007 James Bond Sky Fall Gala Gecesinden (Ehem Ehem)

007 James Bond Sky Fall Gala Gecesinden (Ehem Ehem)

Dün akşam bir telaş soluğu Kanyon’da aldık.. Kırmızı halı serilmiş, kenarlarda kameramanlar, muhabirler ve fotoğrafçılar yerlerini almış ,davetliler geçtikçe bir kaç flaş patlıyordu. Hemen Cenk’in elini tuttum bir havalar yürümeye başladık, yanlız biz yürümeye başladığımızda kamerayı yere bırakmış olan kameramanlar hemen alıp çekime başladı, bütün flaşlar patlıyor ben artık öyle bir yaylanıyorum ki yürürken böyle bir öz güven böyle bir rahatlık yok.. Derken Cenk’in sesi “Ebrarcım müsade edelim istersen “?!?!

Arkama baktığım an bir ışık hüzmesinin bize doğru geldiğini farkettim.. O ışık hüzmesi filmin başrol oyuncularından Naomi Harris’ten başkası değildi…Flaşların hedefi belliydi (pisler ! ) Tepkim taktire şayandı.. “Aaa Naomi Cample !!” Artık Cenk o an beni nasıl kaptı kadının önünden nasıl kenara kaçtık hatırlamıyorum.. Gerçi iyi ki de kaçmışız kadının bacak boyu benim kendi boyuma eşit olduğundan muhtemelen kara böcek gibi ezecekti beni..

(Ne baktın cicim?! Senin bu yaptığına rol çalmak denir! Bu arada kadıncağız da şaşırdı kim bu minik karaböcek diye ..)

Ben tabii bir daha ayağımı basmadım kırmızı halıya..Bütün gazetecilere küsmüştüm çünkü..( tamam itiraf ediyorum hepsi kadınla birlikte salona girdi.. Sen Ebrashca’ymışsın , bir ruhun duyguların varmış kimin umrunda peeeh..)

Kokteyl salonuna geçtiğimizde insanların kıyafetleri ilgimi çekmeye başlamıştı.. Gayet sade hoş elbiseler giyenlerin yanında ,kendi kınasında giydiği tuvaleti bir kez daha değerlendirmek için  burada giymiş olanlar ,saçını eski zamanların dansözleri vari toplatanlar ve daha kış gelmeden kürküne sıkıca sarılmış ve bırakmayanlar da vardı.. Çakma ünlülerden Merve Oflaz galadan sonra kendi nişanına katılacaktı belli ki, yoksa o tuhaf tuvalet ve maşayla yapılmış yandan tutturulmuş saç modeliyle başka bir yere gidemezdi herhalde..

O kadar acıkmıştım ki kokteyl boyunca minik hamburger dolaştıran kızları aradı gözüm..En son hamburgerci kızı kıstırmamla arkasından, tatlı  ikram eden kıza aynı anda saldırıp yiyeceklerden beşer beşer elime almamla, zafer benimdir diye gülümsediğim an Aylin’in faltaşı gibi açılmış gözleriyle karşılaştım..

Gelelim filme.. Çok ama çok beğendim , muhtemelen uyurum diye düşünüyordum ama o kadar sürükledi ki film bittiğinde “yaaaaaa!!!” dedim içimden..

Filmin bir kısmı bilindiği gibi İstanbul, Bodrum ve Adana’da çekildi.Filmi anlatmayacağım tabii ki bir kaç kelam da edeyim yani..Daha ilk sahnede tuhaf bir Arap müziğiyle birlikte James Bond’un Eminönü sokaklarında koşturması , bir motora atlaması ve motorla birlikte harika bir pazarın içine dalması ( ki o pazarı ancak bu filmde görebilirsiniz, İstanbul’da değil Tunus’da Fas’da olur öyle pazarlar..) ,sonra esas oğlanımızın hızını alamayıp motorsikletle KapalıÇarşı’nın tepesinde düşmanıyla kovamalaca oynaması ve düşmanın yüzsüzlüğü ele alıp tarihi çarşımıza camdan girmesi ve çarşının içinde kovalamacanın çarşının içinde son gaz devam etmesi gerçekten ilginçti..Şu olay gerçek olsa muhtemelen Kapalıçarşı esnafı bu beyefendilere güzel bir Osmanlı Tokadı tattırırdı herhalde..

