Eski Dost Ailedendir..Hiç değişmez Yeri Bellidir..

Eski Dost Ailedendir..Hiç değişmez Yeri Bellidir..

Biricik ,deli dolu,zıpır,daimi bekar,ölümüne otokontrol kraliçesi ,iyilik timsali,hayata ,  insanlığı ve dostluğu yaymaya gelmiş bunu kendine görev edinmiş sevgili arkadaşım Semacığımla güzel bir gece geçirdik..Hayatta kendine edindiği misyonları yeterli ilgi görmediğinde bunalıma giren biricik arkadaşım stres atmak için bizi görmek istemiş..Sonuçta hayat hep güzel olmalıydı,insanlar birbirlerine saygı göstermeli ,işyerindeki evli çiftler insanlar birbirine asılmamalı, böyle yanlış yollara sapmamalıydı..kişinin herkesten sakladıgı gizli saklı şeylerini Allah biliyodu ve kendi vicdanı nasıl elverirdi buna??

Okadar sıkılmıştı ki ardarda anlatmaya başladı,konu konuyu açtı,Cenk bizi yatıştırmaya çalıştı.. okadar aralıksız konusmaya başladık ki artık sabır küpü biricik aşkım pizzasını yer yemez , ” hadi kızlar size iyi oturmalaaaar ” dileyip kaçtı 🙂

“Ceeeenk daha bitmedi aşkım geri dööön ” ……..

Neyse uzun konuşmalar sonucunda çıkardığımız dersler şöyle oldu :

  • Mutlu olmak için , sağlık ,huzurlu bir ev hayatı,yeterli miktarda kazandıran ve mümkünse  giriş çıkış saatleri belli olan bir iş hayatı ,sıkılınca kapısını çalabileceğimiz dostlar ,ve sürekli eli üzerimizde olan bir aile yeterliydi..
  • Mutlu olmak demek sürekli gülümsemek,ya da sırıtıp rüyalara dalmak ,ya da “kahkah kehkeh gülelim , hadi eğlenelim hooop elleri görelim” demek değildi..Mutsuz değilsek,Mutluyuz..
  • Hayattan..Arkadaşlardan..Yakınlarımızdan..İş arkadaşlarımızdan ..vs..vs.. beklentinizi azalttıkça daha çok mutlu oluruz..Birlikteyken deli gibi eğlendiğim güldüğüm arkadaşım kötü gün dostu olmayabilir ama belli bir zaman zarfında bana kendimi iyi hissettiriyordur..Dolayısı ile onu hayatımdan çıkarmama gerek yoktur..
  • Herkesi dost olarak görmek bize zarar verir..İnsanın hayatta birkaç dostu olur ama arkadaş bolca olsa hiç fena olmaz ..kimiyle tatil zevklidir,kimisi alışverişte çekilmezdir ama sohpeti güzeldir..Kiminin tecrübelerinden faydalanılır,kiminin size ihtiyacı vardır..
  • Esas önemli olan ailedir..Arkadaşlara küsülür..dostlara kırılınır belki ama aile hep yanınızdadır ve sizi herşeyinizle kabul ederler..
  • Hayatımızı insanlarla renklendirmek bizim elimizde..Yeter ki çevremizde kıskanç,pesimist,suratsız ,sonradan görme ya da aptal birileri olmasın..Hatır gönül için gereksiz insanlarla vakit harcamak zarar getirir..

Sonuç olarak Allahın bize verdiği güzelliklere şükrederek karşılık vermek ve bununla beraber çok daha iyisinin olacağına yürekten inanmak ,inançlı olmak ,birtakım değerlere sahip olmak, doğru insan olmak yada bazen yanlış yollara sapsak bile vicdan sahibi olmak hayatta hep güzellik getirir..Test edildi onaylandı,itinayla tavsiye edilir 😉

İşte böyle dünyayı kurtardıktan sonra ,bugeceyi bir fotoğrafla süsleyelim istedik ,benim tipim kaymış oldugundan değerli yüzümü sizinle paylaşamıyorum 🙂 artık bu şekilde idare edin 😉

Çok mutlu bir hayat sizin olsun..dostlarınız hep yanınızda olsun..

Yorumlarınız benim için değerlidir ,okunası ve üzerinde düşünülesidir ;)