40 Gün 40 Gece Bitmesin Bu eğlence :)

40 Gün 40 Gece Bitmesin Bu eğlence :)

Cenk akşam haberlerini sunar;

Cemiyet hayatının ünlü siması, evinizin kızı, yüreğinizin pıtırı, ünlü (!) blogger Ebrashca, görkemli bir organizasyonla doğum gününü kutladı. Yeni yaşını sır gibi saklayan Ebrashca, sevdikleriyle hoplaya zıplaya neşe dolu güzel bir gün geçirdi.

Bildiğiniz gibi 17 Nisan benim doğum günüm ( bilmeyenler not alsın, lütfen sahip çıkalım böyle milli bayramlarımıza 🙂 ) Bu yıl perşembeye gelmesi sebebi ile doğum günü partim geçtiğimiz pazar günü 29 kişiden oluşan mini (!) bir  grupla Vera Yıldız Park’ta serpme kahvaltı konseptli olarak gerçekleşti.

fotoğraf (2)

(yerim ben bu manzarayı, öperim! )

Sabah Cenkle erkenden uyanıp once bir gün önceden pasta siparişi verdiğimiz pastaneye koştuk.

– Günaydın, kremalı çilekli pastamız olacaktı, dün sipar……

-Aaaa o bugüne miydiii??? Ben yarına diye not almışım de-di ve hi ho ho güldü

Ayyy pek güldüm sabah sabah hö hö höööö aptal pastacı. Neyse kazasız belasız pastamızı aldık, o an o çilekli pasta bana kıymalı yumurta gibi geldi. (Beni yakından tanıyanlar yumurtaya karşı nasıl bir alerjim olduğunu bilir, heh aynen o tiksinç yüz ifadesiyle aldım pastayı.)

Funny-and-wild-animals-funny-animals-happy-birthday

 (ağzını burnunu kırdığımının pastacısı)

Daha kimse gelmeden, erkenden mekandaki yerimizi aldık.  Kahvaltı saatini 10:30 olarak verdiğim değerli arkadaşlarım gözlerini kaşıya kaşıya geldikleri mekanda, saat 11:00 civarı toplanmaya başladı.Cenk’in start vermesiyle masalar donatıldı, yedik,içtik (ben daha çok Cenk’in görmediği anları kollayıp ekmeği nutellaya banıp yedim).

Bir önceki yazımda bahsettiğim teknoloji harikası pantolonum da çok popülerdi. Her gelen bacağıma atlayıp ” bu mu o meşhur pantolon ” dedi, kendini tanıttı ve benim ne kadar şanslı olduğumu pantolona anlattı 🙂

İlk Derya & Utku Çakır ailesi geldi. Ellerinde kocaman, taşıması zor bir çerçeve. Tam da “ahhh işte hayallerimdeki gibi, canım dostlarım bana yağlı boya tablomu çizdirip getirmişler, diye sevinecektim ki aha o da ne?

fotoğraf (3)

(Adeta Tiny Toones gibiyiz 🙂 )

Daha sonra Dilekom ve Kaanetto geldiler. Dilekciğim, abili yiğenli aile kahvaltısı davetini geri çevirmiş, mezun olduğu üniversitenin mezunları ile yapılacak olan kahvaltı davetine siz de kimsiniz peeeh çekmiş ve benim davetimi tercih etmişti 🙂 Her zamanki titizliği ile sabah erkenden kalkmış, baştan aşağı pembe giyinerek konsepte uyum sağlamıştı 🙂 ( Konsept = Ebrashca = pembesever)

Sonra en uzaktan taaa Sancaktepe’den (sanırım evi aldığı güne söve saya ) Gamze & Musti çifti geldiler. Hem Sancaktepe’den gelmiş hem de sabahın köründe kanyon’dan bana hediye seçmişler .(Değiştirme kartında dev kadar gün ve saat yazıyordu. Muhtemelen saati özellikle büyük yazmışlar ki -bak kardeşim değerini bil pazar sabahı daha mağazayı açtık 3 dakika sonra damladılar! demek istedi mağazadakiler.)

