Sabah Şirinleri :)

Sabah Şirinleri :)

Bu sabah ofise gelir gelmez masamda bir paket?! Canım arkadaşım Kristinciğim bana Şirinlerden Şirin Baba ve Uykucu’yu yollamıııış:) Bir de ekstradan İskoç kılığında peluş bir şirin koymuş 🙂 Canım arkadaşım.. (Ne alaka şimdi sabah sabah Şirinler diyenler için eski yazımı okumalarını tavsiye ediyorum. http://kucuksirinmutluluklar.wordpress.com/2012/03/03/barbiekediciklerbilgin-sirin-ve-cumartesi/ )

Lise 2. sınıftayken ( daha yaşım 17 ve Teoman’ın “daha onyedii onyedii onyediii..onyediiiymiiiiş..” şarkısı pek popüler.. ) Turizm Otelcilik lisesinde okuduğum için stajımı Kristin’in çalıştığı seyahat acentasında yapıyordum..Allah’ım bir iş yeri bukadar mı eğlenceli olurdu?

Kristin Mardinli olduğu için anadili gibi Arapça konuşurdu,gelen çam yarması koskoca göbekli ve beyaz uzun elbiseli  Arap turistlerle anlaşma görevi kendisinindi.

(Göz zevkiniz bozulmasın diye en güzellerini seçtim 😉 )

Aynen şöyle ” yewuale vele ale ,mealik yallah filan diye konuşurken aralara da ” yani eynel mat’am zaten gala gula hebele yani di mi? diye kelimeler ekler , ben de saf saf “aa Arapça ‘da da yaniler ,zatenler varmış diye kulaklarımı yırtarak dinlemeye , dahası anlamaya çalışırdım 🙂 Ne güzel bir yaz geçirmiştik birlikte..Gerçi yaşıtlarım koşup oynarken ben staja gitmek zorunda kalıyordum ama olsun esas eğlence ordaydı 😉

Canım arkadaşım , benden bir yıl sonra evlendi, şimdi Adriana isminde esmer böcek bir kızı var. Belli ki Şirinler’i Adriana’nın oyuncakları arasından araklamış bana yollamış:) Tekrar çok teşekkür ederim güzel arkadaşıma..

Arkadaşlıklar yaşanır,dostluklar kurulur..Araya yollar yıllar girer ama ilk karşılaştığınızda herşey o son görüştüğünüz yerdeki gibiyse siz gerçek birşeyler yaşamışsınız demektir..Dostlarınızın kıymetini bilin ..

Yorumlarınız benim için değerlidir ,okunası ve üzerinde düşünülesidir ;)