Dün yorum yazan sevgili okurum Nihal Gündaş’ın tembihlediği gibi 😉  Bodrum yapımı teknenin geleceği sahneyi dikkatle bekledim. Tekne hakikaten muhteşemdi de o tekneyle Shanghai’ya gitmelerine içim acıdı.. Yani binmişsin  tekneye, Bodrum’da bir  tekne turu yapın, efendime söyliyeyim İstanbul’da bir Boğaz Turu yapın, tekneyi değerlendirin değil mi? Yok şekerim onlar elin Uzakdoğusu’na çektiler bebeği 😉 Bu arada Nihal Hanım için film esnasında bir de fotoğraf çektim ;

Yani yan koltuk, ön ve arka koltuklardan gelen “cık..cık..cık..” seslerine sizler için katlandım ona göre 😉 (Doğru tahmin flaşı açık unutmuşum ?! ) Nihal Hanım teknenin yapımında emeği olanlardanmış..Göründüğü gibi bir saraydan hallice olan şu görüntü teknenin içi oluyor, dışını çekemedim ama masmavi sularda bir gidişi vardı işte Türk’ün eli değimiş diye böbürleniyor insan;) Ellerinize sağlık diyorum..

Bu arada sponsorumuz Heineken’di..Filme özel yapılmış ,üzerinde Bond’un silüeti görünen metal şişelerde ,birbirinden hanım kızların ( hanım kızlar diyorum tam anlamıyla anlatırsam erkek arkadaşlar yoldan çıkacak) sunumlarıyla bütün gece servis edildi.Bu arada film izlemek için koltuklara yöneldiğimizde her koltuğun üzerine bırakılmış gümüş rengi bond çantaları vardı. Kendi çantamı aldığımda “acaba görevim ne şimdi benim?!?!” diye telaşlansamda sadece hediye olduğunu anlayınca pek sevindim 😉 Çantaların içinde bir şişe Heineken ve 2 de yine Bond silüetli bardak vardı.Güzel bir jestti 😉

(Bunlar da bizim Gala kuşları 🙂 )

Bak yaa Aylin’de gecenin anlam ve ehemmiyetini fotoğraflara yansıtmak için ne kadar ciddi poz varsa hepsini verdi ama ı-ıh cık durmadı valla ,ama sonunda istediğim pozu aldım ;

( Heeh şöylee 😉 Amilie’den hallice bir kızcağızdan sıksan da Victoria Bechcam çıkmaz.. Bebetosun sen bebeto kal 🙂  )

Filmi şidddddddetle tavsiye ediyorum , James Bond serisini bilenler mutlaka gidecektir zaten ama “yok hayatım kafam ses gürültü kaldırmıyor ben dizilerimle mutluyum” diyenler gidin şu filme de siz evde TV ‘ye gömülürken Eminönünde neler oluyormuş bir görün 😉 ( Şimdi Cenk kafasını sağa sola sallayıp  “koca filmden bunu mu çıkardın Ebrashca!” diye kızıyordur 😉 )

Böyle bir gece geçirdik.. Güzel bir gün sizin olsun ,günlerdir beklediğiniz kargo tarafınıza sağlimen ulaşsın ,içinden hiç beklemediğiniz güzel sürprizler çıksın 🙂

Mutlu bir Çarşamba sizin olsuuun 🙂

7 Responses »

  1. :)) ebrashca yaaa allah bilir sen pazarda ne satiliyor acaba diye en cok o sahnelere dikkat vermisindir.tipik kizlar böylesiniz.
    Erhan

  2. :)) teknede kahve sözüm olsun. Onur Bodrum Kempinski’den arkadaşım Bodrum’a yolunuz beraber düşer belki. Bu arada uzun sürmüş mü tekne sahneleri. Ay cok merak ettim ;;)) cok teşekkür ettim. Sevgiler

    • Ah süpersiniz gelmiş ve içmiş kadar oldum 😉 Tekne sahneleri çok uzun değil ama gece içi, gündüz masmavi deniz ve pırıl pırıl güneş üzerinde dışı muhteşem görünüyor..Zaten kamera yukarıdan kuş bakışı teknenin heryerini alıyor.. Ellerinize sağlık ne diyeyim 🙂

  3. o flaş ışığı senden geldi demekki;) ben de iyi saydırdım 😉 yok yok şaka biz daha okadar şanslı diiliz,cumartesiyi bekliyoruz film vizyona girsin diye 😉

  4. ebrahca iyi hoş da ben senin kıyafetini çok merak ettim sen ne giydin insan bi resim çektirir kendine de koyar şuraya. her ne kadar naominin bacak boyu kadar olsada boyun eminim sen ondAN DAHA GÜZEL VE DAHA ALIMLISIN maşallah:))

  5. Pingback: Hayatımın Filmi (!) James Bond Spectre ! | Küçük Şirin Mutluluklar

Yorumlarınız benim için değerlidir ,okunası ve üzerinde düşünülesidir ;)