Daha sonra romantik müzmin bekarımız sevgili arkadaşımız Şahap geldi. Sevgili arkadaşım gün boyu çok popülerdi. Bireysel emeklilik işi yaptığı için, benim -yaş 35 yolun yarısına 5 yıl kalan- arkadaşlarım onu çepe çevre sarmış ne kadar koyarsak ne kadar alırız hesabına düşmüşlerdi.

fotoğraf

Bir sonraki davetlim partilerin aranan yüzü, davetlerin vazgeçilmezi, cemiyet hayatının ünlü reklamcılarından Damla idi. Daha Damla mekana gelmeden üzgün suratlarla dolu mesajları geldi. Meğer benim pıtır arkadaşım 2 gün almak için seferber olduğu hediyesini evde unutmuş. Takside gelirken farkettiğinde mahvolmuş. Hemen onu kanatlarımın altına aldım vee “bu numaralar sana hiç yakışıyor mu?! dedim =))) Tatlı arkadaşım yaa sabahın köründe kalktın benim için o kadar yol yaptın geldin ya daha ne olsun. Seni görmek harikaydı.(bi daha parti marti yok sana =)) )

Sonra Zeynep geldi yılların eskitemediği gönüllü IK’cımız 🙂 Kuzum benim tam inişli çıkışlı virajlı aşk hayatının en kilit bölümünü anlatırken konu yarım kaldı ama gerisini onun doğum günü için toplandığımızda konuşucaz 🙂

Sonra baktım pıtır kuzenim Gülşah ( kendisi çoktan okulu bitirmiş ve iş hayatına giriş yapmış olsa da bizim gözümüzde hala pıtır) ve arkadaşı Ceyhun geldiler. Oyuyuyy büyümüş de ablasının doğumgünüsüne gelirmiiiş 🙂 (Gülşah 24 yaşında )

fotoğraf (1)

Sonra kapıda Berry belirdi (Şebnem ), kuzum benim Ataköy’den geldiği halde “ben karşının taksisiyim yol bilmem tribi çekmek istemiyorum iyice tarif eder misin” derken şaka yaptığını sandığım arkadaşım meğer doğru söylüyormuş. Yıldız Park’ını Anadolu yakasında sanıyormuş. E o da haklı senede 40 kere Paris’e gidip gelince İstanbul’u çözmeye vakti olmuyor kuzumun =)

Daha sonra kapıda bir ışık hüzmesi görüldü ve Seray+ Evren Çifti ve Zeynep geldiler. Işık hüzmesi sevgili arkadaşlarımın kafalarındaki haledendi 🙂 Bu iki melek aynı gün içerisinde 3 ayrı davete gideceklerdi. İki elleri kanda olsa beni hiç bir zaman yanlız bırakmaz canlarım benim sağolsunlar. Kahvaltıları henüz bitmişti ki Zeynomun Arjantinli sevgilisi Pepo geldi. Ben tam yeni kahvaltı söyleyecekken bir baktım anaç Zeynom daha kendi yemeden sevgilisi için harika bir tabak yapmış kenara koymuştu ki gelince hemen yesin diye. Ahh işte böyle tatlıdır benim arkadaşım.

Sonra Sinem & Tufan çifti geldiler. Yüzlerinden bir şeylerin ters gittiği belliydi ..Antalyaya Rafting’e giden yiğenlerden 24 saattir haber alamamışlar. Kahvaltı yapıp apar topar çıktılar neyseki iyi haberi almışlar. Kuzularım arkalarından poflayarak el salladım ama iyi haber gelince biz de sevindik..

