”  şu an tam yanımdaki üçlü koltukta sere serpe yatmış , Survivor’ı izliyor.

Bizi yakından takip edenleri Allah başımızdan eksik etmesin ,yokluklarını hissettirmesin 🙂 Yarın bir resmi tatille daha aranızda olacağız 🙂 1 Mayıs İşçi Bayramına desteğimi sabah annemlere kahvaltıya giderek vereceğim..Sonra da eve gelip aşkım için elmalı turta yapacağım..Hepinize harika bir Salı ,tatil olanlara şimdiden  iyi tatiller diliyorum..

Yorumlarınız benim için değerlidir ,okunası ve üzerinde düşünülesidir ;)