Sonra yine herzaman ki gibi dakiklikleri (!) ile beni yanıltmayan Abimle & Aylin çifti geldiler 🙂 Sağolsunlar en son “on dakikaya ordayız ” diye mesaj atıp 45 dakika sonra mekanda oldular. Buna da şükür diyorum 🙂

co

 (geldik ya be ! )

Hemen arkalarından kuzenim Emre bütün coolluğu ve yakışıklılığı ile mekandaydı. Gözlerime & kulaklarıma inanamadım. Emre. Pazar günü. Sabah kalkacak. Ve doğum günüme gelecek?!?'(+%)%+=&%)/(^’!/!’/é/é^+?^%?^+%+?^

Yine müzmin bekarlardan Cem salondaki yerini aldı ve tam karşılıklı oturduğu Serayla kreşten arkadaş çıktılar 🙂

Sonra Hande + Çağlar ve Umut geldiler 🙂 En minik davetlim Umut kahvaltısı yaptı ve elindeki araba dergisine yoğunlaştı. (çocuk nasıl yetiştirilir görün örnek alın peeeh ) Doğum günümü kutlamadığını ben de onun doğumgününe gelmeyeceğimi söylediğimde “ama ben içimden kutluyorum ” diye açıklama yaptı kuzucuk 🙂

Son olarak Esra ve Fransa’dan ithal nişanlısı Florant mekandaki yerlerini aldılar. Önce Florant’ tüm Türk  misafirperverliğim ve içtenliğimle O’nu tanıdığıma ne kadar memnun olduğumu ve uzun süredir kendisini merak ettiğimizi söyledim. Ve sonra Esra’ya dönüp -en Türk halimle- ” Kız seninki de pek yakışıklıymış ” dememle  Esra’nın dönüp çocuğa çevirmesi bir oldu.

yep

( irezil oldukkkk ilalimee )

İşte böyle renkli bir parti de böyle bitti. Partiden kareler face’de paylaşıldığı için olsa gerek sürekli olarak doğum günü mesajları aldım. “Eee ne güzel işte 40 gün 40 gece kutluyoruz “diyen Dilekciğim yazımın da isim anası olarak kayıtlara geçti 🙂 Pazar sabahı erken demeden koşa koşa gelen canım dostlarıma, mutluluğumu paylaşan canlarıma, en çok da bir işaretimle aksiyon alan, C demeden zıp diye yanımda biten, bana gün boyu destek olan  Cenkciğime (ah canııığm pek tatlıdır), gelmek istediğine yürekten inandığım ama istem dışı planda değişiklik yapmak zorunda olan dostlarıma  çoook teşekkür ederim. İyi varsınız güzel dostlar…

31 oldum been eşşek kadar oldum artık, 1 ile 3 ün yerini değiştirsek bana daha iyi uyar sanki 🙂 Neşe dolu  akşamlaaaaaar 🙂

18 Responses »

 1. Ebrashca simdiden dogum gunun kutlu olsun. Ne guzel ya boyle sevdiklerinle toplanmissiniz ,
  Bir de kahvalti nerden geldi aklina cok guzel fikirmis

 2. Fotograflara yansimis ne kadar enerjiksiniz 🙂 Yazilariniz bosuna böyle değil demekki:)
  İyi ki dogmussunuz iyi ki varsiniz:)

 3. Ah ya şu yazıyı okurken kah güldüm kah başıma gelen taşlarla ahh yaptım. Yanında olamadığım için üzgunlugumu anlatmanın yolu yok belki ama gitmek zorunda olduğum o diğer yerden sonra da hastaneden çıkmadığimi biliyorsun deyip affettirme çabasına gireyim.
  Ah eski halim olacak aynı günde 2 değil 3 yere de giderdim ama işte 1 ine giderken bile hastanelik oldum ya:(
  Neyse ben keseyim tatavayi de mi;) bi çıkayım şu hastaneden sana bi doğum günüsu de ben yapicam;)
  Mutlu yıllar bitanem tekrardan ve cok Öpücükler

  • canımmm aşkolsun ne taşı ?? hiç öyle bişey aklıma bile gelmez 🙂 En yakınlarımı davet ettim ben gelemeyen elbet gelemediğine üzülür ben hiiç kızmam tatlım içini ferah tut 🙂

Yorumlarınız benim için değerlidir ,okunası ve üzerinde düşünülesidir ;)